Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) darbinieku neizpratni radījis nodaļas vadītājas aicinājums dežūrārstiem stacionēt visus pacientus, kuri nonāk uzņemšanas nodaļā, jo tāda it kā esot LIC vadītājas Baibas Rozentāles "direktīva" saistībā ar stacionāra "pārāk zemo noslodzi".
Veselības ministrija izrēķinājusi: papildus plānotais finansējums veselības nozarei nākamgad ļaus uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, samazinot gaidīšanas rindas vidēji par 15 procentiem.
Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību. Latvijas Krona un kolīta slimnieku biedrības valdes loceklis Zigurds Prūsis norāda, ka nākamgad plānotais valsts kompensācijas apmēra palielinājums neattieksies uz smagi slimajiem pacientiem, kuriem nepieciešami bioloģiskie medikamenti.
Šovakar no Ženēvas Latvijā atgriežas onkoloģiskie pacienti, kuri piedalījās atbalsta kāpienā "Kāp cīņai pret vēzi" un sasniedza 4810 metru augsto Monblāna virsotni.
Veselības ministrijai pietika ar pāris dienām, lai pēc politiķu lēmuma par veselības finansēšanu sadalītu pacientus pa veselības aprūpes pakalpojumu groziem. Valdība grasās atgriezties pie idejas – veselības aprūpe tikai nodokļu maksātājiem, bet nemaksātājiem – palīdzība akūtās situācijās un pieņemšana pie ģimenes ārsta. Šādu modeli pirms vairākiem gadiem piedāvāja arī bijusī politiķe Ingrīda Circene, taču gan ģimenes ārsti, gan tiesībsargs to noraidīja, uzsverot, ka tas ir pretrunā ar Satversmē garantētajām tiesībām.
Rīt BĒRNU KLĪNISKĀ UNIVERSITĀTES SLIMNĪCAI ir īpaša diena - mazie pacienti un viņu gādīgie ārsti svinēs Bērnu aizsardzības dienu, kuras ietvaros notiks skaistas svinības.
Pagājušajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā palīdzību saņēmuši 1164 pacienti, no kuriem aptuveni trešdaļa bijusi kritiskā stāvoklī, kas apdraud dzīvību, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Pirms aptuveni pusotras nedēļas vairākiem simtiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes pacientiem bez pietiekama skaita sēdvietām un pat bez ēšanas bija jāgaida teju visa diena, lai tiktu uz kataraktas operāciju, vēsta raidījums "Bez Tabu".
Pacientu ar ātro palīdzību aizved uz slimnīcu, taču pēc izrakstīšanās no stacionāra viņš saņem rēķinu par simt, divsimt vai trīssimt eiro. Vai tad ārstēšanās neatliekamos gadījumos nav par velti? Šāda situācija rada daudzu pacientu neizpratni, kuri visbiežāk ir šokā par slimnīcu izrakstītu rēķinu. Tomēr tas ir likumīgi, un slimnīcas drīkst prasīt pacientu iemaksas un līdzmaksājumus, jo to nosaka likums. Latvija ir viena no valstīm Eiropas Savienībā, kur pacientu līdzmaksājumi ir visaugstākie, un tos pagaidām nav plānots samazināt.
Latvijā kopējie izdevumi veselības aprūpei ir salīdzināmi ar Igaunijas un Lietuvas tēriņiem, tikai ir liela atšķirība – Latvijā lielu daļu veselības aprūpes pakalpojumu apmaksā pacienti, turpretim kaimiņvalstīs – ievērojami lielāki ir tieši veselības budžeta izdevumi.
Veselības ministrijas (VM) iecere ārstniecības iestāžu pacientus uz izmeklējumiem pierakstīt prioritārā secībā rada palielinātu korupcijas risku, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
Lai ātrāk vai vispār par valsts budžeta naudu nokļūtu uz medicīnisko izmeklējumu, pacientam var nākties lūgt, lai ģimenes ārsts uz nosūtījuma uzraksta «neatliekami» vai «steidzami». Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests paredzējis ieviest jaunu sistēmu, kā organizēt rindas uz valsts apmaksātajiem diagnostiskajiem izmeklējumiem, un jaunā sistēma prasīs pacientus «prioretizēt».
Pacientu organizāciju parakstu vākšana portālā manabalss.lv pašlaik ir vienīgais iespējamais veids, kā panākt jūtamas izmaiņas onkoloģijas jomā, ņemot vērā, ka Veselības ministrijas pasludinātais Vēža modrības gads drīz beigsies bez uzlabojumiem slimības diagnosticēšanā un ārstēšanā, norāda onkologu asociācijas, kuras atbalsta pacientu iniciatīvu Lai vēzis būtu ārstējama slimība. Tās mērķis ir iegūt papildu finansējumu tieši onkoloģisko slimību diagnostikai un ārstēšanai.
Līdz ar Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra Gaiļezers rekonstruētā korpusa atklāšanu pacientiem ir pieejamas mūsdienīgas diagnostikas un ārstēšanas iespējas. Pilnībā rekonstruētas telpas invazīvās kardioloģijas, invazīvās radioloģijas un funkcionālās diagnostikas pakalpojumiem.
Lauku reģionos pacienti ir atstāti vieni paši ar savām problēmām – cilvēkiem, lai ārstētos slimnīcā, jāņem aizņēmums, naudas trūkst ne tikai zālēm, bet arī izmeklējumiem, Neatkarīgajai saka Alūksnes invalīdu biedrības vadītāja vietniece Gunta Jermacāne. Īpaši smagi ir hronisko slimību pacientiem, kuriem vienlaikus jālieto vairāki medikamenti un par visiem jāveic līdzmaksājums.
Medmāsa Itālijā apsūdzēta 38 pacientu nogalināšanā. Tiek uzskatīts, ka šos noziegumus sieviete veikusi, jo uzskatījusi pacientus vai viņu ģimenes par kaitinošām, vēsta ārzemju mediji.
Ar pacientu nespēju vai nevēlēšanos samaksāt par saņemto veselības aprūpi sastopas slimnīcas visā Latvijā - vairums cenšas atgūt parādus, vienojoties ar pacientu par atmaksas grafiku, un tikai galējā gadījumā vēršas piedziņas firmās, noskaidroja aģentūra LETA.
Ausu, kakla un deguna ārsts Ivo Tērauds uzskata, ka valstij vairāk finansējuma būtu jānovirza reģioniem, lai pacientiem elementāras operācijas nebūtu jāveic Rīgā.
Neatkarīgā sarunājas ar Valdi Keri, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāju, un Jevgeņiju Kalēju, Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāju, – par slimnīcu paredzamajiem bankrotiem, valdības neieinteresētību labot situāciju un Latvijas patieso «veiksmes stāstu».