Veselība

10.jan 2021
Vēsā temperatūra, vējš un iekštelpu sausais gaiss ir izaicinājums ādai, jo šo faktoru ietekmē tā zaudē mitrumu un zūd tās aizsargspējas. Tas, savukārt, var izraisīt nepatīkamas izjūtas – apsārtumu, jutīgumu un kairinājumu. Kas jāņem vērā, rūpējoties par sejas ādu gada aukstajā periodā, un kādus kopšanas līdzekļus labāk izvēlēties, skaidro kosmētiķe Ieva Strautkalne.
9.jan 2021
Par pēdu veselību biežāk tiek runāts siltajā laikā, kad pēdas biežāk ir redzamas citu skatienam. Tomēr tieši ziemas laiks, ko mūsu pēdas daudz vairāk pavada slēgtos apavos, var ietekmēt pēdu un to ādas veselību un labsajūtu. Kā kopt pēdu ādu ziemā? Kā pareizi veikt pēdu vanniņas un kā parūpēties par nogurušu pēdu labsajūtu? Iesaka skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko un farmaceite Zanda Ozoliņa.
8.jan 2021
“Es aicinātu cilvēkus pašiem ausis netīrīt, tas nav jādara, jo ausis ir pašattīrošs orgāns,” RīgaTV 24 raidījumā “Dr. Apinis” cilvēkus neaiztikt ausis pašiem un ar sūdzībām vērsties pie speciālistiem aicināja otorinolaringoloģe Alise Adoviča.
8.jan 2021
Šodienas straujā dzīves ritmā mēdzam sev veltīt ļoti maz laika un nereti, pievēršoties sev, jau esam nokavējuši. Labāk vecuma pazīmes esot pamanīt laikus, lai varētu rīkoties, norāda skaistuma eksperti un ir nosaukuši piecas pazīmes, kuras brīdina par novecošanos.
7.jan 2021
Protams, piena produktiem piemīt daudz labvēlīgu īpašību, jo sevišķi jaunā vecumā, taču, mums paliekot vecākiem, tie var sākt kaitēt. Uzzini, kuros gadījumos no piena produktiem vajadzētu atteikties.
5.jan 2021
Svētkos mūsu galdi mēdz lūst no dažādiem labumiem un šajā "mājsēdes" periodā, iespējams, roka biežāk sniedzās pēc kaut kā gardāka. Šie ieteikumi palīdzēs pēc svētkiem sakārtot ēšanas režīmu un, iespējams, zaudēt lieko svaru, kas iegūts svētku periodā.
4.jan 2021
Ziema ir laiks, kad organismam īpaši vajadzīgi vitamīni. Ārsti nosaukuši augļus, kuri šajā periodā ir visnoderīgākie.
3.jan 2021
Iestājoties aukstākiem laikapstākļiem, nepieciešams ne tikai atbilstošs apģērbs, bet arī jāatsvaidzina iemaņas, pārvietojoties pa slidenām ietvēm. Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju 16-64 gadu vecumā atzīst, ka baidās no kritieniem - bailes pakrist jo īpaši liek izjust slidenās ietves lietainā laikā un ziemas mēnešos, liecina "Mēness aptieka" un tirgus pētījumu aģentūras "Nielsen" veiktā aptauja.
3.jan 2021
Ja būtu jāveido ārstniecības augu tops, Latvijā pirmo vietu ar visai lielu varbūtību varētu ieņemt kumelīte jeb Matricaria recutita. Kāpēc tā, stāsta farmaceite Ērika Pētersone.
3.jan 2021
Veselības monitoringa* rezultāti atklāj, ka 95% Latvijas iedzīvotāju starp galvenajām ēdienreizēm mēdz ēst našķus (14% - bieži, 46% - dažkārt, 35% - reti), kamēr 5% aptaujāto starp ēdienreizēm nenašķējas.
1.jan 2021
Nav nekas patīkams pat visparastākās iesnas, taču daudz nepatīkamākas ir komplikācijas, kad infekcija ieperinās deguna blakusdobumos, izraisot akūtu rinosinusītu jeb, kā to joprojām dēvē tautā, – haimorītu. Tomēr arī šādā situācijā nav pamata lielam uztraukumam. Par iemesliem, kāpēc tā, stāsta Veselības centru apvienības un Rēzeknes slimnīcas otorinolaringologs (LOR), ķirurgs Rihards Urtāns.
31.dec 2020
Šobrīd, kad sabiedrībā tiek pievērsta īpaša uzmanība veselības stiprināšanai, iedzīvotāji bieži vien vēršas aptiekā, lai iegādātos nepieciešamo ne tikai sev, bet arī tuviniekiem – gan ikdienas vajadzībām, gan dāvanai svētkos.
31.dec 2020
Teju katrs trešais (27%) Latvijas iedzīvotājs sūdzas par locītavu sāpēm. Kā norāda speciālisti - tā ir bieža problēma, kas skar cilvēkus jebkurā vecumā, turklāt vēsākos laikapstākļos nereti locītavas kļūst jutīgākas un to sāpes - izteiktākas. Vienlaikus tas ir brīdis, kad pievērst pastiprinātu uzmanību locītavām un savlaicīgi pamanīt un novērst kādu no locītavu problēmām, kas gada siltajā sezonā var palikt nepamanīta.
31.dec 2020
Rīt pusnaktī šausies šamapaniešu korķi, lai dzirkstoši ievadītu Jauno gadu. Taču izrādās, ka šampanietis, ja to dzeram ar mēru un kārtīgi izbaudām, var pat būt tīri ieteicams, raugoties no veselības perspektīvas. Un kā nu ne - tas taču arī ir radīts no vīnogām, kas, kā zināms, ir bagātīgs antioksidantu avots.
30.dec 2020
Daudzus apgrūtina reakciju haotisms, nomāc bailes un nemiers, nervu sistēmas vājums izpaužas ar nogurumu, nesavaldību. Ciešam no neirozēm, kuru pamatā ir psihi traumējoši faktori, kas izraisa somatiskos un veģetatīvos traucējumus. Šādu neirotisku stāvokļu fiziskās izpausmes ir bezmiegs, paātrināta sirdsdarbība, gremošanas traucējumi, bet emocionālā aspektā – uzbudinājums, depresija, dusmas, vainas apziņa, mērķa jēgas trūkums. Ir svarīgi šos stāvokļus atvieglot. Kā var palīdzēt preparāti no augu valsts – par to sīkāk eksperts Dr.biol. Dailonis Pakalns.
29.dec 2020
Svētku laiks mēdz būt patiess izaicinājums mūsu gremošanas sistēmai, jo bieži vien, pavadot laiku ar pašiem tuvākajiem pie bagātīgi klāta galda, tiek apēsts vairāk nekā gribētos, turklāt nesavienojamās produktu kombinācijās. Tāpēc būtiski padomāt par veidiem, kā atslogot gremošanas sistēmu, lai organismam būtu vieglāk veikt savas funkcijas un pašsajūta būtu laba. Kuras dabas veltes - ārstnieciskās augu tējas un garšvielas - var palīdzēt uzlabot kuņģa un zarnu trakta darbību, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
29.dec 2020
Amerikāņu zinātnieki no Beth Israel Deaconess Medical Center pierādījuši, ka ir saikne starp valriekstu ēšanu un tievēšanu, raksta "neboley.com.ua".
29.dec 2020
Daži labi zināmi pretsāpju līdzekļi var būt bīstami veselībai. Tādu viedokli pauda Krievijā populārais ārsts Aleksandrs Mjasņikovs, vēsta "topnews.ru".
29.dec 2020
Kofeīns uzlabo garastāvokli un rada enerģiju. Rīts bez kofeīna daudziem nav iedomājams. Minhenes Klīniskās toksikoloģijas un saindēšanās centra galvenais ārsts Florians Aijers ir atklājis, kā noteikt, vai Jums ir vai nav kofeīna atkarība, raksta "medikforum.ru".