Astronomija

9.jan
Saskaņā ar jaunu pētījumu, ogleklis uz Zemes un līdz ar to arī mūsu ķermeņos, visticamāk, kādu laiku pavadīja ārpus Piena Ceļa galaktikas, pirms veidojās mūsu planēta, raksta cosmosmagazine.com.
4.okt 2024
Oktobris ir sācies karsti. Zinātnieki šonedēļ atklājuši masīvu, “X” klases saules uzliesmojumu. Aprēķināts, ka šis ir otrais spēcīgākais šāda veida uzliesmojums uz saules pēdējo septiņu gadu laikā, vēsta portāls space.com.
27.sep 2024
Jau šoruden zinātnieki mums sola kosmisku pārsteigumu - Zemei parādīsies otrs dabiskais pavadonis, lai arī ļoti niecīgs - tikai aptuveni 10 metru diametrā, raksta “BBC”.
22.sep 2024
Atklājumā, kas apšauba mūsu izpratni par Zemes seno vēsturi, pētnieki ir atraduši jaunus pierādījumus, kas liecina, ka Zemei varētu būt bijusi gredzenu sistēma, kas veidojusies pirms aptuveni 466 miljoniem gadu, neparasti intensīvas meteorītu bombardēšanas periodā, vēsta portāls phys.org.
21.sep 2024
Astronomi, izmantojot NASA/ESA Džeimsa Veba kosmisko teleskopu, ir apstiprinājuši, ka supermasīvi melnie caurumi var savās galaktikās “apēst” visu matēriju, kas ir nepieciešama jaunu zvaigžņu veidošanai, vēsta portāls “ScienceDaily”.
13.aug 2024
Marss un Jupiters naksnīgajās debesīs piedzīvos tuvāko tikšanos šajā desmitgadē, raksta "nationalpost.com".
17.jūl 2024
Šī nozare ir radījusi vienu no konsekventākajiem negatīvo rezultātu kopumiem zinātnes vēsturē. Vairāk nekā 60 gadus pētnieki ir mēģinājuši atrast vienu pārliecinošu pierādījumu, lai atbalstītu domu, ka mēs dalāmies Visumā ar citām saprātīgām būtnēm. Neskatoties uz šiem gadu desmitiem ilgajiem pūliņiem, viņiem nav izdevies izveidot nekādu kontaktu.
16.apr 2024
Astronomi mūsu Piena Ceļa galaktikā ir identificējuši masīvāko melno caurumu līdz šim, kas izveidojies no eksplodējošas zvaigznes.
16.mar 2024
12P/Pons-Brooks komēta kļūst arvien spožāka un vietām jau ir redzama naksnīgajās debesīs, taču, lai to redzētu, joprojām ir nepieciešams binoklis vai teleskops. Tomēr tuvāko nedēļu laikā to būs iespējams saskatīt ar neapbruņotu aci.
31.jan 2024
Pēc desmit gadus ilgušiem nakts debesu vērojumiem ir atklāts jauns, noslēpumains zvaigžņu veids, ko astronomi dēvē par "vecajiem smēķētājiem" jeb “old smokers”, raksta cnn.com.
14.jan 2024
Saule pašreizējā cikla ietvaros savu maksimālo aktivitāti sasniegs 2024. gadā, kas uz Zemes izraisīs magnētiskās vētras, kas notiks vairākas reizes mēnesī, medijiem pastāstīja kosmosa pētnieks, profesors Sergejs Bogačovs
27.dec 2023
Nākamgad gaidāms Saules aktivitātes maksimums, tāpēc ir "pietiekami augsta iespējamība", ka uz Saules notiks spēcīgi uzliesmojumi un no ziemeļiem attālākos apgabalos, arī Latvijā, varēs biežāk novērot ziemeļblāzmas, aģentūru LETA informēja Latvijas Astronomijas biedrība (LAB).
11.dec 2023
Ventspils Augstskolas zinātnieku pētījumu astronomijā publicē viens no prestižākajiem jomas žurnāliem, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāve Inta Ozola.
20.jūl 2023
Nezināms avots radiouzlidojumus uz Zemi raida jau vismaz kopš 1988.gada, un pētnieki joprojām nezina, kas šos radioviļņus sūta. To raksturs neatbilst nevienam modelim, kas varētu to izskaidrot, ziņo independent.co.uk.
24.apr 2022
Asteroīdam piešķirts Latvijas Universitātes (LU) nosaukums,  informēja LU Komunikācijas departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji.
31.dec 2021
Nākamgad debesīs būs vērojami četri dažādi aptumsumi, planētas un krītošās zvaigznes, informēja Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) valdes priekšsēdētājs Māris Krastiņš.
1.jūl 2021
Astronoma Ilgoņa Vilka ieraksts mirkoblogošanas vietnē Twitter licis diskusijā iesaistīties astrologam Kristapam Baņķim, kas Vilku nosauca par analfabētu astroloģijas lietās.
20.apr 2021
29 gadus vecais ārsts Sīds Taha brīvajā laikā aizraujas ar astronomiju un fotogrāfēšanu. Kosmosa entuziasts no sava pagalma iemūžina galaktiku, kas atrodas divu miljonu gaismas gadu attālumā. Sīds ir iemūžinājis gan Neovisas komētu, gan dažādus zvaigznājus. Bērnu ārsts, kurš dzīvo Apvienotajā Karalistē atzīst, ka ir grūti aprakstīt to, ko viņš ir redzējis. "Es redzu galaktikas, kas atrodas miljoniem gaismas gadu attālumā, patiešām spožas zvaigznes un zvaigznājus." Sīds uzsver, ka ir aizraujies ar astronomiju, jo tā viņam palīdz atbrīvoties pēc saspringtas darba dienas.
10.okt 2019
Latvijas Astronomijas biedrības (LAB) rīkotajā balsojumā par piemērotāko vārdu citplanētai un tās zvaigznei atzīti vārdi Staburags un Liesma.
2.jūl 2019
Šovakar Argentīnas un Čīles apvidū diena uz īsu brīdi pārvērtīsies naktī, lielā Dienvidamerikas un Klusā okeāna reģionā iestājoties Saules aptumsumam.