Jaunās telpās pacientiem saudzīgāka ārstēšana

Lēmums par Gaiļezera 7. korpusa rekonstrukciju un labiekārtošanu tika pieņemts jau 2009. gadā, darbi norisinājās no 2012. līdz 2014. gadam, to kopējās izmaksas ir 8,44 miljoni eiro, no tiem ERAF līdzfinansējums – 5,3 miljoni eiro © F64

Līdz ar Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra Gaiļezers rekonstruētā korpusa atklāšanu pacientiem ir pieejamas mūsdienīgas diagnostikas un ārstēšanas iespējas. Pilnībā rekonstruētas telpas invazīvās kardioloģijas, invazīvās radioloģijas un funkcionālās diagnostikas pakalpojumiem.

Divos stāvos, kopumā gandrīz 3000 kvadrātmetru izvietots atjaunotais slimnīcas septītais korpuss. Telpās esošās modernās tehnoloģijas ļaus saņemt ātru un efektīvu medicīnisko palīdzību gan akūtās situācijās, kad runa ir par dzīvības glābšanu asinsvadu patoloģiju vai asinsvadu nosprostojumu dēļ, piemēram, insulta, infarkta, asiņošanas gadījumā, gan saņemt plānveida palīdzību hronisku saslimšanu gadījumos pacientiem ar diagnozēm – labdabīgi un ļaundabīgi audzēji, asinsvadu malformācijas vai sašaurinājumi.

Pilnībā modernizēta saimnieciskā un tehniskā infrastruktūra, papildus izveidojot divas jaunas angiogrāfijas zāles invazīvajai radioloģijai un trīs jaunas zāles invazīvajai kardioloģijai, kā arī izveidotas plašas telpas dienas stacionāram ar 16 gultām. Vecajam korpusam piebūvēts otrais papildu stāvs funkcionālai diagnostikas nodaļai. Korpuss ir izvietots blakus Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikai, līdz ar to palīdzību neatliekamos gadījumos pacientu dzīvības glābšanai infarkta, smadzeņu išēmijas un asiņošanu gadījumos būs iespējams sniegt uzreiz.

Pacientu ārstēšana līdz ar jaunajām telpām kļūs arvien saudzīgāka – ja vien stāvoklis pieļauj, plašas ķirurģiskās manipulācijas arvien vairāk tiek aizstātas ar invazīvām, bet pacientam maz traumatiskām procedūrām. Tas nozīmē, ka plašas operācijas vietā, kuras laikā pacients var zaudēt daudz asiņu, tiek veiktas manipulācijas, punktējot cirkšņa vai rokas artēriju un piekļūstot problēmvietai ar speciālu stīgu, katetru, elektrodu vai stentu palīdzību. Tas pacientam ir daudz saudzīgāk.

 

Veselība

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) sākusi kolektīvā interešu strīda procedūru, iesniedzot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadībai prasību atcelt plānotās dienesta darba organizācijas izmaiņas.