Vai esat kādreiz aizdomājušies, kāpēc, lai kā jūs mēģinātu, nevarat atcerēties detaļas no agras bērnības? Kā ziņo CNN, jauns pētījums, kas publicēts žurnālā “Science”, liecina, ka nav tā, ka jums nav šo atmiņu, bet gan - jūs vienkārši nevarat tām piekļūt vēlāk dzīvē.
Bērnu audzināšana ir ne vien prieks, bet arī daudzas rūpes un raizes, ar kurām saskaras vecāki. Stresa, spriedzes vai dusmu brīžos vecāki var pateikt saviem bērniem lietas, ko viņi vēlāk nožēlos, lai gan no pirmā acu uzmetiena tās var šķist pilnīgi nevainīgas. Ar trīs frāzēm, kuras bērniem nekad nedrīkst teikt, dalās “lrytas.lt” speciālisti.
Ikvakara lasīšana bērniem pirms gulētiešanas ir sena tradīcija, kas piedāvā daudzas attīstības priekšrocības. Pasaka patiešām ir daudz kas vairāk nekā tikai ikvakara rituāla daļa! Šī prakse ne tikai stiprina vecāku un bērnu saikni, bet arī spēlē izšķirošu lomu bērna kognitīvās, lingvistiskās, emocionālās un sociālās attīstības veicināšanā, raksta “The Guardian”.
Krāsām, kas ieskauj mazus bērnus, ir galvenā loma viņu emocionālajā un kognitīvajā attīstībā - krāsu izvēle var ietekmēt garastāvokli, uzvedību un pat mācīšanās spējas, sākot no guļamistabas sienu krāsām līdz rotaļlietu nokrāsām, raksta “The Guardian”.
Bērnu audzināšana ir daudz vairāk par viņu pamatvajadzību nodrošināšanu, aizsardzību un disciplinēšanu - tā ir arī kādas prasmes mācīšanu, kas veido bērna nākotni vairāk nekā atzīmes vai talants - tā ir emocionālā inteliģence, raksta “Forbes”.
Rotaļlietu jucekļa savākšana mājās bieži nozīmē izkaisītu puzles gabaliņu, plastmasas rotaļlietu un spēļu virtuves piederumu savākšanu, un katrs vecāks zina arī to, kā ir atkal un atkal savākt grozā nebeidzamo rotaļu dzīvnieku komandu. Kāpēc bērniem šīs mīkstās rotaļlietas tik ļoti patīk un kāpēc nekad nevajag noniecināt, ja bērns rotaļlietas sauc par saviem draugiem - skaidro psihologi kopā ar “romper.com”.