Lauksaimnieki

23.jūl 2015
Pēc lauksaimnieku protestiem vairāku dienu garumā Francijas valdība trešdien paziņojusi par 600 miljonu eiro pasākumu kopumu lauksaimnieku atbalstam.
22.jūl 2015
Ar zemajām piena un gaļas cenām neapmierinātie Francijas lauksaimnieki trešdien brīdinājuši paplašināt protesta akcijas, kuru laikā tiek bloķētas pilsētas, ceļi un tūristu iecienīti galamērķi.
21.jūl 2015
Ar zemajām piena un gaļas cenām neapmierinātie Francijas lauksaimnieki otrdien jau otro dienu pēc kārtas bloķējuši piekļuvi Monsenmišelai, kas ir viens no tūristu iecienītākajiem galamērķiem.
20.jūl 2015
Pieprasot augstākas piena un gaļas cenas, simtiem sadusmotu lauksaimnieku pirmdien Francijas ziemeļos nobloķējuši piekļuvi Kānai.
8.jūl 2015
Eiropas Savienībai (ES) ir jāpalīdz lauksaimniekiem gūt taisnīgākus ienākumus salīdzinājumā ar citiem pārtikas piegādes ķēdes dalībniekiem, jāievieš rīki, kas ļautu noturēties tirgus svārstībās, un jāpalīdz atrast jaunu eksporta tirgu produktiem, kurus importa aizlieguma dēļ vairs nevar realizēt Krievijas tirgū, norādījuši Eiropas Parlamenta (EP) deputāti divās rezolūcijās, ko pieņēma otrdien.
4.jun 2015
Dārzeņu audzētāji par šā gada ražas prognozēm ir visai optimistiski noskaņoti: ja izpalikšot dabas untumi, tad dārzeņi šogad padošoties labi. Arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) eksperti šā gada ražas prognozēs ir dāsni. Viņi cer uz rapša rekordražu.
17.feb 2015
Saistībā ar zemajām piena iepirkuma cenām vairākas Vidzemes un Latgales piensaimniecības sāk gatavoties bankrotiem, tikmēr biedrība "Lauksaimnieku apvienība" vērsīsies Konkurences padomē ar prasību izvērtēt aizliegtas vienošanās iespējamību starp pārstrādātājiem un mazumtirgotājiem piena produktu cenas veidošanā, aģentūru LETA informēja apvienības pārstāvji.
26.nov 2014
Atcelt vismaz daļu pret Krieviju ieviesto sankciju vai atvēlēt pietiekami daudz naudas, lai Baltijas piensaimnieki varētu pārvarēt Krievijas embargo radītās sekas – ar šādām prasībām, atzīstot, ka par sarežģīto situāciju atbildība jāuzņemas Eiropas Savienībai, jau nākamnedēļ Briselē pulcēsies četru valstu piensaimnieki. Latvijas valdību mūsu zemnieki pagaidām saudzē.
3.jūl 2014
Jūnija lietainais laiks graudaugu sējumiem un dārziem nācis par labu, līdz ar to šogad gaidāmas labas vasarāju ražas, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) eksperti.
2.jūl 2014
Šī gada jūnijā, salīdzinājumā ar 2013.gada decembri, cenas lielākajai daļai pārtikas produktu ir pieaugušas, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
7.feb 2014
Cīņā par tiesībām iegūt savā īpašumā gabalu Latvijas satikušies visi lauksaimniecības tirgus spēlētāji – zemnieki, lielražotāji, investori – vietējie un ārvalstnieki. Atklājas arī viņu īstās intereses. Vieniem svarīgi saglabāt iespēju pelnīt spekulācijās, citiem nepieciešams tūkstošiem hektāru, kur laistīt vircu no savām cūku megafermām, vēl trešie grib pelnīt ar intensīvo lauksaimniecību, no katra kvadrātmetra izspiežot maksimālu auglību. Ceturtie grib saglabāt iespēju ieguldīt naudu Latvijas zemē kā tādā bankas depozītā.
5.feb 2014
Dānijas vēstniecības vēstuli, kura pirms būtisku grozījumu izskatīšanas likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" tika nosūtīta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālajai komisijai un vēl virknei adresātu, uzskatām par iejaukšanos Latvijas iekšējās lietās, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji.
24.jan 2014
Tuvākajos gados Eiropā plānots aizliegt ap 80% no patlaban lietotajiem ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem jeb fungicīdiem. Tas būtiski ietekmēs kviešu, dārzeņu, vīnogulāju un citu kultūraugu ražību, savukārt Latvijas zemniekiem jārēķinās ar dārgāku līdzekļu pirkšanu, jo aizliegto vielu sarakstā vieta paredzēta arī laukos visplašāk lietotajiem fungicīdiem - triazolu grupas preparātiem.
27.dec 2013
Decembra vidū ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tika oficiāli apstiprinātas Kopējās lauksaimniecības politikas reformas trīs būtiskākās regulas – Tiešo maksājumu, Lauku attīstības un Tirgus kopējo organizāciju regula. Tās paredz, ka Latvija tiešajos maksājumos nākamajā periodā no 2014. līdz 2020. gadam saņems par 986 miljoniem eiro vairāk nekā šajā plānošanas periodā (no 2007. līdz 2013. gadam). Tiesa, tikai sākot ar 2019. gadu, četras valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija un Rumānija – sasniegs vienādu maksājuma par hektāru līmeni, kas atbildīs 75 procentiem no ES vidējā. Īpašs papildu atbalsts būs pieejams jaunajiem lauksaimniekiem. Savukārt mazie lauksaimnieki varēs atteikties no daudzo standarta tiešo maksājumu shēmu atbalsta un tā vietā izvēlēties saņemt mazo lauksaimnieku shēmas atbalstu – fiksētu saimniecības maksājumu 500 eiro gadā.
12.nov 2013
Eiropas Savienības (ES) valstu piensaimniecībās pērn izslaukti 140 miljoni tonnu govs piena, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" apkopotie dati.
25.sep 2013
Nākamajā plānošanas periodā Latvija lauksaimniecībai un lauku attīstībai saņems apmēram 2,7 miljardus eiro, kas ir par vienu miljardu jeb 58% vairāk nekā iepriekšējo septiņus gadu laikā, pēc vakar vakarā Briselē notikušajām Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Savienības (ES) Padomes pārstāvju sarunām biznesa portālu "Nozare.lv" informēja EP deputāte un Latvijas pārstāve EP Lauksaimniecības komitejā Sandra Kalniete (V).
19.sep 2013
Lauksaimniecības nozarē strādājošo uzņēmumu vidējais darbības ilgums ir 15,59 gadi, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais analītiskais apskats par lauksaimniecības nozari.
10.sep 2013
Ceturtdien, 12.septembrī, plkst.10.00 Spīķeru koncertzālē (Maskavas ielā 4/1) ar preses konferenci tiks atklāts projekta "Lauki ienāk pilsētā" pasākums Rīgā.
11.aug 2013
Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris nākamo no akcīzes nodokļa atbrīvoto dīzeļdegvielas apjomu - 30 litrus par vienu atbilstošās platības hektāru, liecina LAD paziņojums.
20.feb 2013
Enterohemorāģiskās E.coli (EHEC) baktēriju klātbūtnes dēļ Zviedrijā no tirdzniecības atsauktas aptuveni sešas tonnas hamburgeru un kebabu gaļas, vēsta Nīderlandes radio. Atsauktā gaļa importēta no Nīderlandes uzņēmuma "Beimer Meat BV", kas pārstrādājis gaļu no sešām lopkautuvēm Latvijā, Polijā, Ungārijā un Lielbritānijā.