Veselība

24.mai 2020
Dažādas skaistuma esences, serumi, ampulas ādas kopšanai… Ādas kopšanas līdzekļu klāsts ir tik plašs un daudzveidīgs, ka ir viegli apjukt lielās izvēles priekšā. Kādas ir atšķirības šo līdzekļu starpā un kādiem gadījumiem katrs no tiem paredzēts? Skaidro BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
24.mai 2020
Domas par ilgstošu atrašanos pašizolācijā, satraucošas ziņas par vīrusa izplatīšanos un bažas par nākotni paaugstinājušas mūsu stresa līmeni, bieži vien ietekmējot arī veselīgu miega režīmu. Kā stāsta kognitīvi biheiviorālā (KBT) psihoterapeite Marina Brice, svarīgs solis, lai sāktu uzlabot savas dzīves kvalitāti, ir pilnvērtīga izgulēšanās. Par miega kvalitātes uzraudzīšanu rūpējas arī tehnoloģiju ražotāji, aprīkojot jaunākos viedpalīgus ar dažādām veselības monitorēšanas funkcijām, lai palīdzētu ikvienam šajā emocionāli grūtajā periodā.
24.mai 2020
Līdzīgi kā no siltajām zemēm jau atgriezušies gājputni, arī šopavasar aptiekās un pie ārstiem pamazām atgriežas zemes darbus mīlošie – ar sāpēm plecos, mugurā, rokās, tāpat ar sāpēm, kas izstaro uz kājām. Kāpēc tā notiek un ko darīt, skaidro VCA poliklīnikas „Pļavnieki” neiroloģe Dace Bērziņa un „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone.
24.mai 2020
Zinātnieki no Šrilankas atraduši veidu, kā pagatvot rīsus, samazinot tajā esošo kaloriju daudzumu par 50%.
24.mai 2020
Miegs ir svarīgs ne tikai veselībai, bet arī mūsu omai nākamajā dienā. Dažreiz vakariņās apēstais var būt iemesls tam vai naktī gulēsim rāmi un mierīgi, vai mūsu miegs būs saraustīts.
23.mai 2020
Šajā saspīlētajā un neziņas pilnajā situācijā ikvienam jāaizdomājas – vai pēc ierobežojumu atcelšanas būsim kļuvuši par labāku sevis versiju, vai tieši pretēji.  Ikdienas ritms ir izmainījies, un arvien vairāk jūtamies ierobežoti, norūpējušies un satraukti par nākotni. Tāpēc tieši patlaban ir īpaši būtiski parūpēties par savu ķermeni un izvairīties no nevēlamām sekām ilgtermiņā. “Artistry” skaistuma eksperts Andžejs Savickis apkopojis 6 ieteikumus, kas nodrošinās veselāku ķermeni un, iespējams, pārvērtīs šo par sevis pilnveidošanas laiku.
22.mai 2020
Ik dienas cilvēki var saskarties ar tādiem alergēniem kā putekļi, pelējums, dzīvnieku alergēni, taču pavasaris ir laiks, kad daudzi pastiprināti cieš no ziedputekšņu izraisītiem alerģiskajiem simptomiem, kas būtiski spēj ietekmēt viņu ikdienas kvalitāti.
22.mai 2020
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
21.mai 2020
Tuvojoties vasarai aktualizējas inficēšanās ar dažādiem vēdera vīrusiem. Lai no tiem izvairītos, gremošanas slimību centra GASTRO gastroenteroloģe Ilze Kikuste iesaka savlaicīgi parūpēties, lai zarnās mītošā baktēriju saime (mikrobiota) būtu līdzsvarā – tas spēcinās arī organisma vispārējo imunitāti. Savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele stāsta, kā izvēlēties piemērotākās probiotikas.
21.mai 2020
Šī gada marta sākumā visā pasaulē un Latvijā strauji mainījās ierastais ikdienas ritms - iedzīvotāji tika aicināti iespēju robežās strādāt no mājām, savukārt bērniem pirmo reizi vajadzēja pierast pie mācībām attālināti - pie viedierīču ekrāniem. Par to, kā pareizi bērniem un jauniešiem mācību procesā atpūtināt savas acis, kā arī to, ko lietas labā var darīt vecāki, stāsta "OptiO" optikas optometriste Aiga Ozoliņa - Saveļjeva.
21.mai 2020
Šodien zinātne ir pieņēmusi, ka mūsu prāts ietekmē arī fizisko veselību. Prāts un ķermenis ir saistīti un pārsteidzoši, cik daudz dažādus procesus tie savstarpēji ietekmē. Balstoties uz dažādiem pētījumiem, uzskaitījām 6 trikus, kas var palīdzēt "apmānīt" sevi un uzlabot ikdienu.
20.mai 2020
Tūlīt, tūlīt jau atkal mūs priecēšot siltāks laiks- tā vismaz sola meteorologi. Lai vasaras sākums nav jāsagaida ar puņķiem un klepu, atbrīvojies no kļūdainiem ieradumiem, kas veicina saaukstēšanos. "Brigtside" apgalvo, ka izvairoties no tiem, noteikti saglabāsi labu veselību.
18.mai 2020
Mandeles ir tik veselīgas, ka var pat izglābt mūsu dzīvību. Apkopojām 5 pārmaiņas, ko piedzīvos organisms, ja ik dienas ēdīsi mandeles.
17.mai 2020
Protams, novecošanās procesi ir nenovēršami, taču tos var palēnināt. Piemēram, ikdienā lietojot šos dzērienus, kuriem piemīt veselīgas īpašības.
15.mai 2020
Ķīnas medicīnā mēle tiek izmantota kā viens no galvenajiem diagnozes noteicējiem, jo tās vizuālās indikācijas var noteikt veselības problēmu sakni. Ir lietderīgi regulāri pārabudīt savu mēli, lai saprastu kā dažādi ēdieni, miega režīms un uzturs ietekmē tās izskatu. Pievērs uzmanību izmaiņām, jo tās var liecināt par veselības problēmām. Portāls "Leaf" uzskaitījis 5 mēles pazīmes, kas var liecināt par veselības problēmām.
14.mai 2020
“Tas notika pēkšņi, pēc darba dienas beigām. Es biju viena. Man ļoti reiba galva, un es nevarēju pakustēties. Tad es sapratu, ka tas ir nopietni. Bija tāda neziņa. Kā būs?” savu stāstu sāk Līga Rubene, kuru skāris insults. Līgas atlabšana no insulta noritēja mājās ar mobilās lietotnes starpniecību, nevis rehabilitācijas iestādē mediķu uzraudzībā.
14.mai 2020
Nav noslēpums, ka zaļā tēja palīdz notievēt, taču svarīgi atcerēties, ka nebūtu vēlams aizrauties ar šīs tējas dzeršanu pārāk lielos apjomos, raksta "goodhouse.ru".
13.mai 2020
Pavasaris ir mānīgs – pēc saulainām un siltām brīvdienām, pēdējās dienās Latvijā atgriezies auksts laiks un dažviet pat sniegs. Līdz ar gaisa temperatūras krasu mainību, iedzīvotājiem atkal aktuāla saaukstēšanās. Kā sevi pasargāt no saaukstēšanās un kā to uzveikt, ja gadījies saslimt, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.
13.mai 2020
Lai mēs būtu veselīgi, mums ne tikai jāievēro higiēna, bet tā jāveic pareizi, citādi varam gūt pretēju efektu. Daudziem būs pārsteigums, cik patiesībā daudz ikdienišķo higiēnas procesu mēs darām aplam.
12.mai 2020
Gurķi jau izsenis Indijā izmanto tradicionālajā medicīnā, jo tik siltā zemē tie nodrošina organismu ar šķidrumu un vēsumu. Taču tas nav vienīgais labums no šī nepelnīti nenovērtētā dārzeņa. "Bright Side" atklāj, ko vēl gurķis spēj paveikt ar mūsu organismu.