“Jūsu smaids ir viena no pirmajām lietām, ko cilvēki pamana, taču veselīgs smaids ne vienmēr tiek sasniegts vienas nakts laikā, tāpēc ir vajadzīgas dažādas metodes, kas palīdzēs radīt un uzturēt veselīgu smaidu ilgtermiņā,” raksta healthline.com.
Steidzīgajās ikdienas gaitās pat nenojaušam, ka daudzi mūsu paradumi var
kaitēt zobu veselībai. Iespējams, no dažiem var atbrīvoties bez pūlēm, bet ar
citiem tik labi neveiksies.
Zema pašcieņa liek cilvēkam sarauties: slinkot un nolaist galvu. Un tas, savukārt, noved pie spriedzes mugurkaula kakla daļā, kas izraisa veselības problēmas un galvassāpes.
Zobu tīrīšana ir daļa no mūsu ikdienas rūpēm par savu personīgo higiēnu. Par zobiem ir jārūpējas, ikdienā tos kārtīgi tīrot, jau no brīža, kad ir izšķīlies pirmais zobiņš. Turklāt tieši zobi gan pieaugušajiem, gan, jo īpaši bērniem, kad personība tikai vēl veidojas, ir viens no labas pašsajūtas un pašapziņas veidotājiem.
“Zobu bojājumi ir vieni no visbiežāk sastopamajām hroniskajām slimībām bērnu vidū. Īpaši skolas vecuma bērniem, jo viņi ikdienā patērē daudz saldumu un limonādes, kas satur cukuru.
Labāk ir novērst kariesu nekā to ārstēt – kas jādara, lai izvairītos no slimības. Kariess ir nepatīkama lieta. Sākumā tas izskatās pēc neliela plankuma uz zoba, bet ar laiku, ja to neārstē, tas pārvēršas par bedrīti, sāk sāpēt pats zobs un var izkrist. Bet no tā var izvairīties, ja ievēro dažus vienkāršus padomus.
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām.
Zobu tīrīšana ir būtiska mutes dobuma veselībai. Zobu problēmas var būt gan sāpīgas, gan dārgas. Zobu tīrīšana ir vienīgais veids, kā noņemt aplikumu veidojošās baktērijas, kas izraisīs kariesu un smaganu slimības.
Klāt ir skolas laiks, kas nozīmē izmaiņas bērnu ikdienā – jāatgriežas pie noteikta dienas režīma un jāatceras par pareizu un rūpīgu zobu higiēnu. Kādas ir biežākās kļūdas bērnu zobu higiēnā un kādi ir ieteikumi, lai bērnu zobi būtu veseli, stāsta eksperte, Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta Estētikas klīnikas zobārste Darja Ķīse un farmaceite Ilze Priedniece.
Eksperti nosauc piecus mutes dobuma higēnas "noteikumus", kurus būtu jāievēro ikvienam, lai ne tikai parūpētos par zobu veselību, bet arī savu pašsajūtu.
Kas ir pirmais, ko jūs darāt, kad pamostaties? Daudzi steidz tīrīt zobus. Tikmēr citi ietur brokastis un tikai pēc tam parūpējas par mutes higiēnu. Eksperti norāda četrus iemeslus, kāpēc zobus nav ieteicams tīrīt uzreiz pēc pamošanās!
Lai zobi kļūtu baltāki, mēs apmeklējam zobārstus, tīram tos ar balinošajām zobu pastām un veicam vēl citas darbības. Izrādās, lai veicinātu to, ka zobi kļūs baltāki, nepieciešams vien mainīt pāris ikdienas paradumus.
Pēdējo trīs gadu griezumā Latvijas iedzīvotāji aizvien retāk tīra zobus - jaunākie dati liecina, ka vismaz divreiz dienā zobus tīra 49% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kamēr 2021.gadā šis rādītājs bija 53%, bet 2020.gadā - 54,5%, secināts "Benu aptiekas" Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
Mēs visi vēlamies veselīgu un estētisku smaidu, ar kuru lepoties. Tas ir cilvēka skaistākais aksesuārs, kas var ietekmēt gan pirmo iespaidu, gan pašpārliecību. Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta zobu protēzists Arnolds Bite ir pārliecināts, ka apburošs smaids ir mūsdienu vizītkarte, tādēļ sagatavojis piecus būtiskus ieteikumus, ko katram vērts sev atgādināt un ievērot, lai ikdienā pareizi parūpētos par mutes dobuma higiēnu.
Iespējams, jūsu zobu tīrīšanas tehnika nav mainījusies gadiem. Bet vai tā patiešām ir nevainojama? Vai tīrāt pietiekami ilgi, pareizā virzienā un ar pareizo zobu pastas daudzumu? Farmaceite Linda Fevraļeva atklāj kādas ir 10 biežākās kļūdas, tīrot zobus.
Viens no pasaules vadošajiem mutes skalojamo līdzekļu ražotājiem nosauc piecus pārtikas produktus/dzērienus, kuri var izraisīt nepatīkamas zobu sāpes. Tas īpaši attieksies uz jutīgu zobu īpašniekiem!