Kad kļūst drēgnāks un Latvijas dabā zeltainos un zaļos toņus nomaina pelēkas krāsu gammas un lietus, cilvēku prāts kļūst bēdīgāks un neviļus ir piezagusies rudens depresija. Aptaujājām sabiedrībā zināmas personības, lai uzzinātu, kāda viņiem oma un garastāvoklis šajā laika posmā un vai ir kāda noderīga recepte, ar ko padalīties, lai cīnītos pret rudens depresiju.
Laiks aiz loga kļūst arvien pelēkāks un nomācošāks, kas nereti nozīmē, ka arī mūsu noskaņojums tam gribot negribot pakļaujas. Turklāt rudens ir laiks, kad aktīvāka kļūst arī darba dzīve, kas nozīmē lielāku stresu. Lifehacks nolēma papētīt, kādi dabiskie līdzekļi palīdzētu tikt galā ar rudens nomāktību.
Lai arī pavasaris šķietami ir jaunas enerģijas, dzīvesprieka un bezrūpības laiks, ko baudīt ar prieku, daļai cilvēku tas atnes grūtsirdību, skumjas un enerģijas trūkumu. Kādēļ izjūtam pavasari tik dažādi un kas ir par iemeslu pavasara nomāktībai? Ko varam darīt, lai sev palīdzētu? Konsultē psihoterapeits Andris Veselovskis un farmaceite Zanda Ozoliņa.
No depresijas pirmajās nedēļās pēc mazuļa piedzimšanas cieš aptuveni katrs divdesmitais tētis, atsaucoties uz Kembridžas universitātes pētījumu, informē The Telegraph.
Kad aiz loga nedēļām ilgi saglabājas pelēcīgs, drēgns laiks un īsti gaišs nekļūst pat dienas vidū, daudzi cilvēki saskaras ar nomāktu garastāvokli, nepamatotām skumjām un pat sezonālo depresiju. Tāpēc gada tumšajā laikā ne mazāk uzmanības kā fiziskajai veselībai jāpievērš arī emocionālajai pašsajūtai. Katram cilvēkam ir sava labsajūtas recepte, taču daži farmaceites Ievas Zvagules padomi noderēs ikvienam.
Pasaules Veselības organizācija katru gadu 10. oktobrī atzīmē Pasaules psihiskās veselības dienu. «Viena no biežākajām psihiskajām saslimšanām Eiropā un Latvijā ir depresija, kas, neskatoties uz biežo izplatību, līdz šim Latvijā bijusi maz pētīta,» norāda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihiatrijas un narkoloģijas katedras asistente, psihiatre Jeļena Vrubļevska.
Medicīnas students, kuram visi paredzēja spīdošu nākotni, izdarīja pašnāvību pēc tam, kad sociālajos tīklos palielījās, ka pārgulējis ar studiju biedri.
15.janvāris kļuva par visdepresīvāko 2018.gada dienu. Tāds secinājums izdarīts, balstoties uz britu zinātnieku aprēķiniem, kas veikti vēl 2005.gadā, raksta "The Sun".
10.oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules garīgās veselības diena. Par ļoti grūtu periodu savā dzīvē sociālajā tīklā facebook pastāstījusi arī seriāla "Ugunsgrēks" zvaigzne, Luīzes lomas atveidotāja Madara Melne- Tomsone.
Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lai arī vecumdienās ļaudis lielākoties samierinās ar dzīves drūmajām krāsām, speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību, lai līdz mūža nogalei varētu baudīt dzīvi pilnā tās krāšņumā.
Latvijā katru gadu vidēji 115 000 iedzīvotāju slimo ar depresiju, kurai nepieciešama ārstēšana, pirmdien Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) organizētajā diskusijā "Depresija - Purināsim!" norādīja speciālisti.
Latvijā ar depresiju katru gadu slimo aptuveni 115 00 cilvēku, to apliecina Rīgas Stradiņa universitātes zinātnieku veiktais pētījums. Desmitajai daļai pacientu, kuri apmeklē ģimenes ārstu, nepieciešama tūlītēja depresijas ārstēšana. Pasaules Veselības organizācija pieņēmusi lēmumu, ka 2017. gada Starptautiskā veselības diena aprīlī būs veltīta depresijas tēmai.
Rudens mūs ne tikai priecē ar bagātīgu ābolu ražu un krāsainām koku lapām, bet arī draud ar sezonālām nervu slimībām. Tās bieži saistītas ar darbā vai mācībās radīto stresu, ko izraisa pārslodze, kas kombinācijā ar tumšo un apātisko laiku var novest arī līdz rudens depresijai.
Latvijā tūlītēja depresijas ārstēšana nepieciešama vismaz 70 000 iedzīvotāju, liecina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihiatrijas un narkoloģijas katedras veiktais pētījums.
Depresija mūsdienās ir izplatīta un bīstama saslimšana, kas visdažādāko simptomu veidā var piemeklēt ik katru no mums. Šeit apkopotas sešas biežāk sastopamās pazīmes, kuras var norādīt uz iespējamu depresiju.