Neraugoties uz piedzīvotajiem attālinātā darba izaicinājumiem un grūtībām, liela daļa Latvijas uzņēmumu plāno saglabāt darbiniekiem iespēju veikt darba pienākumus ārpus darba vietas arī pēc pandēmijas uzveikšanas un ierobežojumu atcelšanas.
Latvijas uzņēmumi ir optimistiskākie Baltijā par kompānijas apgrozījumu nākotnē, secināts "PricewaterhouseCoopers" (PwC) jaunākajām uzņēmumu vadītāju aptaujā.
Mobilo sakaru operatora "Tele2" un pētījuma centra "SKDS" veiktā Latvijas iedzīvotāju un uzņēmēju aptauja liecina, ka 44% uzņēmēju atbildes uz gandrīz visiem klientu jautājumiem, kas saņemti digitālajos kanālos, sniedz diennakts laikā.
Ar 14.aprīli Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina Norvēģijas grantu programmas "Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi" atklātā konkursa "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā" projektu iesniegumu atlases kārtu.
Kas zirnekļu zīdam kopīgs ar bruņu vestēm? Kā virtuālās realitātes rīki var izglābt cilvēka dzīvību? Kā t-krekls var koriģēt mūsu stāju? Šie ir tikai daži no Latvijā radīto “deep-tech” jeb zinātnē bāzēto jaunuzņēmumu izstrādātajiem risinājumiem, kuriem ir potenciāls izmainīt mūsdienu un nākotnes medicīnu.
Covid-19 pandēmijas apturēšanai noteiktie ierobežojumi gada laikā skāruši vismaz trīs ceturtdaļas Latvijas uzņēmumu. Daudzi no tiem godīgi atzīst, ka nav bijuši gatavi straujajām prasību izmaiņām, un apzinās, ka negaidītām situācijām vajadzētu sagatavoties labāk.
Pēc tam, kad aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, dati par šī gada martu viesuši cerību par situācijas uzlabošanos, vēsta "Lursoft" komunikācijas vadītāja Indra Urtāne.
Starp pagājušajā gadā Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem ir SIA "Slapjā ragana", SIA "Lockdown" un SIA "Salda mēle visos laikos ir bijis kapitāls", pavēstīja "Lursoft" pārstāvji.
Alus darītava AS "Cēsu alus" iegādāsies visas SIA "Piebalgas alus" kapitāldaļas, teikts Somijas koncerna "Olvi", kurā ietilpst "Cēsu alus", publiskotajā paziņojumā.
Vakar, 2. martā Ministru Kabineta sēdē Veselības ministrijas piedāvātais risinājums pandēmijas izplatības ierobežošanai, kas paredz, ka darbojas tikai būtiskākie ražošanas uzņēmumi (ko nosaka Ekonomikas ministrija un Zemkopības ministrija), kā arī tas, ka ražošanas uzņēmumos un organizācijās maksimāli tiek ierobežots cilvēku skaits, kas vienlaicīgi uzturas telpās.
Jaunākais EY (agrāk Ernst & Young) kapitāla noskaņojuma pētījums EY Global Capital Confidence Barometer, kura ietvaros tiek aptaujāti biznesa līderi 52 valstīs visā pasaulē, atklāj, ka pandēmijas rezultātā ieņēmumi ir kritušies 88% uzņēmumu, bet 92% uzņēmēju atzīst, ka vīrusa krīze ir negatīvi ietekmējusi uzņēmuma pelnītspēju.
Vidēji pusei Baltijas valstu mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) Covid-19 ietekmē pērn krities apgrozījums, tomēr trešdaļai to ir izdevies noturēt 2019.gada līmenī, bet vēl 10% - pat audzēt, liecina Luminor bankas veiktā aptauja.
Februārī, ierastās ikgadējās Ēnu dienas laikā, kas šogad atcelta pulcēšanās ierobežojumu dēļ, par darba tirgu, interesējošiem darba devējiem un profesijām skolēniem padziļināti ir iespēja uzzināt īpaši izveidotā mācību ekskursiju platformā. Tajā darba devēji aicināti skolām piedāvāt virtuālas mācību ekskursijas, bet pedagogi - pieteikt skolu klašu grupas attālinātai vizītei uzņēmumos un iestādēs, informē "Junior Achievement Latvia".
Baltijas reģiona tehnoloģiju un jaunuzņēmumu nozares pasākums "TechChill" atklājis pieteikšanos ikgadējām jaunuzņēmumu sacensībām "Fifty Founders Battle", pavēstīja "TechChill" pārstāvji.
Latvijā pirmie trīs uzņēmumi ieguvuši Pasaules Dabas Fonda (PDF) Zaļā biroja sertifikāciju Latvijā, kas cita starpā ļaus samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu, pavēstīja PDF Zaļā biroja programmas koordinatore Elza Ozoliņa.
Aizvadītajā gadā reģistrēts zemākais jaunu uzņēmumu skaits pēdējo 17 gadu laikā, liecina Lursoft pētījums. Vienlaikus sarucis arī likvidēto uzņēmumu skaits.
Līdz šim atbalsts viesnīcu darbības nodrošināšanai apstiprināts 36 uzņēmumiem par 552 166,5 eiro, informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).
Vairākas nedēļas pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas Ministru kabinets šonedēļ apstiprināja ilgi gaidīto palīdzības programmu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem. Lai arī tā ir plašāka nekā paredzēja pirms tam apspriestais variants, tomēr ir krīzes skarti uzņēmumi, kuriem tik un tā ne dīkstāves pabalsti, ne subsīdijas algām nepienāksies, secina LTV raidījums “de facto”. Aizvien atrisināts arī nav jautājums par dīkstāvē esošo darbinieku pensiju uzkrājumiem.
Lai mazinātu administratīvo un finansiālo slogu Covid-19 laikā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) piedāvā uzņēmējiem, kuri uz laiku vēlas pārtraukt kases aparāta, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas lietošanu, nokārtot formalitātes vienkāršotā kārtībā, informēja VID.