urologs

14.feb
Ik gadu 14.februārī tiek svinēti mīlestības svētki - Valentīna diena. Tomēr šajā dienā tiek atzīmēta arī Starptautiskā erektilās disfunkcijas diena, kas veltīta vīriešu seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumu apzināšanai un izglītošanai.
23.nov 2022
Kopumā 46% aptaujāto Latvijas vīriešu nekad nav apmeklējuši urologu, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju SKDS.
22.nov 2022
Latvijas Urologu asociācijas (LUA) rīkotajā vīriešu veselībai veltītajā forumā "Vīrieti, dzīvo!" iecerēts kliedēt mītus par urologa kabinetu, aģentūrai LETA pavēstīja LUA pārstāve Anna Babre.
15.nov 2020
Vien puse Latvijas vīriešu vecumā no 45 līdz 54 gadiem kaut reizi ir apmeklējuši urologu, liecina veselības indekss*. Lai arī speciālisti norāda, ka vīriešu aktivitāte un rūpes par veselību pieaug, joprojām liela daļa izvairās apmeklēt ārstu pat sūdzību gadījumā.
14.nov 2020
Puse vīriešu Latvijā nekad nav apmeklējuši urologu, secināts jaunākajā Veselības indeksa aptaujā. Pie ārsta diemžēl laikus nevēršas arī liels īpatsvars sieviešu, īpaši tas redzams datos par valsts apmaksātajām vēža skrīninga programmām. Jautājums – kāpēc cilvēki neapmeklē ārstu vai apmeklē to ļoti reti un tikai tad, ja ir parādījušās kādas sūdzības par veselību – daudziem Covid-19 epidēmijas laikā šķitīs nepiemērots un zināmā mērā arī neaktuāls. Ārsti, māsas, visa veselības aprūpes sistēma ir pārslogota.
20.nov 2019
Atkarībā no tā, kādā informatīvajā burbulī katrs dzīvo, dažs būs, bet dažs arī nebūs ievērojis vīriešu veselībai veltītās ūsu mēneša aktivitātes, kas šogad Latvijā nav plaši pamanāmas. Tomēr tas nenozīmē, ka vīriešu veselības jautājumi būtu atstāti novārtā. Neraugoties uz sarežģīto situāciju veselības aprūpē, mediķi cenšas, lai arvien vairāk informācijas tomēr nonāktu līdz cilvēkiem, kuriem tā patiešām nepieciešama.
15.nov 2018
Vien katrs 14. vīrietis (7 %) 45 – 54 gadu vecumā pēdējā gada laikā ir apmeklējis urologu, turklāt 50 % respondentu šajā vecuma grupā pie speciālista nav bijuši nekad, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Latvijas Urologu asociācijas biedrs, sertificēts urologs Alvis Laukmanis norāda, ka šāda statistika ir satraucošs rādītājs, jo tieši vīriešiem pēc 45 gadu vecuma jāpievērš pastiprināta uzmanība reproduktīvajai veselībai, vismaz reizi gadā ierodoties uz profilaktisku pārbaudi.
14.nov 2017
Redzot tekstus, kuros novembris pārtapis par movembri, nedomājiet, ka tā ir drukas kļūda. Mo ir Austrālijā lietots saīsinājums no angļu valodas vārda moustache – ūsas, līdz ar to movembris ir ūsu mēnesis, kad aktīvisti, audzējot ūsas, cenšas sabiedrības uzmanību pievērst vīriešu veselībai, tostarp prostatas (priekšdziedzera) vēža profilaksei un savlaicīgai atklāšanai. Viņu vidū ir arī slavenības no visas pasaules.
7.nov 2017
Pie urologa nekad dzīvē nav bijuši 48 % Latvijas vīriešu. Tas ir par 3 % mazāk, nekā pērn, kad kopumā vairāk nekā puse jeb 51% aptaujāto atzina, ka nekad nav apmeklējuši speciālistu.
2.dec 2015
Latvijas Urologu asociācijas speciālisti šomēnes viesosies Preiļos, Ērgļos un Daudzevā – vīrieši tiek aicināti izmantot iespēju un bez maksas saņemt konsultāciju vīriešu prostatas veselības jautājumos.
10.feb 2015
«Mūsu ārstu pieredze liecina, ka pārāk daudziem vīriešiem Latvijā regulāras analīzes un ārsta apmeklējumi izpaliek. Lai prostatas vēzi atklātu laikus, no 50 gadu vecuma jebkuram vīrietim regulāri jādodas pie urologa uz pārbaudēm,» norāda Latvijas Urologu asociācijas prezidents urologs Egils Vjaters. Tāpēc urologi sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju arī šogad dodas reģionālajās izbraukuma konsultācijās, kuru laikā iespēja bez maksas saņemt urologu konsultācijas, kā arī veikt prostatas veselībai nozīmīgus izmeklējumus.
16.jun 2014
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā aizvadītajā nedēļā pēc palīdzības vērsās aptuveni 40 gadus vecs vīrietis ar sūdzībām par asām sāpēm un asiņošanu dzimumorgānos. Urologi uzsver: metināšanas darbos jāsargā ne tikai acis.
10.mar 2011
Piektā daļa vīriešu, kuri cieš no urinācijas traucējumiem vai urīna nesaturēšanas, uzskata, ka tas ir novecošanās dēļ, tāpēc nevēršas pie ārsta un spiesti sadzīvot ar šīm problēmām vieni paši, būtiski pasliktinot savas dzīves kvalitāti.