Latvijas ogu audzētāji ceļ trauksmi – pašmāju zemenes, ķirši un mellenes paliek uz lauka, nevis nonāk mūsu vēderos. Šovasar uz lauka paliek desmitiem tonnu ogu, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
Latvijā sākusies zemeņu sezona. Beidzot tās sākušas sārtoties ne tikai siltumnīcā, bet arī dobēs. Pilsētnieki, kuriem nav pašiem savu dārzu ar zemeņu vagām un kuri vēlas mieloties ar tikko noplūktām svaigām ogām, dodas pie saimniekiem, kas piedāvā iespēju pašiem salasīt ogas.
Ogas ir veselīgākais ēdiens mūsu uzturā. Tās ir garšīgas, barojošas un sniedz vairākus iespaidīgus ieguvumus veselībai. Lūk, 6 uztura speciālistes Franciskas Spritcleras pamatoti iemesli ogu iekļaušanai uzturā.
Vasara nav iedomājama bez zemenēm. Lai atceramies vecmāmiņu sacīto, ka saēdoties zemenes, vitamīni tiks uzņemti visam gadam un slimības, kā likts, atkāpsies! Šis apgalvojums, protams, ir pārspīlēts, taču tas nekādi neatņem košajai ogai dārza karalienes vai vismaz princeses statusu!
Nekad nesaki nekad – arī tavā dzīvē var pienākt brīdis, kad sagribēsies pašam izaudzēt kādu zemeni. Ne jau peļņas nolūkos, bet vienkārši prieka un intereses pēc, varbūt arī tādēļ, ka to lūdz bērni vai kaimiņiene iedod veselu kaudzi ar pārpalikušajiem stādiņiem, drošinot, ka audzēt būs viegli, jo tur jau neesot ko nemācēt.
Saulainais un siltais laiks jau domas ir aizvedis pie vasaras un tās sākuma. Kas gan vēl raksturīgāks vasaras sākumam par zemenēm? Šoreiz gan veids, kā tādu radīt no aplikāciju papīra.
Darbaspēka trūkuma dēļ ceturtā daļa no šogad Latvijā izaudzētajām vēlajām zemenēm varētu aiziet postā, atzina Latvijas Augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka.