"Neizsakāms stulbums". Spānijā amatpersonas pieļauj 258 miljonus eiro vērtu kļūdu

© unsplash.com

Kļūdīties ir cilvēcīgi. Mēs ikkatrs mēdzam pieļaut lielākas vai mazākas kļūdas. Pavisam nesen Spānijā kāds pieļāvis milzu kļūdu, kas izmaksās 258 miljonus eiro, vēsta "Daily Star".

Daudzmiljonu kļūdu pieļauta saistībā ar jauno vilcienu iegādi.

Valsts iegādājās 31 vilciena vagonus, kas paredzēti Astūrijas un Kantabrijas reģioniem.

Viss jau būtu labi, bet izrādās, ka iegādātie vagoni ir par lielu.

Jaunie vagoni ir pārāk lieli, lai izbrauktu cauri dzelzceļa tuneļiem. Konkrētā reģiona dzelzceļa tīkls tika izveidots 19. gadsimtā, kas nozīmē to, ka tur ir sastopami dažāda izmēra (garuma un platuma) tuneļi, kas var neatbilst mūsdienu standarta izmēriem.

Vietējais laikraksts "El Comercio" pagājušajā mēnēsī atklāja, ka pie šādas milzu kļūdas vainojami divi transporta nozarē augstos amatos strādājoši cilvēki, kuri šobrīd ir atstādināti.

Iepriekš bija plānots, ka jaunie vagoni pa dzelzceļu kursēs sākot ar 2024. gadu, taču kļūdas dēļ tas varētu notikt vien 2026. gadā.

Politiķis, Kantabrijas autonomā apgabala 9. prezidents Migels Anhels Revilja notikušo raksturoja kā "neizsakāmu stulbumu", piebilstot, ka "galvām ir jāripo" jeb atbildīgās personas ir jāatlaiž.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais