Spānija

13.jan 2022
Jauniete no Latvijas stāsta par dzīvi un studiju vidi Valensijas reģionā Spānijā Covid-19 pandēmijas apstākļos. ”Lai arī neesmu vakcinēta, varu mācīties klātienē,” atzīst Marta. Latvijā nevakcinētajiem augstskolu telpas ir slēgtas, raksta "skaties.lv".
4.dec 2021
Vācijas ostas pilsētā Hamburgā ir aizturēta cilvēku kontrabandas grupējuma līdere, kas ir viena no trim visvairāk meklētajām personām Spānijā, piektdien paziņoja Spānijas policija.
29.nov 2021
Spānijā pirmdien reģistrēts pirmais Covid-19 jaunā Dienvidāfrikas jeb omikrona paveida gadījums.
18.okt 2021
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess svētdien solījis aizliegt valstī prostitūciju, šādi pildot Sociālistu partijas vēlēšanu manifestā pausto apņemšanos.
25.jūl 2021
Lai atjaunotu pilsētu un ieviestu tajā dzīvību, nelielas Spānijas pilsētas amatpersonas piedāvā ikvienam saņemt bezmaksas dzīvesvietu, vēsta medijs "Mirror".
22.jūl 2021
Vairāk nekā 200 nelegālo imigrantu agrā ceturtdiena rītā ielauzušies Spānijai piederošajā Meliljas anklāvā, ziņo vietējās varasiestādes.
15.jūl 2021
Spānijā daudzos reģionos tiek atjaunotas komandantstundas un citi Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, valstij mēģinot ierobežot lipīgākā delta paveida gadījumu skaita pieaugumu, sevišķi nevakcinētu jauniešu vidū.
21.jun 2021
Spānijas valdība otrdien apžēlos katalāņu separātistus, kas notiesāti par 2017.gada neatkarības referenduma organizēšanu, pirmdien paziņojis premjerministrs Pedro Sančess.
18.jun 2021
Spānija no 26.jūnija atcels prasību par masku valkāšanu publiskās vietās ārpus telpām, piektdien paziņoja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess.
7.jun 2021
Cerot atdzīvināt tūrisma sektoru, Spānija no pirmdienas atvērusi savas robežas visiem pret Covid-19 vakcinētajiem cilvēkiem no visas pasaules.
22.mai 2021
Spānija no 7.jūnija ļaus apmeklēt valsti visiem ceļotājiem, kas ir vakcinēti pret Covid-19, piektdien paziņoja premjerministrs Pedro Sančess.
19.mai 2021
Spānija otrdien pastiprināja diplomātisku spiedienu uz Maroku pēc rekordliela migrantu pieplūduma Spānijas Ziemeļāfrikas anklāvā Seutā, un Spānijas premjerministrs Pedro Sančess ieradās šajā anklāvā, solot tur "atjaunot kārtību". Kopš pirmdienas rīta, peldot vai ejot gar krastu, Seutā no Marokas ieradās aptuveni 8000 migrantu, kas ir jauns rekords, paziņoja Spānijas Iekšlietu ministrija. Puse no šiem migrantiem jau ir nosūtīti atpakaļ uz Maroku. Spānijas ārlietu ministre Aranča Gonsalesa Laja otrdien izsauca Marokas vēstnieku, lai paustu "neapmierinātību" ar rekordlielo migrantu pieplūdumu Seutā, kuram Marokas drošības spēki ļāva notikt ar savu bezdarbību. "Es atgādināju [vēstniekam], ka robežkontrole ir bijusi un tai jāturpina būt Spānijas un Marokas kopīgai atbildībai," žurnālistiem sacīja ministre. Drīz pēc tam Marokas Ārlietu ministrija paziņoja, ka ir atsaukusi savu vēstnieku no Spānijas. Pēc rekordlielā migrantu pieplūduma uz Seutu atlidoja Spānijas premjerministrs Pedro Sančess. "Mēs atjaunosim kārtību pilsētā un gar mūsu robežām, cik ātri iespējams," Sančess solīja pirms plānota apmeklējuma otrā Spānijas Ziemeļāfrikas anklāvā Meliljā. Spānijas Iekšlietu ministrija pirmdienas vakarā paziņoja, ka uz Seutu nekavējoties tiks nosūtīti Civilās gvardes un nacionālās policijas papildspēki - pavisam 200 cilvēku. Ministrija otrdien piebilda, ka nosūtīs vēl 50 policistus un sagatavo iespējamai nosūtīšanai vēl 150. Valdība paziņoja, ka ir izveidojusi sistēmu, lai "racionalizētu" migrantu atpakaļnosūtīšanu uz Maroku, kas spētu "darboties 24 stundas diennaktī". "Nelegālo migrantu pēkšņā ierašanās rada nopietnu krīzi Spānijai un Eiropai," brīdināja Sančess, kurš atcēla otrdienas braucienu uz Āfrikas finansēšanas samitu Parīzē. "Notikušais ir uzbrukums mūsu robežām," sacīja vicepremjere Karmena Kalvo. Spānijas Ziemeļāfrikas piekrastes anklāvi - Seuta un Melilja - veido vienīgo Āfrikas zemes robežu ar Eiropas Savienību, kas ir ilgots galamērķis daudziem afrikāņiem, kas tur cenšas nokļūt, laužoties cauri robežžogam vai peldot gar krastu. Eiropas Savienības (ES) iekšlietu komisāre Ilva Johansone aicināja Maroku rīkoties, lai apturētu "satraucošo" migrantu pieplūduma palielināšanos. Eiropadomes prezidents Šarls Mišels pauda solidaritāti ar Madridi, tvītojot, ka "Spānijas robežas ir Eiropas Savienības robežas". Analītiķi uzskata, ka Maroka pieļāvusi migrantu pieplūdumu Seutā, lai izdarītu diplomātisku spiedienu uz Spāniju, mēģinot panākt, lai Spānija atzītu Marokas suverenitāti pār Rietumsahāru, kas ir bijusī Spānijas kolonija. Marokas suverenitāti pār Rietumsahāru decembrī atzina ASV. Mediji ziņo, ka Marokas valdība ir neapmierināta ar to, ka Spānija ļāvusi valstī ieceļot Marokas kontrolētās Rietumsahāras neatkarības kustības "Polisario" ģenerālsekretāram Brahimam Gali. "Polisario" līderis sasirdzis ar Covid-19 un Spānijas ziemeļos ārstējas kopš aprīļa vidus. Avots: LETA
18.mai 2021
Spānijas Seutas anklāvā pirmdien izdevies iekļūt vismaz 6000 migrantiem, paziņoja Spānijas amatpersonas, piebilstot, ka tas ir rekordliels skaits vienai dienai.
27.apr 2021
Spānijas tūrisma ministre Rejesa Maroto pirmdien paziņojusi, ka pa pastu saņēmusi ar sarkaniem traipiem klātu nazi, kamēr dažas dienas iepriekš arī citiem ietekmīgiem kreiso politiķiem tikušas nosūtītas lodes un nāves draudi.
8.apr 2021
Spānija iesaka ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnu vakcinēt par 60 gadiem vecākus cilvēkus, ar šo lēmumu pievienojoties valstīm, kas jau iesaka šīs preparāta izmantošanu tikai gados vecāku iedzīvotāju vakcinācijā.
29.mar 2021
Sestdien Barselonā noticis rokkoncerts, uz kuru ieradās 5000 klausītāju. Pirms iekļūšanas visi apmeklētāji veica Covid-19 testu un, lai arī distancēšanās netika prasīta, katram bija jānēsā sejas maska.
18.mar 2021
Spānijas parlaments ceturtdien nobalsojis par eitanāzijas legalizāciju, kļūstot par vienu no pirmajām valstīm, kas uz nāvi slimiem un smagi savainotiem pacientiem ļauj izbeigt savas ciešanas.
24.feb 2021
Spānijas Galisijas reģiona valdība grasās ar likumu noteikt, ka vakcinēšanās pret jauno koronavīrusu ir obligāta visiem reģiona 2,7 miljoniem iedzīvotāju.
22.feb 2021
Spānijas varasiestādes uz kāda kuģa atradusi migrantus no Āfrikas, kuri slēpās ar stikla pudelēm pildītos konteineros, kuri vesti uz pārstrādi. Migranti vēlējušies no Spānijai piederošās Ziemeļāfrikas teritorijas nonāk Eiropā.
17.feb 2021
Spānijā pēc repera Pablo Hasela aizturēšanas policijas un protestētāju sadursmēs naktī uz trešdienu aizturēti 15 protestētāji un vairāk nekā 30 cilvēki tikuši ievainoti, paziņojušas amatpersonas. Hasels kopā ar saviem atbalstītājiem bija iebarikādējies universitātē, nevēloties doties uz cietumu, lai izciestu viņam piespriesto deviņu mēnešu cietumsodu par ierakstiem tviterī, kuros viņš uzbruka monarhijai un apsūdzēja policiju spīdzināšanā un protestētāju un migrantu nogalināšanā. Reperis tika notiesāts apsūdzībās par terorisma cildināšanu, apmelošanu, kā arī par neslavas celšanu kronim un valsts institūcijām. Spānijas policija otrdien iegāja Leridas universitātē un Haselu aizturēja. Vēlāk tajā pašā dienā vairākās Katalonijas pilsētās izcēlās protesti. Barselonā aptuveni 1700 cilvēku sapulcējās centrālajā laukumā. Bariņš protestētāju aizdedzināja atkritumu konteinerus un apmētāja policistus ar akmeņiem un citiem priekšmetiem. Līdzīgas ainas bija vērojamas arī Leridā, kas ir Hasela dzimtā pilsēta. Vikā, kas atrodas aptuveni 70 kilometrus uz ziemeļiem no Barselonas, protestētāji uzbruka policijas iecirknim, ievainojot 11 policistus. Policija ziņo, ka kopumā aizturēti 15 cilvēki, bet ātrās palīdzības dienests vēsta, ka sadursmēs vieglas traumas guvuši 33 cilvēki, tostarp 19 policisti, vēsta LETA.