Pandēmijas laiks lika apstāties mūsu ierastajai ikdienai gan darbā, gan sadzīvē – modernās tehnoloģijas kļuva par gandrīz vienīgo komunikācijas iespēju ar tuviniekiem, draugiem, klasesbiedriem, kolēģiem.
Kamēr Izglītības ministrija vēl tikai uzsākusi gaisa kvalitātes monitoringa sistēmas ieviešanu skolās, Ventspils Izglītības pārvalde to jau ir ieviesusi dzīvē. Kopš 2021. gada pavasara visās izglītības iestādēs, visās telpās ir izvietoti gaisa kvalitātes uztvērēji, kuri nodod ziņas ik pa piecām minūtēm.
Livonijas ordeņa pils Ventspilī Ventas upes krastā stāv jau astoto gadu simteni. Tajā savulaik mituši gan bruņinieki mūki, gan Ventspils hauptmaņa tiesa, cietuma kamerās kroņa maizi baudījuši ieslodzītie un vienmēr modri savā postenī – padomju robežsargi, bet mūsdienās, jau kopš 2001. gada, pils ir daļa no Ventspils muzeja.
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
Gāliņciems kā pilsētas daļa var lepoties ar ļoti interesantu un senu vēsturi, tas pilsētas robežās iekļauts pirms 100 gadiem. Pēdējos gados šī vēsturiski apdzīvotā teritorija strauji aug un attīstās – arvien vairāk šeit dzīvot izvēlas ģimenes ar bērniem, tāpēc ar esošajām bibliotēkas telpām (2003. gads) vairs nepietiek – cilvēkiem vajag vietu, kur pulcēties, kur izglītoties, kur atpūsties, satikt kaimiņus un kopā rosīties. Ar pašvaldības gādību jau pavisam drīz Gāliņciema iedzīvotājiem šāda vieta būs – noslēgumam tuvojas Gāliņciema sabiedriskā centra būvniecības darbi.
Jau pirms 20 gadiem Ventspils pieņēma stratēģisku lēmumu kļūt par uzņēmējdarbībai draudzīgu pilsētu, radot priekšnoteikumus mūsdienīgas ražošanas un IKT jomas attīstībai. Aizvadītajā gadā iegūtie rezultāti parāda, ka pašvaldības mērķtiecīgie centieni ir vainagojušies panākumiem – Ventspils ir pirmajā vietā starp Latvijas pilsētām, izņemot Rīgu, apstrādes rūpniecības produkcijas izlaides apjomā uz vienu iedzīvotāju. Naudas izteiksmē Ventspilī ir saražota produkcija 343 miljonu eiro vērtībā jeb 9580 eiro uz vienu iedzīvotāju.
Nedēļu pirms vasaras saulgriežiem, 18. jūnijā, Ventspilī durvis vērs zinātnes centrs “VIZIUM” – pārsteidzoša vieta, kas ļaus ienirt tehnoloģiju, dabaszinātņu un inženierzinātņu aizraujošajā pasaulē.
Lai gan Mārupes novads vairāk saistās ar labvēlīgu vidi dzīvei, kurā vienlaikus, netraucējot vietējiem iedzīvotājiem, attīstās lielāki un mazāki uzņēmumi, Mārupes novada pašvaldība akcentē arī tūrisma jomu. Pēc apvienošanās ar Babītes novadu tūrisma jomai ir pavērušās jaunas perspektīvas.
Turpinot izglītot sabiedrību par dabai draudzīgu paradumu ieviešanu ikdienā, pašās aprīļa beigās Mārupē ar semināriem, diskusijām, pieredzes stāstiem un dažādām aktivitātēm norisināsies “Zaļais festivāls”. Festivāla laikā tiks atklāts arī jauniešu centrs “Hēlijs”.
Koncerns “SilJa” apvieno vairāku nozaru uzņēmumus – dārza preču mazumtirdzniecību, dārza tehnikas servisu, meža, lauksaimniecības un komunālās tehnikas tirdzniecību, pašapkalpošanās automazgātavu, kafejnīcu un “Biznesa vēstniecību”.
SIA “Mārupes komunālie pakalpojumi” ir ūdenssaimniecības pārvaldītājs bijušā Mārupes novada teritorijā tagadējā Mārupes pagastā, savukārt šobrīd Mārupes novadā ietilpstošajos pagastos Babītē, Piņķos un Salas ciemā ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz SIA "BABĪTES SILTUMS".
Aizvadītā gada vasarā realizētās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Mārupes novads tika apvienots ar Babītes novadu. Šobrīd Mārupes novadā ietilpst Mārupes, Babītes un Salas pagasti.
Zaļā krāsa vienmēr ir bijusi Mārupes novada krāsa, un mārupieši mēdz sevi dēvēt par zaļu novadu. Par to, kā “zaļa dzīvošana” izpaužas reālajā dzīvē, saruna ar Mārupes novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci Ilzi Krēmeri.
Beidzot esam brīvlaisti – publiskās vietās un pasākumos vairs nav nepieciešami nedz Covid-19 sertifikāti, nedz sejas maskas. Arī Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parkā Tērvete un glempingā sākas aizraujošā ceļošanas un atpūtas sezona, kas solās būt pasākumiem bagāta, mītu un pasaku apvīta, izklaidējoša, izglītojoša un darbīga.
Divdesmit četras stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā Dobeles un apkārtnes slimnīcā pacientus gatavs ir pieņemt ķirurgs/traumatologs, dzemdību/ginekoloģijas speciālists, pediatrs, terapeits, radiologs, anesteziologs/reanimatologs, kā arī nepārtrauktā režīmā strādā laboratorija, operāciju bloks un radioloģijas nodaļa.
Desmit gadu laikā SIA “DOBELES ŪDENS” ar Eiropas savienības Kohēzijas un Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstu Dobeles novadā realizējusi ūdenssaimniecības sakārtošanas projektus vairāk nekā deviņu miljonu eiro apjomā.
Lai gan visas ES valstis strādā vienotā tirgū, priekšnosacījumi lauksaimniecisko produktu ražošanai dažādās valstīs ir būtiski atšķirīgi – nesalīdzināmi lielumi ir platību maksājumi, kā arī atļautais augu aizsardzības līdzekļu un minerālmēslu daudzums uz hektāru netiek rēķināts absolūtos skaitļos, bet gan mistiskos procentos. Nevienlīdzīgie nosacījumi būtiski ietekmē mūsu valstī ražoto lauksaimniecības produktu konkurētspēju ES tirgū.