Ārsts nosauc efektīvāko pretsāpju medikamentu

© Oksana Džadana/F64

Krievijas ārsts-neirologs Dmitrijs Šubins TV ēterā nosauca pretsāpju līdzekli, kas ir visefektīvākais locītavu slimību - artrozes - gadījumā.

Neirologs atklāja, ka locītavu sāpju gadījumā, kas mūsdienās ir bieža problēma, tiek izmantotas tādas zāles kā ibuprofēns un paracetamols.

Ja jāizvēlas starp abiem medikamentiem, ibuprofēns ir efektīvāks.

Tomēr, kā norādīja ārsts, atšķirībā no paracetamola, kura drošumu ir pierādījuši eksperti, to nevar lietot grūtnieces un mātes, kas baro bērnu ar krūti.

Šubins arī uzsvēra, ka nevar regulāri lietot ibuprofēnu vai kādu citu nesteroīdo pretiekaisuma līdzekli, jo tas izraisa vairākas negatīvas blakusparādības. “Tāpēc tā lietošana no trim līdz piecām dienām ir pieļaujama, bet, ja sāpes nepāriet, dodaties pie ārsta, ” viņš uzsvēra.

Video krievu valodā

Dzīvesstils

Karstums apdraud cilvēku dzīvības visā pasaulē. Karstums ietekmē teju visas valstis. Saskaņā ar Eiropas Savienības klimata dienesta "Copernicus" datiem, katrs no pēdējiem 13 mēnešiem ir bijis karstākais novērojumu vēsturē. Vidējā gaisa temperatūra iepriekšējos 12 mēnešos arī bija vismaz par pusotru grādu augstāka nekā 1850.-1900. gada vidējā pirmsindustriālā laikmeta temperatūra, vēsta UNIAN.