Serbu kara veterāns, kurš otrdien Belgradas apkaimes ciematā nogalināja 13 cilvēkus un sašāva arī pats sevi, ceturtdien no gūtā ievainojuma miris, atklāja kāds informēts avots.
Serbijas prezidents Tomislavs Nikoličs 11.septembrī tiksies ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu, lai spriestu par plašākas ekonomiskās sadarbības iespējām, ceturtdien paziņoja Serbijas prezidenta birojs.
Vakar Hāgā sākusies tiesas prāva pret bijušo Bosnijas serbu armijas komandieri Ratko Mladiču, kuram izvirzītas 11 apsūdzības kara noziegumos, noziegumos pret cilvēci un genocīdā, kas pastrādāti Bosnijas kara laikā no 1992. līdz 1995. gadam.
Serbijas valdošās koalīcijas kodolu veidos pašreizējie sadarbības partneri – Demokrātiskā partija un sociālisti. Turklāt sociālistu līderim Ivicam Dačičam ir lielas izredzes iegūt premjera krēslu apmaiņā pret aicinājumu saviem piekritējiem 20. maija prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā balsot par Demokrātiskās partijas vadītāju Borisu Tadiču.
Desmit mēnešus pirms pilnvaru termiņa beigām par savu demisiju paziņojis Serbijas prezidents Boriss Tadičs. Taču viņa atkāpšanās vērtējams kā taktisks solis, kas ļaus prezidenta vēlēšanas sarīkot 6. maijā, kad Serbijā tiks vēlēts parlaments, un dos lielākas izredzes uz uzvaru gan Demokrātiskajai partijai, gan tās līderim B. Tadičam, kurš jau paziņojis, ka vēlreiz izvirzīs savu kandidatūru.
Hāgas starptautiskā tribunāla prokurori pieprasījuši 28 gadu cietumsodu Serbijas Radikālās partijas līderim Vojislavam Šešeļam, kuram izvirzītas apsūdzības deviņos punktos par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci.
Kaut gan ES samitā, kas šodien sāksies Briselē, lielākā uzmanība tiks pievērsta parādu krīzei eiro zonas valstīs, tā rezultātus ar lielu interesi gaida arī Balkānos. Ir skaidrs, ka tiks apstiprināta Horvātijas iestāšanās ES, sākot ar 2013. gada 1. jūliju, savukārt Serbija ļoti cer, ka piektdien tai tiks piešķirts oficiāls ES kandidātvalsts statuss.
Starptautiskais tribunāls Hāgā piespriedis 27 gadu cietumsodu bijušajam Dienvidslāvijas armijas štāba priekšniekam Momčilo Perišičam, kurš atzīts par vainīgu slepkavībās un civiliedzīvotāju vajāšanā Bosnijā un Hercegovinā un Horvātijā. M. Perišičs ir augstākā ranga bijušās Dienvidslāvijas armijas virsnieks, kurš notiesāts Hāgā.
Pēc asas vārdu apmaiņas ar Hāgas tribunāla tiesnesi par kārtības traucēšanu un atteikšanos atbildēt uz jautājumu par savas vainas atzīšanu vakar no tiesas zāles izraidīts bijušais Bosnijas serbu armijas komandieris Ratko Mladičs. Tiesa, ņemot vērā noteikto kārtību, norādījusi – tā kā R. Mladičs atkārtoti nav atbildējis uz šiem jautājumiem, uzskatāms, ka viņš noliedz savu vainu visos 11 izvirzītajos apsūdzības punktos.
Serbijas varas iestādes pagājušajā nedēļā notvertā ģenerāļa Ratko Mladiča veselības stāvokli atzinušas par atbilstošu, lai viņš tiktu nogādāts Hāgā tiesāšanai par kara noziegumiem. Savukārt, lai protestētu pret R. Mladiča arestu un gaidāmo tiesāšanu, labēji noskaņotie politiķi vakar Belgradā rīkoja protesta akcijas.
Serbija, Bosnija un Melnkalne savos pierobežas reģionos izsludinājušas ārkārtēju stāvokli lietusgāžu izraisīto plūdu dēļ. Ūdens Drinas upē ir sasniedzis augstāko līmeni pēdējo simts gadu laikā.
Hāgas kara noziegumu tribunāla virsprokurors Seržs Brammercs paziņojis, ka Serbija joprojām nevelta pienācīgas pūles, lai notvertu kara noziegumos apsūdzēto bijušo Bosnijas serbu republikas armijas komandieri Ratko Mladiču.
Šonedēļ Serbijā spēkā stājies likums, kas paredz izveidot restorānos un kafejnīcās nesmēķētāju telpas, un smēķēt ir aizliegts birojos, kā arī tādās publiskās vietās kā teātros, kinoteātros un koncertzālēs.
Boriss Tadičs ir kļuvis par pirmo Serbijas prezidentu, kurš ir izrādījis cieņu horvātiem, kuri kļuva par 1991. gadā notikušā Vukovaras slaktiņa upuriem.
Pēc šodien Serbijas galvaspilsētā Belgradā notikušā seksuālo minoritāšu gājiena izcēlušās pamatīgas huligānu sadursmes ar policiju, un aizturēti apmēram desmiti simts cilvēku.
ANO Ģenerālajā asamblejā pieņemto kompromisa rezolūciju par Kosovas strīda risināšanu ir atbalstījusi arī Serbija. Belgradas piekāpšanās paver iespēju sākt tiešas sarunas starp Serbiju un Kosovu.
Srebrenicas asinsizliešanas gadadienā vakar, piedaloties vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, tika pārapbedītas 755 identificētu cilvēku mirstīgās atliekas.