Medicīniskās aparatūras iegādei nav bijis pārraudzības un tuvākajā laikā arī nebūs.
Treknajos gados slimnīcu bruņošanās sacensība ritēja pilnā sparā – kam labāka un dārgāka medicīniskā aparatūra, tam iespējas piesaistīt vairāk pacientu, attiecīgi slimnīcai vairāk naudas.
Aptiekās Ukrainas kūrortpilsētā Odesā plašā sortimentā var nopirkt Latvijā ražotās zāles, taču telekompānijas TV3 raidījuma "Nekā personīga" uzmanību piesaistījis fakts, ka, pārrēķinot cenas no Ukrainas grivnām uz latiem, iznāk, ka Latvijas medikamenti pilsētā pie Melnās jūras maksā no divām līdz pat sešām reizēm lētāk, nekā valstī, kur tie ražoti.
Bērniņa gaidīšana vecākiem ir saistīta ne tikai ar lielām cerībām, bet bieži arī ar lieliem satraukumiem – vai viss būs labi, vai mazulis būs vesels, vai dzemdības noritēs viegli. Dzemdību nodaļu slēgšana vairākos reģionos šo satraukumu tikai pastiprinājusi.
Pirmo reizi Latvijā vienas operācijas laikā pacientam ar mutes pamatnes un apakšžokļa ļaundabīgu audzēju izņemts audzējs un atjaunots žoklis, aģentūru LETA informēja Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.
Jo smagāks savainojums un komplicētākas problēmas, jo garāks un ilgāks kļūst ceļš pēc palīdzības. Slimnīcu vadītāji atzīst, ka pēdējā laikā arvien biežāki kļūst gadījumi, kad pacienti ar smagām veselības problēmām saņem atteikumu kādā no tuvākajām slimnīcām un pēc neatliekamās palīdzības nākas mērot garus gabalus uz citu pilsētu, zaudējot bieži vien izšķirošās minūtes.
Latvijas Veselības aprūpes vadības speciālistu asociācija atklātā vēstulē veselības ministrei Baibai Rozentālei, premjeram Valdim Dombrovskim lūgs rast līdzekļus vismaz neatliekamās medicīniskās palīdzības finansēšanai nepieciešamajā apjomā, pārskatīt slimnīcu reorganizāciju un atbildēt uz jautājumu, kā pacientiem tiks sniegta veselības aprūpe slēgto ārstniecības iestāžu teritorijās.