Pirms pieņemt lēmumus par kādu nodokļu atvieglojumu atcelšanu, būtu nepieciešams veikt pilnu šo atvieglojumu inventarizāciju, uzskata Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.
Valdības solījums nākamgad pielikt minimālajai algai līdz 10 eiro mēnesī ir vairāk nekā pieticīgs, salīdzinot ar minimālās algas kāpināšanu par 40 eiro šogad.
Lai gan vēl joprojām ar koalīcijas partneriem un sociālajiem partneriem nav panākta vienošanās par minimālās algas apmēru nākamajā gadā, pamazām notiek virzība uz risinājumu, šodien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Valdība ar sociālajiem partneriem šodien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē vienojās par minimālās algas apmēru diskusijas turpināt, tādējādi nepanākot vienošanos šajā jautājumā.
Pēdējā brīža koalīcijas partneru tirgošanās ap minimālās algas līmeņa noteikšanu liek domāt, ka ekonomika valstī tiek vadīta nevis sistēmiski, bet haotiski.
Maksimālais minimālās algas pieaugums, kas nekaitētu tautsaimniecībai, ir 15 eiro, tomēr efektīvāk būtu celt neapliekamo minimumu, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Par minimālās algas pieaugumu priecātos gan 187 tūkstoši strādājošo Latvijā, kuru alga šobrīd nepārsniedz 360 eiro mēnesī, gan arī amatpersonas un ierēdņi, kuru atalgojumu rēķina kā minimālās algas un noteikta koeficienta reizinājumu. Savukārt ekonomisti norāda, ka būtiska minimālās algas palielināšana varētu izputināt uzņēmējus ārpus Rīgas.
Tikai pie labiem makroekonomiskajiem rādītājiem Latvijā minimālā alga varētu pieaugt līdz 375 eiro, lai gan Labklājības ministrija iesniegusi izvērtēšanai vairākus variantus, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).
No nākamā gada palielinās minimālo algu, un pirmajā mirklī šī ziņa šķiet tikai pozitīva, jo valdības deklarācijā noteiktais mērķis ir mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā un arī palielināt cīņu ar ēnu ekonomiku. Tomēr kas notiks reālajā dzīvē ar šo faktu, ka ciparos minimālā alga palielinās par 40 eiro?
Šodien valdība atbalstīja lēmumu no nākamā gada 1.janvāra palielināt minimālo algu no esošajiem 320 eiro līdz 360 eiro mēnesī, tādējādi risinot valdības deklarācijā noteikto mērķi mazināt ienākumu nevienlīdzību Latvijā.
Lietuvas valdība pēc Sociālās aizsardzības un nodarbinātības ministrijas ieteikuma nolēmusi no 1.oktobra palielināt minimālo mēnešalgu no pašreizējiem 1000 litiem (gandrīz 290 eiro) līdz 1035 litiem (300 eiro). Iepriekšējo reizi minimālā alga Lietuvā paaugstināta pagājušā gada 1.janvārī.
Jo augstāka tiek noteikta minimālā alga, jo lielāks risks, ka tiks likvidētas darba vietas, tādā veidā pieaug bezdarba risks, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) sociālo lietu un sociālās drošības eksperts Pēteris Leiškalns.
Ņemot vērā ekonomiskās situācijas uzlabošanos un pozitīvās izaugsmes perspektīvas, nākamgad minimālo mēneša darba algu varētu palielināt līdz 330 eiro jeb par desmit eiro, informē Labklājības ministrijā (LM).
Šveices vēlētāji referendumā noraidījuši priekšlikumu noteikt pasaulē lielāko minimālo algu, kas nozīmētu, ka katrs strādājošais šajā valstī nopelnītu vismaz 18 eiro stundā, liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.
Pašreiz noteikto minimālo stundas tarifa likmi nākamgad paredzēts palielināt no 1,203 latiem līdz 1,359 latiem, to paredz šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie grozījumi Noteikumos par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi.
Minimālā mēneša darba alga 2014.gadā būs 225 lati jeb 320 eiro, par to šodien vienojās valdība, izskatot Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto informatīvo ziņojumu "Priekšlikumi par minimālās mēneša darba algas apmēru 2014.gadā".
Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē sociālie partneri šodien atbalstīja Labklājības ministrijas un Finanšu ministrijas ierosinājumu minimālās algas apmēru pašreizējo 200 latu vietā no nākamā gada noteikt 225 latu jeb 320 eiro apmērā.
Nākamnedēļ valdība lems, vai, reģistrējot katru darbinieku Valsts ieņēmumu dienestā (VID), darba devējam būs jāsniedz precīzākas ziņas par darbinieku, liecina Ministru kabineta darba kārtība.