Uzklausot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izstrādāto koncepciju par sabiedrisko mediju nākotni, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti nesteidzās to apstiprināt tālākai virzībai. Viņi atgādināja, ka visām reformām nepieciešama nauda, bet ekonomikas krīze joprojām nav beigusies.
Nacionālā apvienība aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) vairāk pievērst uzmanību tam, kā medijos tiek atspoguļoti Latvijas valstij un latviešiem svarīgi jautājumi. Nav pieļaujams, ka nekritiski un kā vienīgie iespējamie tiek publiskoti nepatiesi, vienpusīgi, Latvijas valstij naidīgi viedokļi. Tas ir jautājums gan par mediju redakcionālo atbildību, gan žurnālistu profesionālo kvalifikāciju.
Lai gan konceptuāli Latvijas Radio un Latvijas Televīziju ir nolemts apvienot, reorganizāciju kopējās izmaksas pagaidām nav skaidras. Aptuvenās aplēsēs tiek minēti 53,5 miljoni latu, taču precīzi zināms vien tas, ka nepieciešami 240 000 latu, lai veiktu izpētes priekšdarbus.
Uzklausot ieinteresētās puses, Ministru kabinets otrdien tomēr neizšķīrās, kādā kārtībā pēc 2013. gada tiks nodrošināta maksas kanālu zemes ciparu apraide. Ministrus nepārliecināja lielāko konkurentu Lattelecom un Baltcom pārstāvju paustie argumenti.
Piesardzīgi–progresīvi–radikāli izmīcījusies pa koncepcijas platformām, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (tekstā arī – Padome) lēmusi veidot progresīvi vienotu sabiedrisko mediju.
Saistībā ar ažiotāžu ap "Radio Naba" 20.marta raidījumu "Tēvijas laikmets" tas uz laiku slēgts, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja radio vadītājs Madars Štramdiers.
Neraugoties uz mediju iebildēm, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) rosina apvienot abus sabiedriskos medijus, kas turpmāk darbotos ar vienotu administratīvo un arī redakcionālo sistēmu. Lai gan reorganizācijas tehniskais izpildījums vēl netiek precizēts, iespējams, šis process noslēgsies 2018. gada nogalē.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien sēdē nolēmusi veidot jaunu, vienotu sabiedrisko mediju, kas darbosies ar vienotu redakcionālo sistēmu, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja NEPLP locekle Aija Cālīte-Dulevska.
Pēc gadu ilgušām diskusijām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes darba grupa beidzot izraudzījusies trīs labākos piedāvājumus vienotā sabiedriskā medija izveidei. Lai gan padome jau šodien sāks piedāvāto modeļu analīzi, Latvijas Radio un Latvijas Televīzija joprojām uz notiekošo raugās kritiski.
Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija (LEKA) un Latvijas lielākie kabeļoperatori Baltcom, Izzi un Lattelecom ir nolēmuši vērst Konkurences padomes (KP) un NEPLP uzmanību uz faktu, ka vēl pat nesagaidot uzraugošo institūciju atļauju par apvienošanos LNT un TV3 jau īsteno saskaņotas darbības sava dominējošā stāvokļa izmantošanai.
Darba grupa, kas strādā pie vienotā sabiedriskā medija koncepcijas jaunās redakcijas, šodien sēdē vienojusies tālāk virzīt trīs modeļus, biznesa portālam "Nozare.lv" teica Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Gints Grūbe.
Šodien, 30.martā, notika Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ierosinātā ekspertu diskusija par raidījumu subtitrēšanu, dublēšanu un ieskaņošanu.
NEPLP plāno rosināt grozījumu veikšanu Elektronisko plašsaziņas līdzekļu (EPL) likumā saistībā ar dublēšanas un subtitrēšanas jautājumiem. Līdzšinējā kārtība paredz iespēju filmas dublēt, subtitrēt vai ieskaņot. NEPLP priekšlikums ir saglabāt tikai dublēšanu un subtitrēšanu valsts valodā, atsakoties no ieskaņošanas. Tāpat NEPLP apsver iespēju rosināt likumā iekļaut normu, ka televīzijām filmas svešvalodās ir jātitrē.
Rīgas Domes (RD) "Demokrātisko patriotu" (DP) frakcijas vadītājs Jānis Mārtiņš Skuja ar iesniegumu vērsies Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) un Latvijas Republikas Valsts policijā par safabricēto ziņu sižetu 16.martā Pirmajā Baltijas kanālā (PBK).
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi ierosināt administratīvo lietu pret AS "Latvijas Neatkarīgā televīzija" (LNT) par programmā fiksētajiem pārkāpumiem, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja padomes sekretariāta vadītājs Andris Ķēniņš.
To, ka mediju telpai tiek piešķirta arvien lielāka nozīme valsts drošības sistēmā, apliecina politiķu vēlme jaunievēlētajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem panākt pielaidi valsts noslēpumam. Tikmēr līdzšinējais un ilggadējais padomes vadītājs Ābrams Kleckins brīdina, ka plānotajai novitātei var būt arī vairāki negatīvi aspekti.
Lai dažādas ieinteresētās puses iesaistītu debatēs par Saeimas sagatavoto Priekšvēlēšanu aģitācijas likumprojektu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) organizēja debates par dažādiem šī likumprojekta aspektiem attiecībā uz apmaksātas politiskās reklāmas aizliegšanu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piektdien, 17.februārī, organizēs viedokļu apmaiņu par iespējamu maksas aģitācijas aizliegumu elektroniskajos medijos priekšvēlēšanu laikā, ko jaunā padome konceptuāli ir atbalstījusi.
Jauno Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) vadīs Ainārs Dimants, bet viņa vietniece būs Aija Dulevska-Cālīte, noskaidrojās šodien jaunās padomes pirmajā sēdē.