Sievietes bieži apgalvo, ka ir izturīgākas pret sāpēm nekā vīrieši, jo var izturēt dzemdības. Tomēr pētījumi liecina, ka viņu tolerances līmenis patiesībā ir zemāks nekā vīriešiem. Zinātniskais darbs pēdējo desmitgadu laikā ir parādījis, ka sievietes sāpes izjūt ievērojami biežāk nekā vīrieši, un daudzi norāda, ka tas ir saistīts ar dažādu hormonu līmeni. Testosterons, kas ir augstāks vīriešiem, nomāc sāpju signālus.
Ikviens, kurš dzīves laikā ir saskāries ar krampjiem, piekritīs, ka sāpes ir tik neizturamas, ka nestāv klāt pat zobu sāpēm. Taču, cik daudzi ir aizdomājušies, kāpēc vispār rodas krampji un galvenais, kā tos novērst?
Sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā, iesaka paskatīties uz savām sāpēm no malas. Kādam tas var likties neiespējami, taču citam jauns pavērsiens. Lasi tālāk un atceries, ka ar sāpēm nav jāsadzīvo.
Sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā, uzsver: “Sāpes nav norma. Neignorē tās, rīkojies!” Cik daudzi no mums ikdienā par to aizdomājas? Vai tomēr muguras sāpes ir kļuvušas par neatņemamu rutīnas sastāvdaļu? Toties tā nevajadzētu būt. Lasi tālāk un uzzini, kā parūpēties par muguru.
Ikviens dzīves laikā ir saskāries ar sāpēm. Turklāt sāpes nav un nekad arī nebūs nekāda “medus maize”. Ko sāpes par sevi stāsta? To mums atklās sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā.
Hronisku sāpju ārstēšana ir komplekss process, kurā liela nozīme ir vairāku komponentu apvienošanai, no kuriem svarīgākais ir pacienta līdzestība. Taču nereti hronisku sāpju ārstniecību un arī pacienta līdzestību apgrūtina dažādi mīti.
Hroniskas sāpes spēj ievērojami ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti un ne vien fizisko pašsajūtu, bet arī psihoemocionālo stāvokli. Diemžēl tās nav reta parādība, jo no tām cieš ievērojams skaits pacientu.
Sāpes ir sajūta, ko pazīst ikviens – traumas, iekaisuma vai citu faktoru rezultātā organismā norisinās izmaiņas, par ko ķermenis ziņo, radot sāpju sajūtu. Sāpēm mēdz būt dažādi veidi un atšķirīgas intensitātes pakāpes, kas palīdz diagnosticēt sāpju cēloni un ļauj noteikt atbilstošāko ārstēšanas metodi. Kāpēc ir svarīgi laikus atpazīt sāpju veidu un zināt, kādus pretsāpju līdzekļus lietot, piedzīvojot sāpes, skaidro farmaceite Ivanda Krastiņa.
Sarkanās gaismas terapija, kas pazīstama arī kā zema līmeņa lāzerterapija vai fotobiomodulācija, ir terapeitiska metode, kas izmanto sarkano un gandrīz infrasarkano gaismu, lai uzlabotu dažādus veselības un labsajūtas aspektus.
Drēgnie laikapstākļi, gaisa temperatūras svārstības, nepiemērota apģērba izvēle, kā arī emocionāla pārslodze var mazināt organisma aizsargspējas, kā rezultātā tas kļūst uzņēmīgāks pret dažādiem vīrusiem un ir lielāka iespēja saaukstēties. Kakla sāpes ir viens no izplatītākajiem saaukstēšanās simptomiem. Kādas dabas veltes var palīdzēt kakla sāpju mazināšanai, kādus ārstniecības līdzekļus kādos gadījumos izmantot un kā profilaktiski stiprināt kakla veselību, skaidro farmaceite Laila Zālīte.
Kakla sāpes liecina, ka organisms cīnās ar slimības izraisītājiem - baktērijām, vīrusiem vai sēnītēm. Rīkles gala gļotāda veido aizsargbarjeru, lai process būtu lokāls un slimības izraisītāji nenonāktu dziļāk elpceļos un nesāktos vēl nopietnāki iekaisuma procesi. Rudens un ziemas sezonā bieži sastopamās kakla sāpes ir viena no pirmajām saslimšanas pazīmēm. Farmaceite Ieva Virza atgādina pamatprincipus savlaicīgai kakla sāpju ārstēšanai.
Viens no pasaules vadošajiem mutes skalojamo līdzekļu ražotājiem nosauc piecus pārtikas produktus/dzērienus, kuri var izraisīt nepatīkamas zobu sāpes. Tas īpaši attieksies uz jutīgu zobu īpašniekiem!
Par diskomfortu un sāpēm sprandā mūsdienās sūdzas arvien vairāk cilvēku - šīs nepatīkamās sajūtas var veicināt ne vien ikdienas ieradumi, piemēram, ilgstoša viedierīču lietošana, bet arī ķermeņa novecošanās procesi, laikapstākļu ietekme un citi faktori.
Sāpes muskuļos, locītavās, muguras sāpes un galvassāpes var būt īslaicīgas un pārejošas. Kādos gadījumos nevajadzētu sāpes ignorēt un ļaut tām ieilgt, skaidro BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Veselības centra 4 filiāles Juglas klīnika neiroķirurgs Rihards Ļuļēns un farmaceite Ilze Priedniece.
Galvassāpes var radīt dažādi faktori. Izrādās, ka pie tām var būt vainojami arī dažādi produkti. Izlasiet un uzziniet, kuri 6 produkti var veicināt galvassāpes!
Zobu sāpēs ir ļoti nepatīkamas. Tās pārsteidz nesagatavotu un var sabojāt dienu. Ko darīt brīdī, kad pēkšņi iesāpas zobs un nevarat tikt pie ārsta? Izlasiet!
Gandrīz katrs ceturtais jeb 23% Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi nedēļā izjūt locītavu sāpes (17% - vairākas reizes nedēļā, 6% - vismaz reizi nedēļā), secināts jaunākajos Veselības monitoringa datos.
Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā pusgada laikā izjutuši locītavu sāpes un muskuļu spazmas, taču piektdaļa iedzīvotāju šīs problēmas ignorē, liecina "Norstat" veiktā iedzīvotāju aptauja.