Sēnes varot kļūt par glābiņu cīņā pret plastmasu

© F64

Zinātnieki uzskata, ka atklājuši negaidītu palīgu cīņā pret plastmasas piesārņojumu, ziņo BBC. Šis palīgs - sēnes!

Diemžēl, to spēj kāda konkrēta sēne, nevis arī mūsu pusē esošās baravikas un gailes.

''Kew Gardens'' publicētajā pētījumā apgalvo, ka sēnes var pārstrādāt plastmasu ''nedēļu nevis gadu'' laikā. Diemžēl, to spēj kāda konkrēta sēne, nevis arī mūsu pusē esošās baravikas un gailes.

Eksperti algalvo, ka sēne, zināma kā Aspergillus tubingensis, kura atrasta Pakistānā, spēj saēst plastmasas kā poliestera polietānu, kuru visbiežak izmanto ledusskapju izolācijai un sintētiskajai ādai.

Zinātnieki uzsver, ka ir tikai pētījuma agrīnajās stadijās, tomēr nevarot sagaidīt, kādi būs šīs sēnes rezultāti pret plastmasu 5-10 gadu laikā.

2017.gadā kopā atklātas 2189 jaunas sēņu sugas, bet lēš, ka pasaulē eksistē vēl 2,2 miljoni līdz 3,8 miljoni neapzinātu sēņu.

Šobrīd pasaulē ēd apmēram 350 sēņu sugas. Ēdamo sēņu industrijas vērtība esot ap 42,3 miljardiem dolāru gadā.

Kā zināms, aizvien aktīvāk pasaulē cenšas mazināt plastmasas patēriņu.

Aprēķināts, ka plastmasas piesārņojums okeānā trīskāršosies līdz 2050.gadam. Tas nozīmē, ka tad okeānā būs vairāk plastmasas nekā zivju...

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais