Valsts prezidenta ierosme par «vecuma cenzu» partijām, kas grasās startēt Saeimas vēlēšanās, ir neviennozīmīgi vērtējama iniciatīva, jo «šai medaļai ir divas puses». Tā uzskata 12. Saeimas jaunpienācēji Inguna Sudraba un Mārtiņš Bondars, kuru politiskie spēki apvienojās un izveidojās vien īsi pirms šā gada Saeimas vēlēšanām.
Starptautiskās lidostas Rīga valdes locekļu pēkšņā atkāpšanās atgādinājusi, ka drīzumā gaidāma ierastā uzņēmumu ar valsts kapitāla daļām valžu pielāgošana aktuālajam valdības sastāvam un koalīcijas partneru interesēm. Politikas smagsvari atzīst, ka šis process ir neizbēgams, taču vismaz šobrīd tas nav vēl sācies.
Partija "Saskaņa" noteikti apstrīdēs 12.Saeimas rezultātus, kad tie tiks oficiāli apstiprināti, aģentūrai LETA apliecināja partijas līderis Nils Ušakovs.
Saeimas deputāts Dzintars Zaķis apturējis darbību Vienotībā, kamēr tiks pabeigta izmeklēšana par iespējamiem vēlēšanu procesa pārkāpumiem atsevišķos Latgales vēlēšanu iecirkņos. Taču savu tautas kalpa mandātu viņš nav gatavs nolikt.
Reformu partijas (RP) kongresā kvoruma trūkuma dēļ šodien nekādi lēmumi netika pieņemti, tomēr sanāksmē no biedriem kā viena no iespējām izskanēja priekšlikums politisko partiju reorganizēt par biedrību, aģentūru LETA informēja RP preses sekretārs Mārtiņš Etkins.
Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veido četras partijas – Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, partija „Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partija.
Kāpēc nāk atpakaļ politikā tie, kuri no tās reiz izstumti? Tie ir cilvēki, kas pratuši iekārtot savu dzīvi arī pēc atlaistās 10. Saeimas. Viņiem ir labs komforta, karjeras un finansiālais statuss.
Valsts finansējuma apturēšana draud vēl trīs varas partijām - "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), "Vienotībai" un "Reformu partijai", taču precīzi tas būs zināms pēc tiesvedību pabeigšanas, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
Izteikusi 25. augusta Dombura studijā pieļāvumu, ka Inguna Sudraba nesaņems pielaidi valsts noslēpumam, Solvita Āboltiņa, manuprāt, visai nepārprotami atklāja, ka pielaižu izsniegšana ir pakļauta politiskam regulējumam.
Ja ārvalstu izlūkdienesta darbinieks pretēji Vēlēšanu likuma aizliegumam tomēr kandidē Saeimas vēlēšanās, viņam jārēķinās ar plašsaziņas līdzekļu uzmanību, vēlētāju viedokli, iespējamu prokuratūras ierosinātu tiesvedību un ievēlēšanas gadījumā ar liegumu pielaidei valsts noslēpumam, Neatkarīgajai skaidroja Saeimas Juridiskā biroja vecākais padomnieks, tiesību zinātņu doktors un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektors Jānis Pleps.
Bijušajiem un esošajiem izlūkdienestu darbiniekiem, pat nonākot Saeimas deputāta krēslā, jārēķinās, ka viņus var atmaskot, uzskata Neatkarīgās aptaujātie Saeimas un Eiroparlamenta deputāti.
Atbildot uz sociālajās aptaujās sabiedrības pausto pieprasījumu, ka nākamā gada valsts budžetā nozīmīgākajai nozarei jābūt veselības aprūpei, bijušā premjera Einara Repšes dibinātā partija Latvijas attīstībai šo nozari izvirzījusi savu prioritāšu galvgalī.
Norādot uz nepieciešamību atbalstīt Ukrainu un iepazīstinot ar partijas "Latvijas attīstībai" (LA) piedāvāto veselības aprūpes reformu, šodien LA kongresu atklāja politiskā spēka vadītājs Einars Repše.
Lielāko daļu partiju vēlēšanu 4000 zīmju programmu var mierīgi nelasīt, jo partijām nebūs resursu, lai realizētu deklarētās ieceres, taču tas neattiecas uz politisko partiju „Vienotība”. Politiskajai partijai „Vienotība” nav jābažījas par 5% barjeras pārvarēšanu 12. Saeimas vēlēšanās.
Intervija ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (Vienotība) par konkurenci ar mazpartijām un Saskaņas centru, par attieksmi pret Ukrainu un Krievijas embargo.
Pasakainā demokrātijā naudas daudzums, ko partijām saziedo to atbalstītāji, atspoguļotu politiķu baudīto sabiedrības uzticību un viņu darba kvalitāti. Daudz mazu ziedojumu, kas kopā veido lietišķām priekšvēlēšanu kampaņām nepieciešamo budžetu.
Par to, kādai jābūt turpmākajai Latvijas ārpolitikai; kāpēc būtu jāmaina Latvijas ārlietu ministrs un kā vajadzētu veidot attiecības ar Krieviju, kad tās prezidents ir absolūti neprognozējams, diskutē divi nākamās Saeimas deputātu kandidāti Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība) un bijušais Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns (Vienoti Latvijai).