Sankcijas pret Krieviju varētu atsaukties augstākā inflācijā un lēnākā Latvijas ekonomikas izaugsmē, taču tam nevajadzētu atturēt no sankciju ieviešanas, pauda banku analītiķi.
Preču eksportētājiem šis gads varētu būt sarežģītāks nekā aizvadītais, prognozēja banku analītiķi, komentējot trešdien publiskotos 2021.gada Latvijas ārējās tirdzniecības datus.
Latvijā patēriņa cenas šogad janvārī salīdzinājumā ar decembri varētu būt palielinājušās par 0,3-0,4%, tādējādi gada laikā - šogad janvārī salīdzinājumā ar 2021.gada janvāri - inflācija varētu būt 7,8-7,9% apmērā, prognozē banku analītiķi.
Gāzes cena Eiropas Savienībā (ES) labvēlīgākā scenārija gadījumā tuvāko 12 mēnešu laikā, visticamāk, būs 40-60 eiro par megavatstundu (MWh) jeb divas līdz trīs reizes augstāka par ierasto līmeni, norāda "SEB banka" ekonomists Dainis Gašpuitis.
Debesīs planētu kombinācijas joprojām saspringtas, taču mazliet tīkamākas nekā divus iepriekšējos gadus. Viegli nebūs, taču ne visiem un ne katru dienu. Nedz ar vaimanāšanu, nedz pārlieku optimismu aizrauties nevajag, vienkārši skatāmies, kurā brīdī ko varam izmantot savā labā.
Šogad Latvijā vidējās bruto darba samaksa varētu pieaugt par apmēram 8%, prognozē banku analītiķi, pieļaujot, ka visstraujāk algas varētu kāpt pakalpojumu nozarēs.
Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis šogad, visticamāk, nepārsniegs 6,6%, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 4,7%, tādējādi uzrādot gausāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.
Dzīve pēc mājsēdēs būs un, kā jau tika nolemts pirms tās stāšanās spēkā, pret Covid-19 vakcinētie un vīrusu pārslimojošie varēs saņemt pakalpojumus "zaļajā režīmā", TV24 raidījumā "Nedēļa. Post scriptum" sola veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P!). Cilvēki, kuri nebūs līdz noteiktajam datuma saņēmuši vakcinācijas sertifikātus, joprojām saskarsies ar ierobežojumiem un daļai darbs uz laiku varētu tikt uzteikts.
Šī gada atlikušajos mēnešos un nākamā gada pirmajā pusē Latvijas eksports turpinās augt, tomēr kopumā nākamgad Latvijas eksporta kāpums, visticamāk, būtiski samazināsies un nākamgad nepārsniegs 10%, pavēstīja banku analītiķi.
Lauka hospitāli varētu veidot kā kādas klīniskās universitātes struktūrvienību, ceturtdien žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Stingrāku lēmumu pieņemšana, kas līdz šim nav bijusi objektīvi politiski iespējama, ir noteikti iekavēta, un pašreizējā kritiskā situācija ir tāda, par kuru Veselības ministrija (VM) ir brīdinājusi daudzu nedēļu garumā, žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Līdz oktobra beigām Covid-19 pacientu skaits slimnīcās var sasniegt 1300, kas būtu lielākais ar šo vīrusu sasirgušo skaits, kas vienlaikus ārstējas stacionāros, liecina Veselības ministrijas (VM) otrdien valdības sēdē prezentētās prognozes.
Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, aģentūrai LETA atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji.
2021. gada aprīlī turpinājās straujš preču eksporta kāpums. Ja šā gada martā preču eksporta vērtība palielinājās par 20,6% salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, tad aprīlī eksporta izaugsme paātrinājās un sasniedza 33,0% pieaugumu gada izteiksmē, informē Finanšu ministrija.
Līdz 6. jūnijam norisinās Pasaules čempionāts hokejā, kas otro reizi tā vēsturē tiek aizvadīts Latvijā. Pašmāju hokeja izlase jau pirmajos mačos uzrādījusi izcilus rezultātus, gūstot pārsvaru gan pār Kanādas, gan Itālijas valstsvienībām, tāpēc otrdien un trešdien tai nebūs jādodas laukumā.
Epidemioloģiskajai situācijai uzlabojoties, gada otrajā pusē ir sagaidāma straujāka ekonomikas izaugsme un prognozēts, ka Latvijas ekonomika 2021.gadā pieaugs par 3,5%, komentējot Eiropas Komisijas (EK) 2020.gada pavasara ekonomikas prognozi, norādīja EK priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV).
Globālā ekonomika šogad pieaugs par 5,9% salīdzinājumā ar februārī prognozētajiem 5% un 4,3% 2022.gadā. Tādējādi ekonomikas prognozes ir mainījušās pozitīvā virzienā un līdzsvarota atveseļošanās sāksies 2021.gada otrajā pusē, secināts SEB bankas jaunākajā pasaules un Baltijas ekonomikas apskatā "Nordic Outlook".