Veselība

23.jan 2021
Ne visi zina, ka tik populāru un it kā veselībai kaitīgu produktu kā cukuru var lietot arī ne tikai tam paredzētā veidā, proti, saldinot ēdienu. Kā izrādās, no cukura var iegūt arī reālu labumu, raksta "rsute.ru".
23.jan 2021
Ir alkoholiskie dzērieni, kas spēcīgāk ietekmē organismu nekā citi, raksta "medikforum.ru".
23.jan 2021
Lai arī Covid-19 laikā liela daļa iedzīvotāju ir pārgājusi uz attālinātu darba režīmu, uzturā joprojām bieži parādās ātro ēstuvju piedāvātie ēdieni - burgeri, picas un citi. Kopumā 77% Latvijas iedzīvotāju uzturā iekļauj ātro ēstuvju ēdienus (vismaz reizi nedēļā - 13%, pāris reizes mēnesī - 26%, retāk - 38%), savukārt tikai 22% ātro ēstuvju piedāvātos ēdienus uzturā neiekļauj, kamēr 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas un mārketinga pētījumu kompāniju SKDS.
22.jan 2021
Bērnu slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas, tostarp trīs jaunus ehokardiogrāfijas aparātus. Tos izmanto pacientu ar iedzimtām sirdskaitēm diagnostikā un izmeklēšanā. Jaunie ehokardiogrāfijas aparāti tiek izmantoti slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikā - vienīgajā institūcijā Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtiem sirds defektiem. Ik gadu Latvijā piedzimst vairāk nekā 200 bērnu ar sirdskaiti, informē BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
22.jan 2021
Kopš pandēmijas sākuma liela daļa Latvijas iedzīvotāju piedzīvojuši satraukumu un stresu, kas mudinājis sākt vai turpināt ēst pat tad, ja nav justs izsalkums, liecina Apotheka un Norstat veiktā aptauja. No tiem vēl trešdaļa (34%) pēc tam izjutuši kauna sajūtu, kas var būt viens no pirmajiem signāliem, ka cilvēkam varētu būt nosliece uz emocionālo ēšanu.
22.jan 2021
Brīžos, kad izjūtam sāpēs, mēs steidzamies pie aptieciņas, lai iedzertu pretsāpju medikamentus. Ne viemēr šie medikamenti ir labi veselībai, tāpēc izmēģini dabiskāku metodi sāpju mazināšanai. Šie septiņi pārtikas produkti palīdzēs atvieglot sāpēs, nesniedzoties pēc medikamentiem!
20.jan 2021
"Viņš ir pilnīgi normāls vīruss," kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?" paudis Latvijas Biomedicīas centra direktors Jānis Kloviņš.
18.jan 2021
Daudziem vitamīniem piemīt tā īpašības, kas var palēlināt bioloģiskos novecošanās procesus. Tas, galvenokārt, esot saistīts ar faktu, ka vitamīni veicina toksīnu izvadīšanu no organisma.
17.jan 2021
27% Latvijas iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, turklāt vēl ceturtdaļa (21%) savus asinsspiediena mērījumus nemaz nezina, liecina pētījums.
17.jan 2021
Salam iestājoties, daļa cilvēku atsakās no vingrošanas ārā un pārceļas uz sporta zāli. Taču laikā, kad trenažieru zāļu darbība ir ierobežota, arvien vairāk cilvēku ir sastopami vingrojot ārā arī aukstā laikā. Ja ir nolemts turpināt aktivitātes svaigā gaisā arī aukstās sezonas laikā, jāievēro vairāki drošības pasākumi, lai saglabātu nekaitētu ķermenim.
17.jan 2021
Daudzi cilvēki pēc 30 gadu sasniegšanas saskaras ar liekā svara problēmām. Īpaši ķermeņa aprises mēdz mainīties tieši vēdera zonā.
17.jan 2021
Daudzi no mums, lai zaudētu liekos kilogramus, ierobežo savu ēdienkarti vai/un regulāri dodas uz fitnesa zāli. Taču japāņu zinātnieki atklājuši vēl vienu veidu, kā iespējams zaudēt svaru, ziņo "health.comments.ua".
17.jan 2021
Situācija veselības aprūpē šobrīd kritiska, visa uzmanība pievērsta Covid-19. “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, cik daudziem pēdējā laikā bijušas grūtības saņemt kādu veselības pakalpojumu, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
16.jan 2021
Psoriāze, atopiskais dermatīts, seborejiskais dermatīts – šīs hroniskās iekaisīgās ādas slimības ir apgrūtinošas jebkurā gadījumā, taču tieši ziemas sezonā tās nereti sagādā vislielākās raizes. 
16.jan 2021
Pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai katru dienu ir nepieciešams uzņemt aptuveni 2 litrus ūdens, jo tas regulē virkni veselībai un dzīvībai nozīmīgu procesu. Vienlaikus BENU Aptiekas Veselības monitoringa dati atklāj, ka vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju dienā izdzer vidēji 1 litru ūdens vai pat mazāk, un tikai katrs trešais jeb 35% respondentu dienā izdzer aptuveni 2 litrus ūdens. Aptaujā secināts, ka 5% aptaujāto dienā vidēji izdzer 3 litrus ūdens vai pat vairāk, savukārt 3% snieguši atbildi, ka ūdeni ikdienā faktiski nelieto.
16.jan 2021
Jaunā gada iesākums daudziem ir laiks, kurā tiek izvēlētas jaunas apņemšanās. Bieži vien to sarakstā ir arī sportošana, bet, ja iepriekš nav pastāvīgi sportots vai ir ieturēta ilgāka pauze, piemēram, valstī spēkā esošo ierobežojumu dēļ, regulāru fizisko aktivitāšu atsākšana var šķist biedējoša. Jebkurš treniņš liek justies labāk – gan fiziski, gan emocionāli, taču, kas jāņem vērā, atsākot fiziskās aktivitātes, lai nenodarītu organismam pāri un nezaudētu vēlmi to darīt arī turpmāk, skaidro farmaceite, “Gada farmaceite 2020” Mārīte Šukele.
16.jan 2021
Lai gan bieži tiek norādīts, ka no rītiem veselīgi ir pirms brokastīm izdzert glāzi ūdens, mediķi brīdinājuši, ka šādi iespējams arī sev kaitēt, ja neņem vērā būtisku nosacījumu, ziņo "lenta.ua".
15.jan 2021
Kāda sociālā tīkla Facebook lietotāja dalījusies ar neparastu veidu, ka pasargāt sevi no inficēšanās ar Covid-19. Viņa uzsver, ka jāsargā ir savi elpceļi.
12.jan 2021
Mēs visi zinām, ka tādi ieradumi, kā smēķēšana un alkohola lietošana var būt cēloņi onkoloģiskām problēmā. Daudzi pētījumi liecina, ka pastāv vairāki ieradumi un darbības, kuras lielākajai daļai cilvēku šķiet nekaitīgas, taču patiesībā arī tās var veicināt vēža rašanos.
11.jan 2021
48 % Latvijas iedzīvotāju pēdējā mēneša laikā izjutuši agresivitāti no sabiedrības, 22 % – no līdzcilvēkiem, bet 24 % atzinuši, ka paši pēdējā mēneša laikā jutušies agresīvāk noskaņoti nekā ierasts, liecina Apotheka un tirgus pētījumu aģentūras Norstat veiktā aptauja. Kā skaidro eksperti – pieaugošā Covid-19 izplatība, kā arī stingrākie ierobežojumi ir liels izaicinājums sabiedrības mentālajai veselībai.