Veselība

12.aug 2024
Latvijas iedzīvotājiem pēdējā gada laikā biežāk ir bijuši aktuāli jautājumi par mentālo veselību, valsts drošību, valsts valodas lietošanu un taupīšanas iespējām, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" aptauja.
12.aug 2024
Tēja visā pasaulē ir ļoti populārs dzēriens, un daudzi bez tās nevar iedomāties nevienu dienu pat vasaras karstumā. Tomēr ir cilvēki, kas vienu tējas maisiņu izmanto vairākas reizes. Cik tas ir droši, skaidro dietologi.
12.aug 2024
Lai zaudētu svaru, ir jāvelta laiks fiziskajām aktivitātēm, taču mūsu ķermenis var sadedzināt taukus pat tad, kad mēs guļam, vēsta "prozoro.net".
10.aug 2024
“Ja esat pamanījis, ka seja izskatās vairāk pietūkusi nekā parasti, iespējams, domājat, ko varat darīt, lai to ārstētu. Izlasiet un uzziniet, kā mazināt sejas pietūkumu,” raksta healthline.com.
9.aug 2024
Un tas nav ingvers vai ķiploki, kā varētu domāt. Lai gan tie būs labi palīgi  aukstajā sezonā. Tieši kurkumai piemīt spēja aktivizēt imūnsistēmu, un gandrīz katras mājsaimnieces virtuvē ir šī spilgti dzeltenā garšviela. Tas viss attiecas uz tajā esošo polifenola savienojumu – kurkumīnu, kam var būt arī pretvīrusu, pretsēnīšu un pretmikrobu īpašības.
9.aug 2024
Pastāvīgi paaugstinātu asinsspiedienu noteikti nav iespējams pazemināt bez dzīvesveida izmaiņām un medikamentiem. Bet, ja spiediens palielinājies nedaudz un tas ir vienreizējs notikums, var izmēģināt šo metodi.
8.aug 2024
Ķīniešu filozofi teikuši, ka tēja ir labāka par vīnu, jo tā uzmundrina, neizraisot reibumu, un labāka par ūdeni, jo tā nepārnēsā infekciju.
5.aug 2024
Jūs, iespējams, esat pieradis, ka katru dienu saņemat padomus par veselību. Izmēģiniet šo. Ēd šo. Dari šo. Nedariet to. Tas var būt grūti "sagremojams". Bet veselīgu paradumu iekļaušanai taču nav jābūt sarežģītai.
5.aug 2024
Vasara ir augļu un dārzeņu sezona, kad katrs cenšas maksimāli piesātināt savu organismu ar vitamīniem. Taču ir svarīgi nepārspīlēt un atcerēties, ka ne visas dabas veltes var būt vienlīdz noderīgas, ja tās tiek patērētas pārlieku lielā daudzumā, raksta "prozoro.net.ua".
4.aug 2024
Atteikšanās no pievienotā cukura pēc 40 gadiem palīdz palielināt dzīves ilgumu, jo samazinās risks saslimt ar diabētu, aptaukošanos, onkoloģiju un citām mūsdienās bieži diagnosticētām slimībām. Par to runājis medicīnas zinātņu doktors, onkologs Marks Gadzians, vēsta Tengri Life.
4.aug 2024
Uztura speciāliste atklājusi, ka ir kāds "brīnumdzēriens", ar kuru katram jāsāk diena – silts citronūdens, vēsta "Express".
31.jūl 2024
Stradiņa slimnīcas Zinātniskais institūts uzsācis divus apjomīgus un veselības aprūpes jomā svarīgus pētījumus. Sadarbībā ar Veselības inspekciju tiks izvērtēta slimnīcās sniegtās veselības aprūpes kvalitāte sirds un asinsvadu un onkoloģisko slimību ārstēšanā, savukārt kopā ar Rīgas Dzemdību namu plānots izveidot instrumentu pēcdzemdību riska faktoru noskaidrošanā.
30.jūl 2024
Septembrī dzimušajiem ir visneveiksmīgākie! Ko pētnieki ir noskaidrojuši par dzimšanas mēneša saistību ar veselības stāvokli? Pētnieki uzskata, ka grūtnieču pakļaušana noteiktiem sezonas apstākļiem var būt faktors, kas ietekmē bērna veselību.
29.jūl 2024
Veikalos piedāvātais gaļas klāsts ir plašs, tomēr kā atpazīt vai tā ir bijusi iepriekš sasaldēta un cik tas ir veselīgi, TV24 raidījumam “Ēdiens kā zāles” skaidro uztura zinātniece Vita Strazdiņa.
29.jūl 2024
Zinātnieki no Ņūkāslas universitātes atklājuši, ka hroniska un jauna trauksme palielina demences attīstības risku attiecīgi 2,8 un 3,2 reizes. Kad emocionālais fons ir izlīdzināts, kognitīvo spēju samazināšanās iespējamība gluži pretēji samazinās. Pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Journal of the American Geriatrics Society (JAGS).
29.jūl 2024
Banāni ir vieni no visvairāk pārdotajiem augļiem lielveikalos, jo tos svaigus plauktos var atrast visu gadu. Tomēr daudzi nezina visu patiesību par šo gardumu, kas daudziem no mums ir kļuvis par ierastu ikdienas uztura sastāvdaļu.
28.jūl 2024
Domājat, vai jūs varētu būt nomākts? Apgūstot izplatītākās depresijas pazīmes, varat saprast, ko darīt tālāk. Depresija ir garīgās veselības stāvoklis, kas bieži tiek pārprasts.
28.jūl 2024
Tomātu ēšana var būt kaitīga. Tā teikts ASV Nacionālā diabēta, gremošanas un nieru slimību institūta pētījumā, kura rezultātus publicē "HealthDigest".
27.jūl 2024
“Ja kādreiz esat sūdzējies par blāvu sejas krāsu, iespējams, esat pamanījis, ka arī jūsu mati un nagi ir vāji. Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc tas tā ir? Mirdzoši mati, mirdzoša āda un spēcīgi nagi bieži tiek uzskatīti par ārējiem veselības simboliem. Bet tajā ir kas vairāk,” raksta healthline.com.
27.jūl 2024
Vasarā augstas gaisa temperatūras ietekmē un svaiga gaisa trūkuma dēļ daudzi cilvēki cieš no bezmiega, kas pasliktina viņu dzīves kvalitāti un krasi samazina darbaspējas.