Dārzs

16.jūl
Šodien stāsts par divām ļoti skaistām graudzālēm, par kurām tev noteikti ir jāzina.
11.jūl
Vai zināji, ka daudzas priežu šķirnes, ko dēvējam par dzeltenajām, vasarā ir pieticīgi zaļas, esot par brīnišķīgu fonu košajiem ziediem, bet laikā, kad sākt trūkt saules, pirmajās salnās sāk mainīt toni uz dažāda toņa dzelteno atkarībā no šķirnes un līdz pat vēlam pavasarim priecē ar košu saules toni mūsu dārzos.
2.jūl
“Pētījumi pierāda, ka, lai mazi bērni pieņemtu dārzeni un tas iegaršotos, jauns dārzenis ir jānogaršo līdz 15 reizēm, līdz tas tiks pieņemts,” raksta extension.usu.edu.
27.jun
Lauksaimniekiem ik gadu galvassāpes sagādā ne viens vien kaitēklis – vai tā būtu tīklkode augļu dārzos, kailgliemezis kāpostu laukā vai zemes vēzis sakņu dārzā. Un šis gads nav izņēmums! No dažādiem Latvijas nostūriem saņemtas ziņas, ka kartupeļu laukus arī šogad ir apsēdis kartupeļu lapgrauzis, ko labāk zinām kā Kolorādo vaboli. Lai noskaidrotu patieso situāciju un uzzinātu, kā vislabāk pret tām cīnīties, “360TV ZIŅneši” dodas uz Priekuļu selekcijas stacijas kartupeļu laukiem.
26.jun
Atceries, ka zāļu vircu tagad pēc Jāņiem vairs nevar izmantot daudzgadīgie augiem, jo zāļu virca ir spēcīgs slāpekļa avots, bet šajā laikā ir jābeidz piebarot ar slāpekli, jo citādi ziemā augi var izsalt.
18.jun
Verbena ir daudzveidīga augu ģints, kuras dzimtene galvenokārt ir Dienvidamerika. Tā mēdz būt viengadīga, bet ar nektāru bagāto ziedu pārpilnību ir iemīļots augs dārzos.
18.jun
Par bonsai varam izveidot jebkuru koku, ja proporciju un augšanas pamatnoteikumi ir iekļaujami miniatūrā. Līdz ar to iegādāties bonsai sēklas būtu diezgan muļķīgi. Tāpēc, ka, iesējot arī tā saucamās bonsai sēklas, izaugs parasts, konkrētās šķirnes koks.
16.jun
20. un 21.jūnijs būs gada garākās dienas. Dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā - no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos, informē LETA.
15.jun
Aizmirstiet par alus slazdiem un kailgliemežu indes granulām. Dāņu zinātniece uzskata, ka ir tikai viena metode, lai atbrīvotu dārzu no kaitinošiem spāņu gliemežiem, raksta sciencenordic.com.
14.jun
Vai cepamā soda augiem ir laba ideja? Kā dārznieki mēs bieži meklējam netoksiskus, ķīmiju nesaturošus veidus, kā parūpēties par saviem augiem. Cepamā soda, izplatīta viela, ir sodas bikarbonāts, savienojums, kas ir bāzisks skalā pH. Cepamā soda paaugstina pH, kas palielina sārmu saturu. Šīs īpašības dēļ cepamo sodu augiem parasti izmanto kā fungicīdu.
12.jun
Juka, kas tiek saukta arī par šķiedru juku. Grezna baltu ziedu piramīda, kas pievakarē un naktīs patīkami smaržo. Iespaidīgi augi veido garu, šķēpveidīgu, ziemzaļu lapu rozeti 70 cm augstumā.
12.jun
Kad skudras "iebrūk" mājās, tās var atvairīt lētiem risinājumiem, ko var iegādāties veikalā vai arī tas jau ir mājas pieliekamajā, raksta bhg.com.
12.jun
Spānijas kailgliemezis Latvijā pirmo reizi konstatēts 2009. gadā, bet pa šiem gadiem pamanījies plaši izplatīties. Visvairāk sastopams tieši valsts centrālajā daļā, vismazāk – Latgalē.
11.jun
Zodiaka ziedi ir vēl viens veids, kā pārstāvēt katru no 12 zodiaka zīmēm. Jau kopš senām civilizācijām ziedi ir izmantoti, lai tuvinātu cilvēkus debesu zvaigznēm un ir tikai vēl viens veids, kā atspoguļot jūsu personības iezīmes, raksta bloombarflowers.com.
8.jun
Lapsenes, sirseņi un citi dzēlīgie kukaiņi dārzā noder, jo tie medī daudzus dārza kaitēkļus. Taču iegūt sāpīgu kodumu nav īpaši patīkami, un, ja ir alerģija, tā var būt pat nāvējoša. Kā atbrīvoties no lapsenēm dārzā un mājās, kā arī uz ilgu laiku atbaidīt kukaiņus no apkārtnes?
8.jun
Kosmejas ir sauli mīloši augi ar ilgu ziedēšanas sezonu. Tās aizpilda dārza apmales ar ziedu pārpilnību, kur krāsa svārstās no baltas līdz rozā, no sarkanas un oranžas atšķirībā no šķirnes.
7.jun
Vai tā ir magnolija? Šādu jautājumu mūsu klienti bieži uzdod redzot krāšņi ziedošo kalikantu 'Afrodite', kura ziedēšana sākas maija beigās un ilgst līdz pat 2-3 mēnešiem.
6.jun
Siena drudža sezona bieži liek cilvēkiem aizdomāties, vai kādi ziedi ir hipoalerģiski alerģijas slimniekiem. Labas ziņas: daudzi ziedi ir draudzīgi pret alerģijām.
5.jun
Šogad Dabas muzeja lielajā izstāžu zālē apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vairāk nekā 100 dažādu krāsu, smaržu, ziedu formu floribundrozes, tējhibrīdrozes, krūmrozes, klājeniskās rozes, vīteņrozes, parka rozes un augststumbra rozes.
4.jun
Parastās pelargoniju ģints pelargonijas ir pievilcīgi podu, konteineru un dobju augi, kas piešķir dārzam krāsu un aromātu visas sezonas garumā, taču vai zināt, ka ir jārūpējas par dažāda veida pelargonijām?
2.jun
Dārzkopībā vasara ir laiks, kas atgādina paradīzi, jo viss tik skaisti zied un krāsas dārzā izskatās pēc mākslas darba.
30.mai
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augu aizsardzības likumā un Sugu un biotopu aizsardzības likumā, kas paredz izveidot Latvijas invazīvo sugu sarakstu.