Depresija

4.okt 2012
Lai pievērstu uzmanību psihiskās veselības nozīmei, Pasaules Veselības organizācija katru gadu 10.oktobrī visā pasaulē atzīmē Pasaules psihiskās veselības dienu. Šogad īpaša nozīme tiek pievērsta tieši depresijas problēmas aktualizēšanai, jo tās biežums visā pasaulē pieaug, depresija kļūst par vienu no biežākajām veselības problēmām, darba nespējas cēloņiem un ir būtiska izmaksu daļa valsts medicīniskās aprūpes budžetā.
20.jūl 2012
«Mūsu sabiedrībā emocionālās lietas nešķiet svarīgas, un tie, kas nonāk garīgās veselības aprūpē, ir visneaizsargātākie. Apstākļi, kādus mēs šiem cilvēkiem radām, raksturo sabiedrību. Arī tad, kad iekšzemes kopprodukts kāpa, garīgās veselības joma neattīstījās. Sabiedrībā valda daudz stereotipu par jebko, mēs neesam iejūtīgi, pastāv uzskats – viņš pats pie tā ir vainīgs. Taču cilvēki ir emocionāli, un ne visi ar pārdzīvojumiem spēj tikt galā,» psiholoģe Dace Beināre ir nesaudzīga savā vērtējumā.
5.jan 2012
Simtiem zvanu uz uzticības tālruņiem liecina, ka Ziemassvētku laiks un jaunā gada sākums izraisa depresīvas sajūtas un pat pašnāvnieciskas domas ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem.
2.sep 2009
Pētījumi rāda, ka tērpi un rotas, kas nopirkti, lai kliedētu sliktu garastāvokli, cilvēku neiepriecina, toties ir vērts pirkt biļetes uz koncertu. Kad jāsaņemas un jādarbojas, kaut arī noskaņojums ir drausmīgs, daudzi mēdz izdzert kādu glāzīti, uzsmēķēt, uzēst saldumus, dodas nesakarīgā šopingā vai izgāž negatīvās emocijas uz citiem.
2.sep 2009
„Deformācija, iekaisums un ilgstošas hroniskas sāpes astes kaula apvidū ir ļoti grūti paciešamas, ar laiku tās var mainīt cilvēka raksturu, viņam parādās neirozes pazīmes un ģimenes ārsts nozīmē antidepresantus”, stāsta mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis.