Zināms, kad tirdzniecībā nonāks pirmās Latvijas zemenes. Tas notiks agrāk nekā citus gadus

© Publicitātes foto

Pateicoties karstajiem laika apstākļiem, vietējo Latvijas zemeņu raža šogad būs agrāk kā pagājušos gadus.

“Augusta zemenes” agronoms Guntars Dzērve: “Vairākiem zemeņu audzētājiem Latvijā, kas zemenes audzē segtajās platībās, jau ir pirmā ogu raža. Taču, ņemot vērā neraksturīgi karstos laika apstākļus, ātrāk kā iepriekšējos gadus varētu nogatavoties arī zemenes tiem audzētājiem, kas ogas audzē uz zemes.”

G. Dzērve informē, ka esošie laika apstākļi ir “laba un slikta ziņa vienlaikus”. Laba ziņa ātrākai ogu ražai, un arī piedāvājums pircējiem būs lielāks. Slikta, jo karstā un sausā laika dēļ, ogu nogatavošanās notiek pārāk strauji. Ogas ātri sāksies un tikpat ātri beigsies.

“Ja karstais laiks būs ilgstošs, ogas ātri sāks ražot, strauji noražos, un jau ap jūnija beigām Latvijas ogas būs beigušās. Tātad raža būs strauja un ātra,” stāsta G. Dzērve.

Nelielos apjomos no nākamās nedēļas zemenes būs pieejamas arī “Augusta zemenes” tirdzniecības vietā Mālpilī, kā arī Rīgā.

“Kā jau katru gadu, arī šogad zemenes iestādītājām siltumnīcās jau marta sākumā, un šobrīd tās pakāpeniski sāk ražot. Ņemot vērā, ka zemenes audzējam siltumnīcās, ceram, ka pircējiem ogas varēsim piedāvāt līdz pat pirmajām salnām,” saka G. Dzērve.

Agronoms uzsver, ka viņam īpašs prieks, jo Latvijā pieaug zemeņu audzētāju skaits, no kuriem liela daļa iedvesmojusies, braucot un gūstot pieredzi un zināšanas uz “Augusta zemenes” saimniecību.