Veselība

15.feb 2021
Šoziem sniega dēļ ir cietušas ne tikai automašīnas un ēkas, bet arī cilvēku veselība. Pēdējās nedēļās ir pieaudzis to traumu skaits, kas radušās sniega rakšanas un kraušanas rezultātā. Sniega tīrīšanai jāpieiet ar vērību, lai neiedzīvotos ķermeņa augšējās daļas traumās un pret procesu jāattiecas kā pret pilnvērtīgu sporta treniņu.
15.feb 2021
Darbs, mācības un cilvēku savstarpējā komunikācija šobrīd notiek attālināti, izmantojot dažādas digitālās ierīces. Tas ievērojami pastiprina slodzi acīm, tāpēc īpaša vērība jāpievērš savas redzes un acu veselībai. Modes un izklaides centrs Rīga Plaza sadarbībā ar optikas veikalu ķēdi Vizionette ir sagatavojis praktiskus ieteikumus, kā rūpēties par tehnoloģiju nogurdinātām acīm.
15.feb 2021
Latvijā pagājušajā gadā reģistrēts pēdējā desmitgadē lielākais elektrotraumu skaits, informēja AS "Sadales tīkls" pārstāvji.
15.feb 2021
Istabas augi spēj atdzīvināt telpu un padarīt to mājīgu. Taču izvēloties istabas augus, jāņem vērā arī to, ka tiem var piemist īpašības, kuras apdraud ne tikai mūsu, bet arī mājas mīluļu veselību.
14.feb 2021
Kolektīvas sporta aktivitātes ne tikai palīdz saglabāt motivāciju, sasniegt jaunus mērķus, bet arī rada kopības sajūtu un uzlabo emocionālo veselību, īpaši ja to darām pārī ar mīļoto cilvēku. Lai gan sporta klubi savu darbību vēl nav atsākuši, tas nebūt nav iemesls, lai atteiktos no aktīva dzīvesveida un pārstātu sportot. Tādēļ psihoterapijas speciāliste Solvita Vektere skaidro kā kopīgas fiziskas aktivitātes var ne tikai uzlabot veselību un labsajūtu, bet arī pozitīvi ietekmēt pāru romantiskās attiecības.
14.feb 2021
Izrādās, ka vairākus pārtikas produktus, kurus esam pieraduši pirms lietošanas mazgāt, patiesībā nav jānoskalo. Eksperti atklāj iemeslu, raksta "newsyou.info".
14.feb 2021
Dietologi pastāstīja, kas notiek, ja katru dienu ēdat jogurtu. Tas aprakstīts vietnē "Eat This, Not That!".
14.feb 2021
Lai saglabātu veselību un enerģiju šajā mēnesī, ir vērts pievērst uzmanību šo produktu iekļaušanai ēdienkartē, raksta newsyou.info.
14.feb 2021
Lai atsāktu sporta treniņus pēc Covid-19 izslimošanas, ķermenim jādod laiks, lai atveseļotos, medijam "Vechernyaya Moskvy" sacījis virusologs Iļja Kukins.
13.feb 2021
Tuvojoties mīlestības svētkiem, daudz tiek runāts par mīlestību un attiecībām, taču, vai zinām, kas ir iemīlēšanās procesu pamatā? Kas notiek mūsu organismā, kad iemīlamies, kā rodas tā saucamie "tauriņi vēderā", kā uzturēt mīlestības sajūtu ilgtermiņā? Un kā tikt cauri "salauztās sirds" posmam? Padomos dalās psiholoģe Diāna Zande un farmaceite Zanda Ozoliņa.
13.feb 2021
Daži ēdieni aukstā veidā var palēlināt vielmaiņu, izraisot nevēlamu svara pieaugumu un pat veselības problēmas, raksta "cursorinfo.co.il.".
12.feb 2021
Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās ir rādītājs tam, ka visticamāk organismā iekļuvusi infekcija, ar ko tas uzsācis cīņu. Kādēļ svarīgi to zināt? Kādu termometru turēt mājās? Atbildes uz jautājumiem sniedz farmaceits Vadims Brižaņs.
12.feb 2021
Ziema ir laiks, kad no dienvidu zemēm uz Latviju atceļo plašs citrusaugļu klāsts - veikalos ir pieejami pavisam svaigi un sulīgi apelsīni, mandarīni, pomelo, citroni, kumkvati, laimi. Tie ir iekarojuši pastāvīgu vietu mūsu ēdienkartē. Daudziem tas ir veselīgs gardums un C vitamīna avots imunitātes stiprināšanai, taču nekontrolēts citrusaugļu patēriņš nav ieteicams un veselīgs. Kā citrusaugļi ietekmē veselību, cik daudz tos var ēst, bet kuriem cilvēkiem no šiem augļiem būtu jāatturas, skaidro  farmaceite Zane Melberga.
11.feb 2021
Ne tikai matu kopšanas līdzekļi var ietekmēt mūsu matu veselību. Izrādās, ka arī daži no ikdienas paradumiem var kļūt par iemeslu neveselīgiem un nopietni bojātiem matiem.
10.feb 2021
Mēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis. Varbūt tā arī ir, taču acis spēj pateikt arī ļoti daudz par tavu veselības stāvokli. Ilgi strādājot pie datora mūsu acis var nogurt, sākt "grauzt" un var rasties nepatīkamas sajūtas. Bieži vien paņemot pauzi no darbiem, atpūšoties diskomforts mazinās. Tomēr ir dažās pazīmes, kuras nav ieteicams ignorēt. Aplūko šīs deviņas pazīmes, kuras var liecināt par veselības problēmām!
9.feb 2021
Ikviens zina, cik svarīgi ir uzņemt vitamīnus un minerālvielas, jo tie pilda dažādas būtiskas organisma funkcijas. Taču, kā zināt, ka organisms nesaņem sev vajadzīgo pietiekamā daudzumā? Farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kuri vitamīni un minerālvielas ir svarīgas ikvienam, kas var liecināt par to trūkumu un kādi produkti ikdienas ēdienkartē jāiekļauj, lai tos uzņemtu pietiekami.
8.feb 2021
Straujajā ikdienas ritmā mēs bieži vien cenšamies apvienot vairākas lietas un darīt tās vienlaicīgi. Ne reti ikdienas darbos mēs piemirstam paēst vai arī to darām paralēli kamēr strādājam. Tas nav labi un no tā vajadzētu izvairīties. Ilgstoši sēžot pie rakstāmgalda var samazināties produktivitāte un palielināties stresa līmenis. Tāpēc nevis paralēli ēdot turpini strādāt, bet gan izkusties un paēd pusdienas citā vietā. Tas nāks gan par labu tavai veselībai, gan prātam!
7.feb 2021
Nevienam nav noslēpums, ka augsts "sliktā" holesterīna līmenis palielina sirds un asinsvadu slimību risku, aizsprostojot artērijas. Tāpēc ir ļoti svarīgi laikus pamanīt organisma signālus, kas brīdina par augstu holesterīnu. Mediķi nosaukuši četrus fiziskus simptomu, kurus ir viegli pamanīt.
6.feb 2021
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūts "BIOR" paplašina piedāvājuma klāstu, turpmāk piedāvājot kriptosporīdiju un žiardiju parazītu klātbūtnes diagnostiku cilvēkiem un dzīvniekiem, liecina "BIOR" publiskotā informācija.
6.feb 2021
Kā vienu no veselības problēmām pēdējā gada laikā aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (34%) ir norādījuši muguras sāpes, liecina pētījums.