Biļešu cenas uz XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku maksas pasākumiem šogad vidēji ir par aptuveni 40% augstākas, nekā tās bija iepriekšējos svētkos 2018.gadā, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini atbilstoši iepriekšējo svētku cenrāžiem un šiem svētkiem sagatavoto cenrādi, kas vēl būs jāizskata Ministru kabinetā.
"Twitter" lietotājos sašutuma vētru izraisījis Kultūras ministrijas nodoms pārdot biļetes ne tikai uz svētku koncertiem, bet arī gājienu, piedāvājot to noskatīties īpaši ierīkotās tribīnēs.
Rīgas projektu koris nav ticis virzīts tālāk uz Dziesmu svētku koru kariem, lai arī nedēļas nogalē saņēmis augstu novērtējumu Dziesmu svētku koru skatē, vēsta Latvijas Radio.
XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku maksas pasākumos dārgāko biļešu cena varētu sasniegt 100 eiro, bet lētākās maksātu piecus eiro, izriet no Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā noteikumu projekta anotācijas.
Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, "Swedbank" apdrošinājusi svētku dalībniekus, organizatorus un brīvprātīgos par kopējo apdrošinājuma summu 400 miljoni eiro, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.
Lai piedalītos XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos, dalībniekiem ir jāveic elektroniskā reģistrācija, kas ir ātrs, viegls un ērts veids, kā nodot Svētku rīkotājiem nepieciešamos datus daudzfunkcionālās Dalībnieka kartes izveidei. Pirmajā dienā dalībai Svētkos jau ir reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku.
Iepirkumā par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanu pieteikušies divi pretendenti, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane.
Vairāk nekā divas piektdaļas jeb 46% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka Dziesmu un deju svētku dalībniekiem ir nepieciešamas papildu brīvdienas, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
Bez valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju sadarbības Dziesmu un deju svētkus nesarīkot, sociālajos tīklos norāda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kurš šodien Kultūras ministrijas vārdā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku sagatavošanas un norises Rīgā 2023.gadā nodrošināšanā.
Gaidāmajiem XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1600 kolektīvi Latvijā un vairāk nekā 100 kolektīvi ārvalstīs, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.
XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku rīkotājs - Latvijas Nacionālais kultūras centrs - meklē iespējas, kā ietaupīt līdzekļus svētku rīkošanai, aģentūrai LETA sacīja svētku izpilddirektore Daina Markova.
Saeimas deputāti ir izņemti no to personu loka, kuriem iepriekšējā rezervācijā būs iespēja iegādāties Dziesmu svētku biļetes, šādu informāciju no Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) saņēmis kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).
Vairums Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu otrdien komisijas sēdē negatīvi izteicās par Dziesmu un deju svētku biļešu iegādes priekšrocībām.
Saeimas deputātiem un Ministru kabineta locekļiem pašiem būtu vēlams izvērtēt, vai privilēģija rezervēt un iegādāties biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pasākumiem ir pieņemama no ētikas viedokļa, aģentūrai LETA atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB)
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina parlamentu lemt par atteikšanos no privilēģijām Saeimas deputātiem un ministriem ārpus rindas iegādāties biļetes iepriekš rezervācijā uz gaidāmajiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem, aģentūru LETA informēja ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Biļetes uz XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem plānots sākt tirgot nākamā gada martā, bet to cenas palielināsies par aptuveni 30% salīdzinājumā ar iepriekšējiem svētkiem, šodien Dziesmu un deju svētku padomē norādīja Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Daina Markova.