Plastmasa

5.jun 2018
Vairums no mums, jo īpaši Latvijā, ar atkritumu šķirošanu nodarbojas tikai atsevišķos iedvesmas brīžos. Un tad šo nenovīdīgo attieksmi izjauc kāds patiesi nepatīkams gadījums.
4.jun 2018
28. maijā Eiropas Komisija pieņēma lēmumu sākt procedūru, lai noteiktu visā Eiropas Savienībā vienreizējo plastmasas šķīvju un salmiņu, vates kociņu un daudzu citu plastmasas izstrādājumu izmantošanas aizliegumu.
30.mai 2018
Lai cīnītos ar atkritumu problēmu jūrās, Eiropas Komisija (EK) rosina aizliegt Eiropas Savienībā (ES) plastmasas šķīvjus, dakšiņas, salmiņus, vates kociņus un citus vienreizēji lietojamus plastmasas izstrādājumus, kuriem ir pieejama alternatīva no cita materiāla.
28.mai 2018
Eiropas Komisija (EK) pirmdien ierosinājusi aizliegt Eiropas Savienībā (ES) plastmasas šķīvjus un salmiņus, vates kociņus un daudzus citus plastmasas izstrādājumus, lai cīnītos ar atkritumu problēmu jūrās.
17.feb 2018
Bekingemas pilī un citās karalienes Elizabetes II rezidencēs ir aizliegts izmantot plastmasas pudeles un salmiņuz dzeršanai, raksta "The Telegraph".
5.feb 2018
Ķimikālija, kura nelāgi ietekmē dzimumu hormonus, kā arī saistāma ar prostatas un krūts vēzi, esot atrodama ikdienā izmantotajā plastmasā, atklājies jaunā pētījumā.
11.mai 2017
Iedzīvotāju iniciatīvai, kura aicina noteikt, ka par nodotu dzēriena plastmasas vai skārda iepakojumu varēs saņemt atlīdzību, iebilst praktiski visas šādā projektā iesaistāmās puses.
11.mar 2016
Japānas zinātnieki atklājuši baktērijas celmu, kas var saēst plastmasu. Tas varētu palīdzēt risināt vienu no pasaulē lielākajām problēmām - plastmasas piesārņojuma pieaugumu, vēsta CNN.
8.apr 2015
Plastmasu cilvēce pazīst jau vairāk nekā 100 gadu, tā ir daļa no mūsu dzīves. Grūti iedomāties, cik reižu dienā katrs no mums saskaras ar plastmasu. Plastmasu kā sveķus iegūst no naftas, dabasgāzes, oglēm, bet ir arī bioloģiskas izcelsmes plastmasa. Elementus ap oglekli sarindo dažādā secībā, lai panāktu vēlamās plastmasas īpašības. Uz plastmasas priekšmetiem parasti var ieraudzīt numurus (ar bultām ap to), tie ir sveķu identifikācijas kodi, kas norāda plastmasas veidu un palīdz patērētājam uzzināt, no kā šī prece gatavota, vai tā ir nekaitīga, vai plastmasa ir pārstrādājama.
11.mar 2012
Latvijas Zaļā punkta sadarbības partneris Eko Reverss arī šogad aicina Latvijas zemniekus uzkrāt un pārstrādei nodot minerālmēslu maisus, dārzniecībā izmantoto plēvi, lopbarības ietinamo plēvi un sietus, kā arī plastmasas kannas.