Zinātnieki

4.jan
Jaunā pētījumā atklāts, ka pavisam sīciņi roboti, kas mazāki par cilvēka matu, nākotnē varētu palīdzēt cilvēkiem cīņā ar audzējiem, raksta "The Sun".
13.okt 2024
Zinātnieki izveidojuši garu sarakstu ar izmirušiem dzīvniekiem, kurus viņi cer "augšāmcelt", raksta "The Sun".
4.aug 2024
Kāds 58 gadus vecs vīrietis Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ir kļuvis par pirmo cilvēku, kurš vairākas dienas izdzīvojis ar metāla sirdi pēc tam, kad viņa paša orgāns piedzīvoja “beigu stadijas” atteici, raksta „The Independent”.
3.aug 2024
Zinātniece laboratorijā "izaudzējusi" jeb radījusi kādu cilvēka orgānu, kas radījis citiem šaubas, ka nākotnē vīrieši uz šīs pasaules izrādīsies lieki, raksta "Daily Star".
23.jūl 2024
Tas var izklausīties pēc mazbudžeta filmas sižeta, bet zinātnieki ir atklājuši kokaīnu pie Brazīlijas krastiem nozvejotās haizivīs un viņi ir nobažījušies, ka tas varētu mainīt dzīvnieku uzvedību.
5.jūl 2024
Globālā sasilšana nav joka lieta. Zinātnieki brīdina, ja klimata jomā nekas netiks darīts, jau šī gadsimta beigās tuvu iznīcībai varētu būt vesela suga, ziņo "Daily Star".
5.jūl 2024
Amerikāņu zinātnieki, izstrādājot jaunas vakcīnas, panākuši nozīmīgu progresu nāvējošas slimības apkarošanā un, iespējams, pavisam drīz radīs veidus, kā to uzvarēt, ziņo "Daily Star".
27.jun 2024
Japāņu zinātnieki ir atraduši veidu, kā robotu sejām piestiprināt dzīvu ādu, lai iegūtu reālistiskākus smaidus un citas sejas izteiksmes, tomēr pagaidām prototips vairāk atgādina gumijas lācīti nevis dzīvu cilvēku.
11.mai 2024
Kalifornijas universitātes Sandjego pētnieki atraduši veidu, kā apturēt novecošanos, raksta "The Sun".
27.apr 2024
SIA "Civitta Latvija" aicina pētniekus, studentus un jaunuzņēmumu entuziastus piedalīties Eiropas Savienības (ES) finansētajā izaicinājumā "Zaļās alternatīvas Eiropas autonomijai", aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.
16.feb 2024
Hibrīdprodukts, kas audzēts laboratorijā, satur liellopu muskuļus un tauku šūnas. Tas ir lētāks, rada mazāk piesārņojuma un ir vairāk barojošs nekā parastie rīsi.
6.jan 2024
Ķīna zinātnieku komanda apgalvo, ka ir izdomājuši veidu, kā apturēt novecošanos, vēsta "The Sun".
10.jūl 2023
Latvijas zinātnieki atklātā vēstulē aicina Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputātus atbalstīt Dabas atjaunošanas regulu, aģentūru LETA informēja Baltijas Vides foruma pārstāvji.
5.jun 2023
Latvijas zinātnieki un ārsti, sadarbojoties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS), Rīgas Tehniskās universitātes un SIA "Hipnos" ekspertiem, radījuši ierīci, kas palīdzēs ārstiem un māsām kontrolēt pacienta elpošanas sistēmas stāvokli un laikus koriģēt skābekļa padevi pacientiem ar smagām plaušu un elpošanas slimībām, informē PSKUS pārstāve Evija Mileiko.
5.mai 2023
Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) zinātnieki sadarbībā ar partneriem no Zviedrijas, Austrijas un Vācijas ir izpētījuši, kā no diētas atkarīgi fizioloģiskie stāvokļi ietekmē taukskābju un to metabolisma starpproduktu koncentrācijas asinīs, informē OSI.
15.apr 2023
Cik bieži ikdienā jūs mazgājat savas kosmētikas otiņas? Zinātnieki norāda, ka lielākā daļa sieviešu to dara ļoti reti. Veicot jaunu pētījumu, zinātieki atklāja šokējošas ziņas, vēsta "Mirror".
30.mar 2023
Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts (LU KPMI) uzsācis jauna Eiropas mēroga projekta vadību, aģentūru LETA informēja LU KPMI sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Boka.
4.mar 2023
Ķīnā zinātnieki izveidojuši unikālu ierīci, kas palīdz pāriem, kurus šķir liels attālums, satuvināties, ziņo "UPI".
27.feb 2023
Nākamgad zinātnieku algas izmaksās laicīgi, jo procesa revidents ir atlasīts jau šogad, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
29.dec 2022
Znātnieki no Austrālijas un Eiropas ir izstrādājuši virtuālu Zemes modeli, kas atspoguļo barošanās ķēžu attiecības vairāk nekā 15 000 organismiem, un nākuši klajā ar neapmierinošiem rezultātiem, kas liecina par dzīvo radību izzušanu.