Veselība

29.dec 2020
Aukstais gada periods vienmēr pieprasa īpašas rūpes par roku ādu – zemā gaisa temperatūra un mitrums ārā, siltais un sausais gaiss iekštelpās ādu izsausina, savukārt šī brīža režīms ar biežo roku dezinficēšanu ir papildu kairinājums, kas grauj ādas aizsargspējas un bojā to. Kāpēc šobrīd ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību roku kopšanai un kā šajos apstākļos saglabāt ādas veselību, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
28.dec 2020
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 58% respondetu atzīst, ka ikdienā mēdz pārsniegt pieļaujamās alkohola normas, liecina "Mana aptieka un Apotheka Veselības Indekss" pētījums, kas tapis sadarbībā ar pētījumu centru SKDS.
28.dec 2020
Mediķi šajā laikā iesaka lietot pēc iespējas vairāk augļus, raksta "cursorinfo.co.il".
28.dec 2020
Veselības ministrijā (VM) tiek vērtēta iespēja rosināt valdību Latvijā uz laiku ierobežot arī ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
28.dec 2020
Pārmērīga mandarīnu lietošana var būt bīstama vairākām cilvēku grupām, uzskata uztura pētniece un medicīnas zinātņu doktore Olga Grigorjana, raksta "lenta.ru".
27.dec 2020
Ar plaušu vēzi mūsdienās saslimst arvien vairāk cilvēku, taču modernas ārstēšanas iespējas ļauj ievērojami pagarināt pacienta dzīves ilgumu. Ar mērķi sniegt Latvijas iedzīvotājiem saprotamu un zinātniski pamatotu informāciju par plaušu vēzi, ir izstrādāta mājaslapa www.plausuvezis.lv. Vairāk par plaušu vēža ārstēšanas iespējām, kādas šobrīd ir pieejamas pacientiem, stāsta onkoloģe ķīmijterapeite prof. Gunta Purkalne.
27.dec 2020
Teju katrs trešais (27%) Latvijas iedzīvotājs sūdzas par locītavu sāpēm, liecina jaunākais "Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss". Kā norāda speciālisti - tā ir bieža problēma, kas skar cilvēkus jebkurā vecumā, turklāt vēsākos laikapstākļos nereti locītavas kļūst jutīgākas un to sāpes - izteiktākas.
27.dec 2020
Viens no CrossFit kustības pamatlicējiem Latvijā, treneris Kaspars Zlidnis skaidro, ka cilvēkiem ir sarežģīti mainīt ikdienas kārtību un īsā laikā pakārtot to mainīgajiem Covid-19 ierobežojumiem. Lai cilvēki pierastu un pielāgotos jaunajiem apstākļiem, ir vajadzīgs laiks. Tas attiecas arī uz sporta nodarbībām, kas šobrīd nav atļautas tādā apjomā un intensitātē kā iepriekš. Jau bez ierobežojumiem cilvēkam ir grūti atrast motivāciju sportot, bet šobrīd darīt to vienam pašam mājas apstākļos bez trenera klātbūtnes, atbilstoša inventāra un gaisotnes ir vēl sarežģītāk. Eksperts "BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos" uzsver, ka vingrošana nav rakešu zinātne, drīzāk tā ir psiholoģiska spēja pielāgoties jaunajiem apstākļiem un rast motivāciju vismaz 40 minūtes izkustēties mājās vai ārā.
27.dec 2020
Mediķi nosaukuši veidu, kā praktiski jebkuras saslimšanas gadījumā paātrināt izveseļošanās procesu, raksta "belnovosti.by".
27.dec 2020
Oslo Universitātes slimnīcas (Rikshospitalet) pētnieki ir atklājuši, ka mencu aknu eļļai varētu būt potenciāls samazināt risku inficēties ar Covid-19, informēja Anna Marija Poļaka, "Orkla Care" zīmola vadītāja.
27.dec 2020
Rekomendācijas attiecībā uz olu ēšanu ir bijušas daudz, pie tam ekspertu domas dalās - cik daudz olu un cik bieži tās jāēd, lai nekaitētu organismam, bet tieši otrādi - gūtu labumu no olām.
27.dec 2020
Ķiploki ir unikāls produkts, kam piemīt antibakteriālas un dezinficējošas īpašības. Tomēr ne viss ir tik vienkārši. Pastāv arī iespēja, ka šis produkts var pat kaitēt organismam, raksta "Podrobnosti".
27.dec 2020
Krievijas ārsts Aleksandrs Mjasņikovs nosaucis produktus, kas būtu jāiekļauj uzturā Covid-19 pandēmijas laikā, raksta "Golos".
27.dec 2020
Slapjš sniegs, peļķes, auksts vējš un dzestri rīti bieži vien cilvēkiem pazemina imūnsistēmu, aktivizējot dažādus iekaisuma procesus organismā. Viena no nepatīkamākajām kaitēm – apsaldēts urīnpūslis. Baktērijas, kas izraisa urīnceļu iekaisumu, ap urīnpūsli un dzimumorgāniem mitinās visu laiku, taču mitrā, vēsā laikā tās biežāk ierosina iekaisumu. Urīnceļu infekcija ir viena no izplatītākajām bakteriālajām saslimšanām, kas ietekmē dažāda vecuma cilvēkus visā pasaulē. Saskaņā ar Pasaules veselības organizāciju, katra otrā sieviete dzīves laikā ir ieguvusi urīnceļu infekciju. Ko darīt, lai izvairītos no urīnceļu iekaisuma un kā ārstēt saslimšanas gadījumā, skaidro  farmaceite Zane Melberga.
26.dec 2020
Tikai 36% Latvijas iedzīvotāju zina, kādi simptomi liecina par aknu veselības problēmām, 46% aptaujāto aknu slimību pazīmes neatpazīst, kamēr 18% respondentu konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.
26.dec 2020
Krievijas ārsti Sergejs Agapkins un Mihails Ginzburgs atklājuši pārtikas produktus, no kuriem vakariņās vajadzētu izvairīties, raksta "Golos".
26.dec 2020
Tagad ziemā bieži sastopamās kakla sāpes ir viena no pirmajām saslimšanas pazīmēm. Ja tām laikus pievērš uzmanību un sāk pareizi ārstēt, atveseļoties izdosies ātrāk, turklāt tas prasīs mazāk finansiālu līdzekļu. Stāsta farmaceite Ieva Virza.
25.dec 2020
Britu trihologs Filips Kingslihs atklājis, ka matu izkrišana var būt saistīta ar B12 vitamīna trūkumu, raksta "cursorinfo.co.il".
24.dec 2020
Šogad saistībā ar pandēmijas ieviestajiem ierobežojumiem daudziem svētkos nesanāks klātienē satikt draugus, ģimeni, vecvecākus un vecākus. Kā nesaskumt par nošķirtību un rast svētku noskaņu? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, psihoterapeits Andris Veselovskis.
23.dec 2020
Lai arī šogad lielās svētku balles izpaliek, tas nenozīmē, ka svētkos negribēsim labi izskatīties. Turklāt tieši tas, ka svētku dienās izskatīsimies un jutīsimies labi, var palīdzēt rast svētku noskaņu, mieru un mazināt stresu.