Ķīnā veikts pētījums atklāja, ka intermitējošais kaloriju ierobežojums jeb IER ietekmē gan smadzenes, gan zarnas, paverot jaunas iespējas veselīga svara iegūšanai un saglabāšanai, raksta “Science Alert”.
Veselības ministrija (VM) trešdien prezentēs rīcības plānu liekā svara un aptaukošanās izplatības pieauguma mazināšanai 2025.-2029.gadam, cerot piecu gadu laikā atrisināt šo problēmu, informē VM.
Eiropas Aptaukošanās pētījumu asociācija iepazīstinājusi ar jaunu pamatkritēriju pieaugušo aptaukošanās diagnosticēšanai, aptaukošanāscstadijas noteikšanai un ārstēšanai.
“Lēmumi par pārtikas izvēli ikdienā ir balstīti uz dažādiem faktoriem, arī izmaksām. Daudzi cilvēki uzskata, ka veselīgi pārtikas produkti maksā vairāk nekā pārtikas produkti, kas satur mazāk svarīgas uzturvielas,” raksta extension.usu.edu.
Eiropā veikts pētījums liecina, ka cilvēkiem ar aptaukošanos biežāk ir nepieciešama darbnespējas lapa, turklāt atklāts, ka šādi cilvēki slimo biežāk, līdz ar ko ir ilgāk prom no darba.
Kembridžas Universitātes Medicīnas pētījumu padomes vadībā ir tapis pētījums, kura ietvaros atklāti varianti divos gēnos, kas papildina līdz šim atklāto aptaukošanās riska faktoru skaitu.
Lai arī Covid-19 pandēmijas stingrie ierobežojumi ir garām, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālisti joprojām novēro bērnu un pusaudžu aptaukošanās pieaugumu.
Kā zināms liekais svars veicina dažādas veselības problēmas, tāpēc svarīgi ir par savu veselību parūpēties. Eksperti norāda, ka īpaši bīstami veselībai ir vēdera jeb viscerālie tauki. Tie aptver dzīvībai svarīgos orgānus un var izraisīt dažādas veselības problēmas, tai skaitā sirds slimības, 2. tipa cukura diabētu, vēsta "Eat This, Not That".
Veselību ietekmē dažādi faktori - dzīvessveids, ģenētika. Ja ģenētiku nav iespējams ietekmēt, tad ar savu dzīvesveidu tiešā veidā varam veicināt veselības problēmas Kas ir pats sliktākais, ko mēs varam nodarīt savam ķermenim?
Zinātnieki zaļo tēju nodēvējuši par visefektīvāko līdzekli tauku dedzināšanai vēdera rajonā, vēsta izdevums "Express". Atbrīvoties no liekā svara palīdzēs arī regulāra augļu un dārzeņu lietošana uzturā.
Mēs nekad iepriekš neesam varējuši būt tik brīvi ēdiena un dzīvesveida izvēlē kā tagad. Tomēr iespēju pārbagātība nepalīdz mums dzīvot veselīgāk. Pētījumi rāda, ka katram otrajam Eiropas iedzīvotājam ir liekais svars vai aptaukošanās, un arvien vairāk cilvēku ar svara problēmām ir arī Latvijā.
Aptaukošanās kļūst par aizvien izplatītāku problēmu mājdzīvnieku vidū un vienu no iemesliem dažādu veselības problēmu attīstībai, atzīst sertificēta veterinārārste Anete Kalniņa.
Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons izsludinājis valsts līmenī cīņu pret aptaukošanos, kas Covid-19 krīzes dēļ esot palielinājusies.
“Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, vai, pēc iedzīvotāju domām, lielāka uzmanība liekā svara un aptaukošanās problēmām būtu jāpievērš arī Latvijā. Par to vēstīts TV3 raidījumā "900 sekundes".
Zāles pret aptaukošanos, kas neprasa stingru diētu un vingrošanu – šāda iecere izklausās pēc fantāzijas, taču Flindersa universitātes pētnieki (Austrālijā) iecerējuši to īstenot, raksta Daily Mail.
Rudenī skolēni atsāk savas skolas gaitas, un vecāki steidz par tiem parūpēties, iegādājoties jaunus kancelejas piederumus, ērtu mugursomu un nodrošinot veselīgas brokastis. Taču nedrīkst aizmirst par vēl vienu svarīgu aspektu — bērnam ir nepieciešams arī regulāri padzerties.
Kaionam Fritzam Marriotam no Dienvidlondonas ir 107 kilogrami, 155 centimetru garš augums un 119 centimetru liels vidukļa apkārtmērs. Zēnu septiņu gadu vecumā skolā sāka apsmiet, un tad viņš savas bēdas slīcināja ēdienā, kas noveda tikai pie lielāka apsmiekla, raksta “The Sun”.