Veselība

26.jan 2021
Ir svarīgi mazgāt pārtikas produktus, taču šis, it kā vienkāršais process, pateiesībā slēpj nianses, kuras ir svarīgi atcerēties.
25.jan 2021
Omega-3 taukskābes ir ļoti nozīmīgas mūsu organismam, jo palīdz imūnsistēmas, plaušu, sirds, asinsvadu sistēmai darboties pareizi. Ja ir šo taukskābju deficīts, var rasties veselības problēmas. Apskatām 5 iespējamās omega-3 deficīta pazīmes un simptomus, kas palīdzēs laikus saprast, ka par maz tās uzņemam.
24.jan 2021
Attālinātais darbs pēc būtības ir tas pats, kas darbs uz vietas, tomēr tiek izslēgta nozīmīga fizisko aktivitāšu daļa - nokļūšana darbā. Daudziem tā var aizņemt 30 minūtes, ejot vai braucot ar riteni, tāpēc, strādājot no mājām, šo laiku vajadzētu veltīt fiziskām aktivitātēm pirms, pēc vai darba laikā, skaidro fizioterapeite Sintija Priede.
24.jan 2021
Ārstnieciskie augi var būt ļoti noderīgs palīgs gan dažādu saslimšanu profilaksē, gan ārstēšanā. Saaukstēšanās un vīrusu sezonā īpaši aktuāli ir augi imunitātes stiprināšanai, kā arī plaušu veselības profilaksei un klepus ārstēšanai. Taču, arī lietojot ārstniecības augus, ir jāatceras par to pareizu lietošanu un piesardzību.
24.jan 2021
Daudzi no mums nereti sastopas ar asām, pēkšņām sāpēm plecos, skaustā, un mēdzam pie tām vainot sapūstu vai apsaldētu nervu. Taču kāpēc patiesībā rodas šādas sāpes, kā no tām izvairīties un veiksmīgāk tās ārstēt? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, ārsts neirologs, algologs Iļja Noviks un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
24.jan 2021
Izvirzot jaunā gada apņemšanās, daudzi par mērķi nosaka samazināt savu svaru, ievērojot dažādas diētas. Tomēr sevis ierobežošana un pārlieka kontrolēšana ilgtermiņā ne vienmēr sniedz cerēto rezultātu, turklāt var kaitēt arī citu mērķu un sapņu piepildījumam. Kā izveidot veselīgākas attiecības ar ēdienu, kas pozitīvi atsauksies arī uz citām dzīves jomām, skaidro farmaceite Amanda Ozoliņa.
24.jan 2021
Pēc slimošanas mēdzam pamanīt, ka ir palielinājušies limfmezgli. Taču, vai zinām, kādēļ tā notiek? Kāda ir limfmezglu funkcija organismā, kā palīdzēt organismam atjaunoties pēc slimošanas, kam pievērst uzmanību un kādus simptomus nedrīkstam ignorēt? Konsultē ģimenes ārste Zane Zitmane un  farmaceite Zanda Ozoliņa.
24.jan 2021
Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis Latvijā, turklāt aizvien vairāk saslimšanu un nāves gadījumu konstatēti tieši gados jauniem cilvēkiem. Vairāki pētījumi atklāj, ka regulāri lietojot zivju izcelsmes Omega-3 taukskābes, saslimšanas risks ievērojami samazinās. Kas ir vērtīgās Omega-3 taukskābes, kādi ir ieguvumi tās lietošanā un kāpēc tās ieteicams uzņemt ikvienam, skaidro farmaceite Zane Melberga.
24.jan 2021
Ārstējoties no Covid-19, greipfrūtu uzturā nedrīkst lietot. Tas nav ieteicams arī cilvēkiem ar onkoloģiskām un sirds un asinsvadu slimībām, telekanālam "Zvezda" sacīja Krievijas uztura speciāliste Anna Belousova.
24.jan 2021
Uztura speciāliste no Austrālijas Savina Rego ir iemācījusi saviem lasītājiem samazināt kalorijas par trešdaļu, nesamazinot porcijas lielumu. Par to ziņo "Daily Mail".
24.jan 2021
Ikviens ir dzirdējis par griķu labajām īpašībām, kas padara tos par neaizstājamu produktu cilvēkiem, kuri ievēro diētu un cenšas būt labā formā. Tomēr līdz ar ieguvumiem griķu putra, it īpaši, ja to lieto pārāk bieži, var nodarīt kaitējumu organismam, raksta "Today.ua".
24.jan 2021
Lielākajai daļai cilvēku nav ne jausmas, kā tomātu sula ietekmē cilvēka organismu. Dzēriens var stiprināt imūnsistēmu, uzlabot asinsvadu veselību, normalizēt vielmaiņu un palīdzēt zaudēt svaru. Tomēr monētai ir otra puse. Noteikti jāzina, vai cilvēkamvispār ir atļauts dzert tomātu sulu.
24.jan 2021
Dietologi uzskata, ka koronavīrusa pandēmijas laikā jums jāēd vairāk dzīvnieku izcelsmes tauku. Pārtikas produkti, kas satur daudz šo tauku, palīdz plaušām atjaunoties. Uztura speciālisti atzīmē, ka plaušu slimības jau sen tika ārstētas ar taukiem, raksta "belnovosti.by".
24.jan 2021
Pētnieki ir atklājuši, kādas problēmas var izraisīt gulēšana uz vēdera, raksta "health.comments.ua".
24.jan 2021
99% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka D vitamīnam ir neatsverama loma cilvēka veselības nodrošināšanā un tas atbild par nozīmīgu funkciju pildīšanu mūsu organismā.
24.jan 2021
Šie produkti ziemas sezonā ir zaudējuši savas veselīgās īpašības vai - sliktākajā gadījumā - pat kaitē organismam gada aukstākajā laikā.
23.jan 2021
Pulsa oksimetrs ir īpaši nozīmīgs gan koronavīrusa slimības gaitas uzraudzīšanai, gan lai sekotu līdzi vispārējām veselības stāvokļa izmaiņām, kas būtiski gan pandēmijas laikā, gan ikdienā, īpaši cilvēkiem, kuri ir dažādās riska grupās vai vienkārši vēlas pastiprināti rūpēties par savu veselību. Kas ir pulsa oksimetrs un, kāpēc tas ir noderīgs ne tikai Covid-19 pacientiem, skaidro “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.
23.jan 2021
71% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar pazeminātu D vitamīna līmeni organismā, savukārt tikai 27% norādījuši, ka savu D vitamīna līmeni organismā novērtē kā pietiekamu, liecina Latvijā veiktasi "Norstat" pētījums.
23.jan 2021
Ir vairāki alkoholisko dzērienu veidi, kas cilvēka organismam nodara mazāko kaitējumu, raksta "rsute.ru".
23.jan 2021
Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centrs (Centrs) 2020.gada nogalē (novembrī un decembrī) īstenoja apjomīgu pētījumu iesaistot vairāk kā 1660 12 līdz 19 gadus vecus jauniešus Latvijā. Pētījums analizēja jauniešu mentālo veselību un pandēmijas ietekmi uz to. Pētījums rāda, ka jaunieši savu psiholoģisko labsajūtu vērtē kā kritisku, un pandēmija to ir būtiski ietekmējusi.