Atklāj perfekto laiku, cikos bērniem skolas laikā vajadzētu doties gulēt

© pexels.com

Lai prāts labāk strādātu un skolā būtu vieglāk mācīties, svarīgi ir bērniem doties laicīgi pie miera. Skolotāja skaidro, cikos bērniem ieteicams doties gulēt, lai skolā nenāktu miegs un būtu vieglāk mācīties.

Vilsonas pamatskolas skolotājas no ASV paustais var šķist ļoti pārsteidzošs. Bērniem pie miera ir jādodas ļoti laicīgi, varētu pat šķist, ka pārāk laicīgi, ziņo "The Sun".

Tas cikos bērnam ir jāiet gulēt, atkarīgs no tā cikos viņš ir pamodies.

Viņa iesaka piecus gadus veciem bērniem doties pie miera no 18:45 līdz 20:15. Tikmēr bērniem vecumā no 11 līdz 12 gadiem gulēt vajadzētu doties laika posmā no 20:15 līdz 21:45.

"Ja jūsu piecus gadus vecais bērns ceļas pulksten 06:30, viņš būs gatavs doties gulēt 19:15," pauž skolotāja. Savukārt ja bērns ir piecēlies 07:00, tad viņam vajadzētu doties gulēt 19:30.

Savukārt astoņus gadus veciem bērniem, kuri no rītiem ceļas ap pulksten 06:45, gulēt vajadzētu doties 20:15.

Skolas direktore Jolanda Džeksone-Luisa atzīst, ka skolā ļoti labi var novērot to, kurš bērns ir pietiekami ilgi gulējis un kurš nav. "Mēs varam pateikt, kurš ir labi atpūties un gatavs dienai. Un kurš, iespējams, naktī nav gulējies pietiekami ilgi."

Tikmēr portāls Sleep.org ir apkopojis precīzāku ieteicamo miega daudzumu katrai vecuma grupai:

  • Jaundzimušajiem (līdz trim mēnešiem) jāguļ no 14 līdz 17 stundām;
  • Zīdaiņiem (no četriem līdz 11 mēnešiem) jāguļ no 12 līdz 15 stundām;
  • Maziem bērniem (viens līdz divi gadi) jāguļ no 11 līdz 14 stundām;
  • Pirmsskolas vecuma bērniem (trīs līdz pieci gadi) jāguļ no 10 līdz 13 stundām;
  • Skolas vecuma bērniem (seši līdz 13 gadi) jāguļ no 9 līdz 11 stundām;
  • Tīņiem (14 līdz 17 gadi) jāguļ 8 līdz 10 stundas.

Citi

Drošības jostu lietošana var izglābt dzīvību, kā arī mazināt traumu smagumu. Drošības jostu lietošana arī autobusos ir obligāta. To paredz noteikumi. Taču realitātē autobusos piesprādzējas vien retais. Nesenā traģēdija uz Ventspils šosejas varbūt koriģēs daudzu ieradumu nepiesprādzēties.

Svarīgākais