pēdas

10.jūl
Pēdu veselība ir nepieciešama ikvienam un tā ir ļoti svarīga, tomēr bieži visaizmirstākā ķermeņa zona.
26.jun
Šķiet, ka tas ir mazs traucēklis, taču tas var sabojāt pašu labāko dienu. Bezmaz novelc apavus pilsētas vidū un staigā basām kājām.
19.sep 2023
Palutiniet savas pēdiņas un pagatavojiet pavisam vienkāršu skurbim no trīs sastāvdaļām.
3.jūl 2023
Vasara ir laiks, kad dodam priekšroku vaļējiem apaviem un labprāt staigājam basām kājām, tādējādi ļaujot arī pēdām baudīt patīkamos laikapstākļus un silto sauli. Tomēr pēc ilgajiem mēnešiem, kas pavadīti slēgtos apavos, pēdām nereti vajadzīgas papildu rūpes, turklāt vasarā pēdu āda un nagi ir vairāk pakļauti ārējās vides iedarbībai, kā rezultātā var ciest ne vien to skaistums, bet arī veselība. Kādas ir biežākās pēdu veselības problēmas, ar ko nākas saskarties vasaras sezonā, un kā parūpēties par pēdu veselību un skaistumu ikdienā, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa.
30.apr 2023
Laikam kļūstot siltākam, sākam vairāk staigāt vaļēja tipa apavos, kas ietekmē arī pēdu ādu. Kādas ir biežākās ar pēdu ādas kopšanu saistītas problēmas un kā ar tām tikt galā? Padomiem dalās farmaceite Liene Graudiņa.
26.mar 2023
Eksperti nosauc četrus iemeslus, kāpēc mājās nevajadzētu staigāt basām kājām.
10.jūl 2021
Vasara ar garākām pastaigām, pludmales priekiem un citām aktivitātēm ir pašā briedumā, vienlaikus klāt ir laiks, kad salīdzinoši vieglāk var tikt pie tādām veselības problēmām kā kāju sēnīte, sāpēm pēdās, kāju pirkstos un to locītavās, apdegumiem un citiem.
16.mai 2021
Sausa, plaisājoša āda ir tikai viena no nepatīkamām problēmām, kas vasarā var skart pēdas, tādēļ tieši siltajā sezonā, pēdām nepieciešamas īpašas rūpes un ikdienas kopšana. Stāsta ārstnieciskās pēdu aprūpes speciāliste podoloģe Egita Livmane.
19.mar 2020
Pēdu svīšana, lai arī traucējoša, ir normāla parādība. Apavi, zeķes vai zeķbikses no pēdu viedokļa ir nedabiska vide, kas veicina intensīvāku siltuma atdevi un līdz ar to arī svīšanu. Sviedru iztvaikošana norisinās lēni, kājas apavos un zeķēs ir nedaudz mitras, rodas labvēlīga vide sēnītēm un baktērijām.
22.jan 2020
Ja pēdas sāp, jūtama dedzināšana, veidojas cieta āda un uzmetas tulznas, tā nav tikai vietēja problēma, kas saistīta vienīgi ar pašām pēdām un apaviem. Ļoti daudzas ceļu, gūžu un mugurkaula kaites attīstās tāpēc, ka pēda vairs kā nākas nepilda savu dabas doto atsperes funkciju, līdz ar to katra soļa radītais satricinājums jāuztver citām balsta un kustību aparāta daļām, bet balsta un kustību aparāts ietver sevī visus mūsu kaulus un locītavas, tas sākas no pēdām un beidzas ar galvaskausu. Tāpēc, ja it kā bez redzama iemesla parādās kāda problēma, kas skar balsta un kustību aparātu, noteikti jāpadomā, vai tur nav vainīgas pēdas.
18.apr 2019
Pavasarī pēc garās ziemas nereti jūtam panīkumu – trūkst dzīves spara un prieka. Lai to atgūtu un vairotu, var līdzēt ne tikai vitamīniem bagāta ēdienkarte, bet arī medicīniskais ciguns (to akceptējusi Veselības ministrija). Ārsts un ciguna skolotājs Igors Kudrjavcevs stāsta, ka šī prakse var palīdzēt uzlabot pašsajūtu, tikt vaļā no galvas un muguras sāpēm, kā arī citām ligām. Bet galvenais – tā palīdz vairot prieku, jo tieši tas ir pirmais noteikums, lai stiprinātu veselību. Nevajag daudz laika, ne īpašu vietu, ne arī kādus palīglīdzekļus, lai izpildītu Igora Kudrjavceva ieteikumus. Sākt varam jau šodien, atceroties, ka spēka avoti ir mūsos pašos.
16.jan 2019
Tā kā mūsu nepastāvīgajā klimatā palaikam tomēr atnāk sniegs un sals, cimdi un zeķes jātur pa rokai. Ja esi pret sevi tik nevērīgs, ka nepaskaties, ko rāda termometrs aiz loga un kas vispār notiek laukā, un pat neizpēti laika ziņas savā viedtālrunī, tad pats vainīgs.
20.mar 2018
Vakar mediķi sniedza palīdzību 76 gadus vecai sievietei, kura, ilgstoši uzturoties nekurinātā telpā, guva smagu ķermeņa atdzišanu un pēdu virspusējus apsaldējumus, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.
photo_camera
21.okt 2017
Kanādiete Džesika Goulda iesaistījusies neparastā biznesā, kur naudu pelna, nosūtot ziņas vīriešiem, kuriem ir pēdu fetišs, ziņo "Mirror".
24.jan 2017
Dāmas sūrojas, ka nevar valkāt elegantus apavus, jo viņām, lūk, «aug kauliņi». Šāds formulējums neizklausās tik draudīgs kā «greizais īkšķis», latīniski – hallux valgus. Priekšstats par kauliņu augšanu gan ir maldīgs, tie vienkārši nenoturas savā vietā. Kā un kāpēc tas notiek, kā šo procesu var aizkavēt un kāda ārstēšana ir iespējama, lai atvieglotu dzīvi izplatīto pēdu problēmu mocītajiem cilvēkiem – jautājām traumatologam ortopēdam Jurim Jukonim.
14.sep 2016
Pētījumi liecina, ka katrs septītais Eiropas iedzīvotājs izjūt sāpes pēdās. Arī ārstu pieredze liecina, ka pēdu veselību cilvēki atstāj novārtā biežāk nekā citu ķermeņa daļu vai orgānu veselību, meklējot speciālistu palīdzību vienīgi tad, kad diskomforts jau samazina dzīves kvalitāti.
29.jun 2016
Vasaras tveicē jādomā ne tikai par ādas aizsardzību no kaitīgā ultravioletā starojuma, bet arī par pēdu veselību – jo gan neelpojoši apavi, gan bieža staigāšana basām kājām var radīt nevēlamas izmaiņas pēdu ādā.
7.okt 2015
Vecākiem bieži vien nav izpratnes par to, kā augot attīstās bērna pēda un kas īsti ir plakanā pēda. Daži satraucas jau par zīdainīti, kura pēdiņas viņiem liekas «plakanas», lai gan par plakano pēdu var runāt tikai tad, kad mazulis jau piecēlies kājās un kādu laiku stabili staigā.
12.aug 2015
Vasara ir īpašs pārbaudījums pēdām – ja darbdienās tās nereti ir iespiestas pārāk ciešos un neelpojošos apavos, tad brīvdienās un atvaļinājuma laikā tām tiek dota brīva vaļa staigāt plikām. Gan vienā, gan otrā gadījumā tas var radīt nelabvēlīgas izmaiņas pēdu ādā.
12.aug 2015
Izrādās pēdās atrodas nervu gali, kurus stimulējot iespējams ietekmēt veselību un uzlabot organisma vispārējo stāvokli.