Veselības ministrija uzskata, ka arī zālēm ārpus valsts kompensācijas sistēmas receptēs ir jānorāda vienīgi starptautiskais nepatentētais nosaukums jeb aktīvā viela, nevis konkrētas firmas un konkrēta nosaukuma medikaments.
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījuma “Par vissvarīgāko” ēterā nosauca aspirīnu par bīstamu medikamentu bērniem. Ārsts skaidroja, ka tā lietošana nepilngadīgajiem var izraisīt astmu, smadzeņu un aknu pietūkumu.
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījumā “Par vissvarīgāko” brīdināja par antikoagulantu, tostarp aspirīna, bīstamību. Ārsts teica, ka šo populāro medikamentu lietošana bez ārsta norādījuma un bez vajadzības var izraisīt insultu.
Viens no Latvijas zāļu lieltirgotājiem “Magnum Medical” pārtraucis Krievijā un Baltkrievijā ražotu medikamentu un preču tirgošanu. Šīs zāles nebūs pieejamas arī ar šo tīklu saistītajā aptieku tīklā. Daļā sabiedrības ir iesakņojies mīts par lētajām Krievijas zālēm, kuras plaši lieto Latvijā, tomēr tā nav taisnība.
Krievijā pazīstamais ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs, runājot par magnija nepieciešamību mūsu organismam, brīdināja, ka populārās zāles Omeprazols un citi tā sauktie protonu sūkņa inhibitori var izraisīt tā deficītu.
Covid-19 epidēmija ir parādījusi, ka pasaule nav gatava saskarties ar nopietniem vīrusiem: lokdauniem, pārpildītām slimnīcām, miljoniem nāves gadījumu. Bet ir daudz nopietnāks "uzbrukums" cilvēkiem nekā vīrusi. Run ir par slimībām, kuras nevar izārstēt pārmērīgas antibiotiku un pretvīrusu zāļu lietošanas dēļ.
Eiropas Savienībā reģistrētas pirmās iekšķīgi lietojamās zāles pret Covid-19 tablešu veidā – "Paxlovid" plāno iepirkt arī Latvija. Tiesa, aptiekās tās vēl nebūs pieejamas, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Eiropas Savienībā no medikamentiem kovida ārstēšanai joprojām neviens nav paredzēts lietošanai ārpus slimnīcas. Taču par divām tablešu zālēm, kas gaida apstiprināšanu Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA), jau sacelta milzīga ažiotāža. Cilvēki zvana zāļu lieltirgotavām un gaida, kad šīs zāles varēs iegādāties, vēstīja LTV raidījums "Panorāma".
Panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, no 2022.gada vairākiem valsts kompensējamajiem medikamentiem no 1% līdz 30% samazināta cena, kuru sedz valsts, lai nodrošinātu iedzīvotājiem zāles kompensācijas sistēmas ietvaros. Tādējādi šim gadam piešķirtos valsts budžeta līdzekļus kompensējamo zāļu apmaksai varēs izmantot efektīvāk. Šobrīd kompensējamo zāļu sarakstā ir 1686 medikamenti un 305 medicīniskās ierīces, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
Medikamenti tablešu formā, ko katrs varētu nopirkt aptiekā, joprojām nav reģistrēti, turklāt to cena pašlaik mērāma simtos eiro, ziņo LTV raidījums "Panorāma".
ASV farmācijas kompānija "Pfizer" otrdien paziņoja, ka klīniskos izmēģinājumos apstiprināts, ka tās izstrādāta tablete Covid-19 ārstēšanai par gandrīz 90% novērš hospitalizāciju un nāvi riska grupās.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien atbalstīja finansējuma pārdali Nacionālajam veselības dienestam, kas nepārsniedz 611 043 eiro, lai nodrošinātu medikamentu pieejamību Covid-19 ārstēšanas procesā.
Izrādās, mūsu ziemeļbrāļu igauņu ‘’Benu’’ ķēdes aptiekās jau kopš 2021. gada maija nopērkams inovatīvs, Tartu Universitātes emeritētā profesora Marta Ustava izgudrots aerosols ‘’BioBlock’’, kas satur antivielas pret koronavīrusu SARS-CoV-2 jeb to pašu mums ļoti pazīstamo Covid-19.
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu iekšķīgi lietojamo pretvīrusu zāļu Lagevrio (molnupiravīra) reģistrācijai. Lagevrio, kuru izstrādā Merck Sharp & Dohme sadarbībā ar Ridgeback Biotherapeutics, paredzēts Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem.
Šodien Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) sniegusi pozitīvu atzinumu par diviem Covid-19 terapijas līdzekļiem "Ronapreve" un "Regkirona", kurus Eiropas Komisija (EK) atzinusi par daudzsološiem, informēja EK pārstāvniecības Latvijā preses dienests.
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) šobrīd vērtē par molnupiravīru pieejamos datus, lai sniegtu atbalstu nacionālajām iestādēm, kuras var pieņemt lēmumu par šo zāļu izmantošanu Covid-19 ārstēšanai pirms to reģistrācijas.
Latvijā uzdarbojas dažādi telefonkrāpnieki, kuri no iedzīvotāju maciņiem izvelk pat simtiem tūkstošiem eiro. Vieni izkrāpj personu datus, bet citi tirgo medikamentus un zāles, kas it kā palīdz apkarot COVID-19, vēsta raidījums "Bez Tabu".
ASV farmācijas kompānija "Pfizer" piektdien paziņoja, ka tās zāles Covid-19 ārstēšanai klīniskajos izmēģinājumos uzrādījušas 89% efektivitāti hospitalizācijas vai nāves riska novēršanā.
Zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā šogad deviņos mēnešos bija 424,12 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, kas ir par 1,2% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati.