Valis mirst, jo viņam vēderā bija 8 kilogrami plastmasas maisu

© Ilustratīvs attēls

Vairums no mums, jo īpaši Latvijā, ar atkritumu šķirošanu nodarbojas tikai atsevišķos iedvesmas brīžos. Un tad šo nenovīdīgo attieksmi izjauc kāds patiesi nepatīkams gadījums.

Lielais plastmasas daudzums liedza zīdītājam uzņemt jebkādas citas uzturvielas, kas noveda pie viņa skumjās nāves.

The Washington Post ziņo, ka Taizemē ticis izskalots vīriešu dzimtes valis, kura vēderā atrasts šokējošs daudzums plastmasas maisu - 80 maisiņi.

Vēl ļaunāk - šo maisu kopējais svars sasniedza astoņus (!) kilogramus.

Šie pilotvaļi pārsvarā pārtiek no kalmāriem, un šis konkrētais eksemplārs visticamāk par tiem noturēja maisus. Bet lielais plastmasas daudzums beigās liedza zīdītājam uzņemt jebkādas citas uzturvielas, kas arī noveda pie viņa skumjās nāves.

Glābēji vali uzgāja piecas dienas pirms viņa nāves, un viņš tad izvēma piecus plastmasas maisus.

Cilvēki centās pasargāt vali no drošas nāves atklātajos ūdeņos, pieskatot to attiecīgajā pludmalē. Tad arī seko šī skumjā stāsta šokējošākā daļa - valī bija tik daudz garu, melnu plastmasas maisu, ka glābējiem vairs nebija vietas un citas izvēles, kā sākt stāvēt plastmasas atkritumos...

Ūdeņos pie Taizemes vidēji gadā plastmasas piesārņojuma dēļ mirst apmēram 300 jūras dzīvnieki.

Pasaules okeānos atrodami apmēram 5 triljoni atkritumu gabalu.

Mīluļi

Pirmo reizi novērots, kā nīlzirgi, pārvietojoties lielā ātrumā, paceļ visas četras ekstremitātes es virs zemes. Apvienotās Karalistes Karaliskās veterinārās koledžas (RVC) pētnieki to atklāja, analizējot videoierakstus ar nīlzirgiem „Flamingo Land”, atrakciju parkā Ziemeļjorkšīrā.

Svarīgākais