Cilvēkiem, kuriem trūkst zobu, iespējams, jau drīzumā izdosies izaudzēt jaunus, saka japāņu zobārsti, pārbaudot novatorisku medikamentu, kas, viņuprāt, piedāvās alternatīvu protēzēm un implantiem, vēsta “Gulf News Asia”.
Zema pašcieņa liek cilvēkam sarauties: slinkot un nolaist galvu. Un tas, savukārt, noved pie spriedzes mugurkaula kakla daļā, kas izraisa veselības problēmas un galvassāpes.
Labas zobārstniecības meklējumi var būt liels izaicinājums, jo piedāvājums patiešām ir plašs, un ne vienmēr izvēlēto zobārstu apmeklējums var nest pozitīvu pieredzi. Savukārt, nepatīkama pieredze cilvēkiem var radīt bailes un satraukumu, kā arī atturēt no došanās pie zobārsta.
Turpmāk bērniem līdz 18 gadu vecumam sestdienās būs pieejami valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi akūtos gadījumos, kad medicīniskā palīdzība ir nepieciešama pēkšņi, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Pacientu piesaistīšana vienam konkrētam zobārstam jeb "ģimenes zobārstam" uzlabotu komunikāciju starp pacientu un mediķi un ārstēšanas gaitu, uzskata Latvijas Zobārstu asociācijas valdes prezidents Andis Paeglītis.
Ja ir tāda vajadzība, zobārsti ir gatavi iesaistīties sabiedrības vakcinēšanā pret Covid-19, sacīja Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents Andis Paeglītis.
Valstij būtu jādomā, kā kompensēt valsts kvotu iztrūkumu zobārstiem, kas nodrošina bērnu zobu ārstēšanu, pauda SIA "Zemgales mutes veselības centrs" valdes locekle Mirdza Lazda.
Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 18.jūlijā, izsludināti grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos.
Smaids esot vislabākā rota. Tomēr, ko darīt, ja zobu veselība sagādā problēmas? Lai pēc iespējas retāk būtu nepieciešama zobārsta palīdzība, zobi jākopj jau no agras bērnības un zobu higiēnai jākļūst par ikdienas ieradumu. Kā izvairīties no zobu bojājumiem ar pareiziem ikdienas zobu kopšanas ieradumiem – padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, zobu higiēniste un RSU lektore Anda Mironova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
Gada nogalē iedzīvotāji var saskarties ar valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu bērniem ierobežojumiem, jo atsevišķās populārākajās ārstniecības iestādēs rindas uz tiem ir aizpildītas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
Latvijas zobārstniecībā pieejama smieklu gāze. Šī ziņa jo īpaši iepriecinās vecākus, kam jāved pie zobārsta lielāki un mazāki bērni, un cilvēkus, kam zobārsta apmeklējums neizbēgami saistās ar uztraukumu un stresu.
„Vērojot savus pacientus, nākas atzīt, ka liela daļa cilvēku Latvijā ir nepareizi iemācīti tīrīt zobus. Kā gan savādāk izskaidrot to, ka tik daudziem cilvēkiem ir hroniski iekaisušas smaganas? Dēļ tā taču ir slikta dvaša, un tas ļoti būtiski ietekmē cilvēka pašsajūtu, nemaz nerunājot par to, ka zobi neatgriezeniski bojājas,” skaidro Dr. Alēna Butkēviča, kura šogad tika atzīta par desmitgades labāko Latvijas zobārsti.
"Šobrīd ir ābolu sezona un daudzi cilvēki šai laikā sūdzas par jūtīgiem zobiem. Lai aizsargātu zobu emalju, kuru ietekmē ābolos esošais skābju daudzums, pēc ābolu ēšanas iesaku uzdzert nedaudz piena vai uzkost gabaliņu siera," pieredzē dalās Alēna Butkēviča, kura šogad tika atzīta par desmitgades labāko Latvijas zobārsti.
Grūtā ekonomiskā situācija likusi mainīt cilvēku paradumus un no daudz kā atteikties. Viena no tādām lietām ir zobārsta pakalpojumi, kurus cilvēki var atļauties arvien retāk – mediķi novērojuši, ka pacienti vizīti pie zobārsta mēģina novilcināt līdz pēdējam brīdim.