Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_downwardZane Kārkla / Autori

Latvijā populārākie ārstniecības augi ir piparmētras, kumelītes un liepziedi, liecina Vides risinājumu institūta pasūtītā pētījuma dati.
11.jun 2022 Zane Kārkla
Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti 15 Covid-19 pacienti, savukārt trīs izrakstīti, tādējādi kopējais stacionēto pacientu skaits ir pieaudzis no 49 līdz 60 jeb par 22%, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.
8.aug 2021 Zane Kārkla
Itālijas parlaments trešdien apstiprināja ārkārtas stāvokļa pagarināšanu līdz 15.oktobrim, nodrošinot valdībai lielāku elastību cīņā ar koronavīrusa pandēmiju.
29.jūl 2020 Zane Kārkla
Mārupē pirms pieciem mēnešiem durvis vēra kafejnīca „Maxi Pizza”, piedāvājot daudzveidīgu ēdienkarti. „Maxi Pizza” par izsalkušiem vēderiem jau septiņus gadus rūpējas arī Baložos. Kafejnīcas vadītājs Jānis Saulītis ir pārliecināts, ka kvalitatīvs ēdiens ir pats būtiskākais faktors, lai klients atgrieztos vēl un vēl, tāpēc kvalitātes zīme „Maxi Pizza” tiek turēta augstā godā.
19.jun 2020 Zane Kārkla
SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” dārznieki šonedēļ uzsākuši krāšņo vasaras ziedu dobju veidošanu Rīgas parkos – pavisam parkos taps 77 mākslas darbi no ziediem, iestādot vairāk nekā 54 tūkstošus ziedaugu.
16.mai 2020 Zane Kārkla
Kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī, TV skatīšanās kopējais apjoms pieaudzis par 6%, liecina tehnoloģiju un izklaides uzņēmuma Tet apkopotie dati. It īpaši palielinājusies cilvēku vēlme skatīties seriālus un filmas – Shortcut Films un Shortcut Premiere skatīšanās laiks pieaudzis pat divreiz.
16.apr 2020 Zane Kārkla
«Saredzu Ozolnieku novadam lielisku attīstības perspektīvu, pilnveidojot komunālās saimniecības un apsaimniekošanas jomas, uzlabojot komunikāciju ar iedzīvotājiem,» šā gada februārī stājoties SIA Ozolnieku KSDU valdes locekļa amatā, sacīja Nauris Bērziņš, kuru Neatkarīgā aicināja uz sarunu, lai uzzinātu, kas jau ir paveikts un kādi darbi ieplānoti tuvākā nākotnei, lai šo apņemšanos realizētu.
11.dec 2019 Zane Kārkla
Nordic Homes Latvijā darbojas jau deviņus gadus, un šo gadu laikā uzņēmums kļuvis par vienu no pazīstamākajiem un lielākajiem koka karkasa konstrukciju – koka paneļu un moduļu – ražotājiem Baltijā. Pašlaik uzņēmuma galvenais produkcijas noieta tirgus ir Zviedrija, taču tas ir apņēmies eksporta apvāršņus palielināt, līdz ar to paplašināt arī savu ražotni. Līdz šim ir īstenoti vairāk nekā 90 ēku projektu.
11.dec 2019 Zane Kārkla
2019. gads Arno Polītim nesis būtiskākās pārmaiņas viņa profesionālajā dzīvē – būtisku pieredzi ieguvis pavāra arodā, tagad ir piepulcējies jauno uzņēmēju saimei.
11.dec 2019 Zane Kārkla
Jau gandrīz 25 gadus par savu otru ģimeni Ņina Upesleja sauc McDonald’s kolektīvu. Ņina stāsta, ka šis darba posms viņai paskrējis vienā elpas vilcienā. Šo gadu laikā sieviete no virtuves darbinieces izaugusi līdz restorāna vadītājai un ir pārliecināta – ja cilvēks ir mērķtiecīgs, atbildīgs, savus pienākums pilda pēc labākās sirdsapziņas, šādu karjeras lēcienu var piedzīvot ikviens.
10.dec 2019 Zane Kārkla
Sakopta apkārtne, sakārtota ceļu infrastruktūra, tuvu mājām izglītības, atpūtas un darba iespējas – šie ir vieni no galvenajiem faktoriem, kas tiek ņemti vērā, cilvēkiem izdarot izvēli par savu dzīvesvietu. Tāpēc, domājot par sava novada attīstību, Dobeles novada pašvaldība šiem aspektiem pievērš īpašu vērību. Arī 2019. gads nebija izņēmums – piesaistot Eiropas naudu, paveikti daudzi apjomīgi darbi. Plašāk par tiem un novada nākotnes plāniem stāsta Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.
15.nov 2019 Zane Kārkla
Krievijas armija šonedēļ veiks plašas stratēģisko kodolspēku mācības.
14.okt 2019 Zane Kārkla
Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas iedzīvotājiem būs iespēja nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās lapas.
14.okt 2019 Zane Kārkla
Jau mēnesi Rīgas Centrāltirgus atklātajā laukumā durvis vēris mūsdienīgs Info centrs. Tas kalpo kā informatīvs atbalsta punkts tirgus apmeklētājiem un pārdevējiem. Plašāk par tā izveides nepieciešamību un piedāvātajiem pakalpojumiem stāsta Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.
18.sep 2019 Zane Kārkla
Līdz ar nēģu svētkiem Carnikavā, kas ik gadu norit augusta beigās, var uzskatīt, ka nēģu sezona ir atklāta. Nēģi var dēvēt par latviešu tradicionālās virtuves nozīmīgu sastāvdaļu un lepnumu. Nēģu sezona atklāta arī Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljonā – šobrīd tirdzniecībā jau gatavie (ceptie) nēģi, bet parasti oktobrī tirdzniecībā nonāk arī svaigie nēģi un tie, kā liecina pieredze, tiek izķerti zibens ātrumā. Nēģi ir viens no latviešu kulta ēdieniem. Delikatese, ar ko bagātināt rudens un ziemas maltītes.
11.sep 2019 Zane Kārkla
Kopš RTU Inženierzinātņu vidusskolas izveides dažādu skolu topu ilggadējai līderei – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai – uzradusies nopietna konkurence. Pērn Neatkarīgās veidotajā 100 labāko Latvijas skolu topā Inženierzinātņu vidusskolai pat izdevās aizsteigties solīti priekšā ģimnāzijai un kāpt uz augstākā pjedestāla, iegūstot topā 1. vietu. Šogad ģimnāzija atguvusi savas līderpozīcijas.
2.sep 2019 Zane Kārkla
Šobrīd vietējie āboli ir pieejami plašā klāstā, tāpēc ir jāizmanto iespēja tos izbaudīt, kamēr tie ir svaigi un nākuši tieši no koka, jo arī āboli ir dažādiem noderīgiem vitamīniem piesātināti un, tuvojoties drēgnajam rudenim, organismu jāsāk stiprināt jau laikus. Ābols var būt labs dakteris.
7.aug 2019 Zane Kārkla
A/s Rīgas dzirnavnieks direktore un valdes locekle Anita Skudra norāda, ka šobrīd ir nepieciešams daudz lielāks lauksaimnieku lobijs Eiropas Parlamentā, nekā tas bijis līdz šim. Pašreiz Eiropā notiek diskusijas par daudziem priekšlikumiem regulējumos kopējā lauksaimniecības politikā, kas būtiski ietekmēs Latvijas lauksaimniekus, tostarp graudkopjus.
11.jūl 2019 Zane Kārkla
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš otrdien ar uzvaru iesāka Šveices pilsētā Gštādē notiekošo Pasaules kausa piecu zvaigžņu turnīra kvalifikāciju.
9.jūl 2019 Zane Kārkla
Jauni kartupeļi, biezpiens, bagātīgi pabildināts ar lociņiem un dillēm, siļķe – šāds mielasts iet pie sirds daudziem. Tāda maltīte šajā vasaras sezonā jau ir iespējama – Rīgas Centrāltirgū nopērkama jaunā kartupeļu raža un arī visi citi minētie komponenti. Gardi un arī naudas makam draudzīgi.
14.jun 2019 Zane Kārkla
Svešvalodu zināšana mūsdienās ir kļuvusi par ikdienas nepieciešamību. Valodas atver durvis uz pasauli – tā paver daudz plašākas iespējas ceļošanai, studēšanai, izaugsmei darba tirgū. Turklāt, kā norāda speciālisti, ir nepieciešami vien daži mēneši, lai cilvēks savu svešvalodu līmeni spētu ievērojami uzlabot. Vajadzīga tikai vēlme mācīties un pieredzējuši pasniedzēji. Un zinoši, prasmīgi, atsaucīgi pedagogi ir viena no NH mācību centra kvalitātes zīmēm.
11.jun 2019 Zane Kārkla
Pēdējos gados Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir būtiski pilnveidojusi savu mācību vidi – iegādāti jauni simulatori, modernās tehnoloģijas, iekārtotas telpas, lai praktiskajās nodarbībās studenti varētu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu savā nākotnes darba vietā, kā arī uzkrātu praktiskas iemaņas, strādājot ar pacientiem. Skolai ir savs simulēts zobārsta kabinets, vairākas palātas, izveidots māsu postenis, radīta aptieka – paveikts ir daudz, lai savus audzēkņus pilnvērtīgi sagatavotu darba tirgum. Un rezultāti ir – absolventiem bezdarbs nedraud, viņus darba devēji aizrunā jau mācību laikā.
11.jun 2019 Zane Kārkla