Nacionālā apvienība Visu Latvijai!Tēvzemei un Brīvībai/LNNK ir spēks, kas periodā starp 11. un 12. Saeimas vēlēšanām piedzīvojis visbūtiskākās pārmaiņas. Izturējusi ugunskristības koalīcijā un pieslīpējusies starp lielās politikas dzirnakmeņiem, apvienība no lecīga jaunpienācēja ir izaugusi par pragmatisku spēlētāju, kas līdzvērtīgi konkurē ar pašām spēcīgākajām Latvijas partijām.
Neraugoties uz to, ka vairāki spilgtākie Latvijas politiķi ir turīgi un gatavojas startēt parlamenta vēlēšanās, ziedojumus un biedra naudas savām partijām tie piešķīruši samērā kūtri, liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) informācija.
Viens no tā dēvēto čekas maisu izņēmējiem, daudzu likumu un likumdošanas priekšlikumu autors, bijušais Saeimas deputāts, šobrīd zvērināts advokāts Linards Muciņš uzskata, ka deputātu kandidāti – PSRS un Krievijas izlūkdienestu darbinieki un līdzstrādnieki – jāatmasko pirmām kārtām politiskajiem konkurentiem.
Ukrainas notikumi gluži kā jaudīgs starmetis izgaismojuši daudzas mūsu valstiskuma problēmas. Pirmām kārtām drošības problēmas. Gan iekšējās, gan ārējās. Par ārējo drošību runāts pietiekami, tāpēc šoreiz pavērtēsim, kas notiek mūsu pašu sabiedrībā.
Partija "No sirds Latvijai" pauž izbrīnu par tās biedra Romualda Maculeviča iespējamo sadarbību ar Valsts drošības dienestu (VDK), informēja partijas sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pozņaks.
Gaidāmajās 12. Saeimas vēlēšanās 4. oktobrī ar pirmo saraksta numuru startēs politiskā partija Latvijas attīstībai. Kandidāti numuru izlozi raksturo gan kā formalitāti, gan veiksmīgu elementu, lai pievērstu vēlētāju uzmanību.
Ingunas Sudrabas vadītās partijas No sirds Latvijai vēlēšanu sarakstā iekļautā deputāta kandidāta Jāņa Grigaļa biogrāfija var radīt nopietnus jautājumus tiem, kuriem jākontrolē deputātu kandidātu atbilstība Saeimas vēlēšanu likuma 5. panta 5. apakšpunkta prasībām, kuras aizliedz pieteikt par kandidātiem bijušos PSRS izlūkošanas vai pretizlūkošanas dienesta štata darbiniekus.
Izdzirdot Labklājības ministrijas (LM) piedāvājumu minimālo ienākumu un ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu (NM) pacelt līdz 129 eiro, daudzi jau priekā sasita plaukstas. Par agru.
Politiskās neieinteresētības dēļ lobēšanas atklātības trūkums saglabājas kā lielākā problēma, kas būtiski ietekmē visus valsts iedzīvotājus, kam jāievēro, iespējams, lobistu ietekmē pieņemti normatīvie akti, uzskata Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Sarakstus pieteikuši 13 politiskie spēki, pagaidām izredzes četriem.
Tas, cik persona spējusi savā mūžā nopelnīt un iekrāt, tiek saistīts ar tās iemaņām, caursišanas spējām un veiksmi.
11. Saeimas vēlēšanu rītu Vienotība sagaidīja ar milzīgām bažām par Valda Zatlera uzlecošo zvaigzni un savu vēlētāju uzticību, taču, aprijot konkurentus un nocērtot galvu ikvienam, kurš mēģinājis stāties ceļā, trīs gadu laikā partija izaugusi līdz savu spēku pilnbriedam.
Ingunas Sudrabas dibinātajai partijai No sirds Latvijai starp politisko partiju pastarītēm, kas, neraugoties uz zemajiem reitingiem, tomēr cer iekarot vismaz dažus mandātus Saeimā, to patiešām paveikt ir vislielākās izredzes.
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien reģistrēja sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" kandidātu sarakstu, kas ir otrais 12.Saeimas vēlēšanām iesniegtais saraksts, aģentūrai LETA pastāstīja vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Latvijas Reģionu apvienība (LRA) vēlas uzņemties atbildību par veselības nozari un kā savu veselības ministra kandidātu izvirza bijušo Katastrofu medicīnas centra direktoru Mārtiņu Šicu, kuram ir liela pieredze veselības nozares jautājumos un tās problēmu risināšanā, aģentūru LETA informēja LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.
Pirms oktobrī paredzētajām Saeimas vēlēšanām bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai "No sirds Latvijai" pagaidām ziedoti 330 eiro, bet bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajai "Jaunajai konservatīvajai partija" ieskaitīti 598 eiro, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā.
Politiskā teātra pirmā plāna varoņi savas vēlēšanu apgabalu lokomotīves jau nosaukuši, bet politisko partiju reitinga autsaideri savus līderus vēl nesteidz atklāt. Izņēmums ir Aināra Šlesera Vienoti Latvijai. Politisko norišu vērotāji šai komandai panākumus gan neparedz.
Nopietnai kompānijai nepiedienīgi nenopietns projekts, kam ir ārkārtīgi maz izredžu Saeimas vēlēšanās pārkāpt izšķirošajai piecu procentu barjerai. Šādi lielākā daļa Neatkarīgās aptaujāto ekspertu raksturo partijas Vienoti Latvijai piedāvāto lokomotīvju sarakstu.
Partijas "Vienoti Latvijai" saraksta līderi būs partijas vadītājs Ainārs Šlesers un tai nesen pievienojušies ekspremjeri Ivars Godmanis un Aigars Kalvītis, kā arī politiķi Jānis Straume un Jānis Jurkāns.
Ar ko 12. Saeimas pirmsvēlēšanu priekšspēle atšķiras no visām, kuras esam redzējuši, kopš vēlam likumdevēju; kā izskatās politiskās partijas, gatavojoties zemajam startam, – to jautājam sociologam, Latvijas faktu vadītājam Aigaram Freimanim.