Veselība

6.feb 2021
Covid-19 infekcijas uzliesmojums būtiski mainījis iedzīvotāju ikdienu un līdz ar to arī ēšanas paradumus - tā atzinis katrs sestais jeb 17% Latvijas iedzīvotāju.
6.feb 2021
Galvenais aizsargs pret saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumiem ir stipra imunitāte. Farmaceite Zane Melberga atklāj trīs būtiskākos vitamīnus, kurus ieteicams lietot ziemā, lai stiprinātu imunitāti saaukstēšanās, gripas un citu vīrusu laikā, kā arī vērš uzmanību uz pareizu vitamīnu lietošanu.
6.feb 2021
Jauns pētījums atklāj, ka smaga COVID-19 slimības gaita saistīta ar K vitamīna daudzumu cilvēka organismā.
6.feb 2021
Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēti trīs gripas slimnieki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
5.feb 2021
Liela daļa cilvēku labprāt pirms gulētiešanas izdzer glāzi kefīra. Daudziem tas jau ir kļuvis par ieradumu. Ārsti gan brīdina, ka vakarā nav ieteicams dzert raudzētus piena produktus, raksta "rsute.com".
5.feb 2021
Metabolisms ir vielmaiņas process organismā. Cilvēkiem ar ātru vielmaiņu ir vieglāk saglabāt veselīgu svaru. Taču šo procesu iespējams kontrolēt. Šie deviņi ieradumi no rīta palīdzēs ķermenim absorbēt pārtiku ātrāk un veicinās straujāku kaloriju sadedzināšanu. Vislabāk ir tos ievērot visus kopā.
2.feb 2021
Veselības nozares organizācijas aicina Saeimu un valdību nekavējoties pārskatīt spēkā esošos veselības aprūpes pakalpojumu tarifus, uzskatot, ka pretējā gadījumā piešķirtais finansējuma palielinājums nozarei nebūs pietiekams, lai šogad palielinātu mediķu atalgojumu par 25%.
1.feb 2021
Mūsu valstī šobrīd stratēģiskā analīze vai stratēģisks valsts menedžments nenotiek - drīzāk notiek haotiska rīcība, vadoties no statistikas uz statistiku, tā intervijā "Diena", runājot par Covid-19 krīzes laikā pieņemtajiem lēmumiem, uzvēris tiesībsargs Juris Jansons.
1.feb 2021
Olīveļļu mēs ikdienā mēdzam izmantot dažādu ēdienu pagatavošanā. Tomēr tajā esošie mikroelementi ir tik labi mūsu veselībai, ka speciālisti iesaka šo eļļu izmantot ne tikai produktu pagatavošanā, bet iesākt arī ar to mūsu rītus. Olīveļļā atrodas vērtīgie mikroelementi, kuri var nodrošināt enerģiju un palēlināt citu barības vielu uzsūkšanos ēdienreizes laikā, tādējādi veicinot ilgstošāku sāta sajūtu. Tā satur A, D, E un K vitamīnus. Pārliecinies pats par olīveļļas brīnumainajām īpašībām un maini savus paradumus. Sāc rītus ar karoti olīveļļas!
31.jan 2021
Var droši apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāji ar mežu ir visai tuvās attiecībās, jo ogošana un sēņošana teju vai ierakstīta mūsu DNS. Tāpēc arī aktuālais "shinrin-yoku" jeb meža peldes trends, kas pie mums atceļojis no Japānas, arī itin labi būs saprotams mūsu platuma grādos dzīvojošajiem ļaudīm. Kas īsti ir šī meža terapija, un ar ko tā atšķiras no parastas pastaigas, un kāpēc to nepieciešams ieviest savās ikdienas gaitās, skaidro Fjällräven aktīvās atpūtas eksperts Lauris Piņķis.
31.jan 2021
Ja lūpu āda ir veselīga un nesagādā mums raizes, tad reizēm pat neaizdomājamies par īpašu tās kopšanu.
31.jan 2021
Simptoms, kas dzīves laikā mūs skar visai bieži, ir klepus. Tas var traucēt naktsmieru, radīt sāpes krūtīs un pa dienu radīt grūtības pat sarunāties, jo atkal jāklepo. Tāpat arī klepus radītās sekas var būt ne vien traucējošas pašam slimniekam, bet arī kaitinošas apkārtējiem. Kā atšķirt klepus dažādos veidus un to simptomus, kuriem jāpievērš uzmanība, skaidro farmaceite Zane Melberga.
31.jan 2021
Balss ikdienā pilda ļoti svarīgu funkciju, jo cilvēks pēc dabas ir sociāla būtne, kam nepieciešams komunicēt ar apkārtējiem. Tāpēc brīžos, kad balss aizsmok vai “pazūd pavisam”, jūtams izteikts diskomforts un pat ikdienišķas darbības kļūst grūtāk paveicamas. Visbiežāk aizsmakums ir simptoms kādai no elpceļu saslimšanām, un to pavada arī sauss klepus, taču tas nav vienīgais aizsmakuma cēlonis. Vairāk par to, kas rada aizsmakumu un ko darīt, lai balsi pēc iespējas ātrāk atgūtu, skaidro farmaceite Līga Cīrule.
31.jan 2021
Jauns gads ir sācies, un nu laiks īstenot savas Jaungada apņemšanās! Daudzi solījušies šogad ēst veselīgāk, vairāk sportot un kopumā ievērot veselīgāku dzīvesveidu. Kā to panākt, izvairoties no skarbām diētām, bet neatsakoties no gardām maltītēm, stāsta sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
30.jan 2021
Locītavu veselību bieži vien pietiekami nenovērtē līdz brīdim, kad tā jau ir būtiski pasliktinājusies. Parasti problēmas parādās pēc 50 gadu vecuma. „Tomēr prātīgāk jau laikus darīt visu, lai vēlāk locītavas neradītu raizes,” saka  farmaceite Gunita Petrovica.
30.jan 2021
Ieilgstot Covid-19 krīzei un valstī noteiktajiem ierobežojumiem, ievērojami palielinās iedzīvotāju mentālās veselības slodze, kā arī pastiprinās tā saucamais Covid-19 nogurums, kas ietver fizisku un mentālu panīkumu, ko rada ilgstoši saslimšanas riski, ierobežojumi, būtiskas izmaiņas ikdienā, stress, klātienes komunikācijas trūkums un informācijas pārbagātība.
30.jan 2021
Ziemas laiks mūs nelutina nedz ar bagātīgām dabas veltēm, nedz saules gaismu. Tas ir laiks, kad mūsu organismam mēdz būt nepieciešams lielāks atbalsts un rūpes. Ilgie, tumšie vakari un vienveidīgāka ēdienkarte var veicināt to, ka jūtamies noguruši un izsmelti gan fiziski, gan emocionāli.
29.jan 2021
Veselības ministrija (VM) jaunnedēļ valdībā prasīs papildu finansējumu intensīvās terapijas nodaļu stiprināšanai visā valstī, piektdien preses konferencē par Covid-19 pacientiem pielāgoto Rīgas 1. slimnīcas nodaļu teica veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
28.jan 2021
Aukstā laikā mēs izteiktāk izjūtam vitamīnu un mikroelementu tŗūkumu organismā. Uzzini, kuri pieci elementi šobrīd pietrūkst organismam un jāpiedomā pie to līmeņa paaugstinšanas.
26.jan 2021
Šīs medus - citrona - ingvera konfektes ir viegli pagatavojamas un palīdzēs iekaisušam kaklam, pateicoties tajās esošajām dabīgajām sastāvdaļām.