\\Autori

ZKZane Kārkla

15.okt
Igaunijas, Latvijas un Somijas gāzes pārvades sistēmu operatori Elering, Conexus Baltic Grid, Gasum un Baltic Connector Tallinā parakstīja saprašanās memorandu par būtiskākajiem jautājumiem, kas ir jāatrisina, lai varētu integrēt Latvijas, Igaunijas un Somijas dabasgāzes tirgus.
 
27.sep
Rudens neatņemama sastāvdaļa ir skābēti kāposti. Kāpostu garša un smarža ir galvenie labas kvalitātes kritēriji. Lielveikalos par šiem kritērijiem īsti nevar pārliecināties, tāpēc īstā vieta, kur tos iegādāties, ir Rīgas Centrāltirgus. Izvēle apbrīnojama, degustāciju iespējas pārdevēji neatteiks, kā arī cena ļoti pieņemama.
 
20.sep
Rudentiņ, bagāts vīrs, daudz tu mums dāvināji – vēsta latviešu tautasdziesma. Un taisnība jau ir – apmeklējot Rīgas Centrāltirgu, redzams, ka tirdzniecības stendi ir dažādiem vietējiem gardumiem pārbagāti. Šobrīd dominē āboli.
 
31.aug
Šāgada avīzes veidotajā 100 labāko Latvijas skolu topā būtiskas pārmaiņas – savas gadiem ilgās līderpozīcijas zaudējusi Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, bet no pjedestāla pavisam nokāpusi Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, kas gadiem spēja noturēties 2. vietā. Šogad vairs ne.
 
17.aug
Iedzīvotāji un pilsētas viesi 18. un 19. augustā sabiedrisko transportu (autobuss, tramvajs, trolejbuss, minibuss) varēs izmantot bez maksas, izņemot ekspresbusus, nakts satiksmes maršrutus un Retro tramvaju. Maksas autostāvvietas, kuras apkalpo Rīgas satiksme, 18. un 19. augustā varēs izmantot bez maksas, izņemot pazemes autostāvvietu Krišjāņa Valdemāra ielā 5a pie Kongresu nama – tur par auto novietošanu būs jāmaksā atbilstoši spēkā esošajiem tarifiem.
 
1.aug
Lai izzinātu daudzveidīgo Ventspils pilsētas un novada vēsturi, ciemojoties Ventspilī, apskatāmo pieturvietu klāstā noteikti jāiekļauj Ventspils muzejs, kas apvieno četras struktūrvienības – Livonijas ordeņa pili, Piejūras brīvdabas muzeju, Herberta Dorbes memoriālo muzeju un Amatu māju. Turklāt muzejs un tā piedāvājums ir mainīgs, apmeklētājiem regulāri tiek sarūpētas interesantas novitātes.
 
1.aug
Vasarā, kad skolēni un pedagogi devušies nelielā atpūtā, Ventspilī notiek apjomīgi būvdarbi mācību iestādēs, lai jau 1. septembrī audzēkņi un mācībspēki atgrieztos sapostās skolās.
 
18.jūl
No 3. līdz 4. augustam Limbaži svin 795 gadu jubileju, aicinot uz svinībām tuvus un tālus viesus.
 
18.jūl
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
 
17.jūl
Rīgas parki, dārzi un skvēri ir ziediem pārbagāti – par to Rīgas mežu dārznieki un puķu audzētāji saņem daudz komplimentu no rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Lai novērtētu paveikto un izvērtētu, kas pilnveidojams nākotnē, SIA Rīgas meži daļas Dārzi un parki dārznieki, uzņēmuma vadība un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvji nesen devās ikgadējā Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, Pārdaugavas un apkaimju 2018. gada vasaras sezonas ziedu dobju un apstādījumu apgaitā.
 
6.jūl
2018. gada 7. un 8. jūlijā saistībā ar XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku koncertiem Daugavas stadionā, ģenerālmēģinājumu un noslēguma koncertu Mežaparkā tiks organizēti papildu reisi līdz plkst. 2.00 no pilsētas centra šādos maršrutos:
 
12.jun
Šogad rudenī apritēs trīs gadi, kopš oficiāli savas durvis vērusi Ventspils Jauniešu māja – vieta, kur jaunajiem cilvēkiem realizēt savas idejas, piemēram, dažādu pasākumu veidolā. Jauniešu māja darbojas arī kā informācijas punkts, kurā ir iespējams uzzināt un konsultēties par jauniešiem aktuālām tēmām – izglītības un karjeras, brīvā laika pavadīšanas iespējām.
 
31.mai
Ar elektrību nejoko – nezināšanas, neuzmanības vai vieglprātīgas attieksmes sekas var būt smagas traumas vai pat cilvēka nāve, kā arī ugunsnelaimes. Kā liecina statistika, elektrotraumas visbiežāk tiek gūtas tieši vasarā, pavadot laiku ārpus telpām, tāpēc a/s Sadales tīkls aicina pieaugušos ievērot pašiem un atgādināt arī saviem bērniem elektrodrošības pamatnoteikumus, lai visiem vasara būtu droša un patīkama.
 
30.mai
Daugavpilī futbola popularitāte bērnu un jauniešu vidū vēršas plašumā – 2016. gadā šajā sporta veidā trenējās 385 bērni, bet šogad jau 490. Jauno futbolistu paaudzi pilsētā skolo un audzina Daugavpils pilsētas pašvaldības profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde Futbola centrs Daugavpils.
 
30.mai
Par kvalitatīvu dzīvojamo māju apsaimniekošanu Daugavpilī jau kopš 2004. gada rūpējas Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums (DDzKSU). Saimniecība liela – apsaimniekošanā vairāk nekā 800 ēku.
 
30.mai
Šogad aprīlī daudzfunkcionālais laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – svinēja savu piecu gadu jubileju. Centrs šo gadu laikā kļuvis par nozīmīgu punktu Latvijas kultūras kartē un turpina apmeklētājiem sarūpēt daudzveidīgu mākslas baudījumu. Drīzumā tiks atklāta jauna izstāžu sezona – pārsteigumu tajā solās būt daudz.
 
28.mai
Bērnu fantāzijas lidojumi ir plaši, bez robežām, tāpēc jau devīto gadu Rīgas satiksme (RS) uztic dzeltenā e-talona ietērpu veidot tieši viņiem. No šodienas RS mājaslapā www.rigassatiksme.lv sākas balsošana par tīkamāko darbiņu. Tas zīmējums, kas izpelnīsies vislielākās simpātijas, jau gada izskaņā rotās dzelteno e-talonu. Balsot var vienu reizi dienā no vienas IP adreses.
 
18.mai
Līdz pat 30. septembrim brauciens no centra līdz Mežaparkam un atpakaļ var pārtapt jaukā piedzīvojumā, jo minētajā maršrutā sestdienās, svētdienās un svētku dienās kursē Retro tramvajs.
 
18.mai
Līdz pat 30. septembrim brauciens no centra līdz Mežaparkam un atpakaļ var pārtapt jaukā piedzīvojumā, jo minētajā maršrutā sestdienās, svētdienās un svētku dienās kursē Retro tramvajs.
 
2.mai
No 7.maija lielākajā daļā minibusu maršrutu pasažieri varēs izmantot Rīgas domes piešķirtās atlaides, informē Rīgas satiksme.
 
27.apr
Vakar Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas izbraukuma sēde norisinājās RP SIA Rīgas satiksme (RS). Uzņēmuma pārstāvji iepazīstināja domniekus gan ar pasažieru pārvadājumu tendencēm galvaspilsētā, gan RS jaunumiem, tostarp gaidāmajām rekonstrukcijām un autoparka pilnveidi.
 
24.apr
«Darba devējiem ir vajadzīgi darba darītāji ar profesionālām zināšanām nozarē un prasmīgām rokām, to saprot gan jaunieši, gan pieaugušie. Profesionālā izglītība piedzīvo renesansi, galvenais šobrīd ir sarūpēt darba tirgum atbilstošu piedāvājumu,» ir pārliecināta profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Valsts tehnikums (RVT) direktore Dagnija Vanaga.
 
 
#{#}