\\Autori

ZKZane Kārkla

15.nov
Sakopta apkārtne, sakārtota ceļu infrastruktūra, tuvu mājām izglītības, atpūtas un darba iespējas – šie ir vieni no galvenajiem faktoriem, kas tiek ņemti vērā, cilvēkiem izdarot izvēli par savu dzīvesvietu. Tāpēc, domājot par sava novada attīstību, Dobeles novada pašvaldība šiem aspektiem pievērš īpašu vērību. Arī 2019. gads nebija izņēmums – piesaistot Eiropas naudu, paveikti daudzi apjomīgi darbi. Plašāk par tiem un novada nākotnes plāniem stāsta Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.
 
14.okt
Krievijas armija šonedēļ veiks plašas stratēģisko kodolspēku mācības.
 
14.okt
Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas iedzīvotājiem būs iespēja nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās lapas.
 
18.sep
Jau mēnesi Rīgas Centrāltirgus atklātajā laukumā durvis vēris mūsdienīgs Info centrs. Tas kalpo kā informatīvs atbalsta punkts tirgus apmeklētājiem un pārdevējiem. Plašāk par tā izveides nepieciešamību un piedāvātajiem pakalpojumiem stāsta Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.
 
11.sep
Līdz ar nēģu svētkiem Carnikavā, kas ik gadu norit augusta beigās, var uzskatīt, ka nēģu sezona ir atklāta. Nēģi var dēvēt par latviešu tradicionālās virtuves nozīmīgu sastāvdaļu un lepnumu. Nēģu sezona atklāta arī Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljonā – šobrīd tirdzniecībā jau gatavie (ceptie) nēģi, bet parasti oktobrī tirdzniecībā nonāk arī svaigie nēģi un tie, kā liecina pieredze, tiek izķerti zibens ātrumā. Nēģi ir viens no latviešu kulta ēdieniem. Delikatese, ar ko bagātināt rudens un ziemas maltītes.
 
2.sep
Kopš RTU Inženierzinātņu vidusskolas izveides dažādu skolu topu ilggadējai līderei – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai – uzradusies nopietna konkurence. Pērn Neatkarīgās veidotajā 100 labāko Latvijas skolu topā Inženierzinātņu vidusskolai pat izdevās aizsteigties solīti priekšā ģimnāzijai un kāpt uz augstākā pjedestāla, iegūstot topā 1. vietu. Šogad ģimnāzija atguvusi savas līderpozīcijas.
 
7.aug
Šobrīd vietējie āboli ir pieejami plašā klāstā, tāpēc ir jāizmanto iespēja tos izbaudīt, kamēr tie ir svaigi un nākuši tieši no koka, jo arī āboli ir dažādiem noderīgiem vitamīniem piesātināti un, tuvojoties drēgnajam rudenim, organismu jāsāk stiprināt jau laikus. Ābols var būt labs dakteris.
 
11.jūl
A/s Rīgas dzirnavnieks direktore un valdes locekle Anita Skudra norāda, ka šobrīd ir nepieciešams daudz lielāks lauksaimnieku lobijs Eiropas Parlamentā, nekā tas bijis līdz šim. Pašreiz Eiropā notiek diskusijas par daudziem priekšlikumiem regulējumos kopējā lauksaimniecības politikā, kas būtiski ietekmēs Latvijas lauksaimniekus, tostarp graudkopjus.
 
9.jūl
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš otrdien ar uzvaru iesāka Šveices pilsētā Gštādē notiekošo Pasaules kausa piecu zvaigžņu turnīra kvalifikāciju.
 
14.jun
Jauni kartupeļi, biezpiens, bagātīgi pabildināts ar lociņiem un dillēm, siļķe – šāds mielasts iet pie sirds daudziem. Tāda maltīte šajā vasaras sezonā jau ir iespējama – Rīgas Centrāltirgū nopērkama jaunā kartupeļu raža un arī visi citi minētie komponenti. Gardi un arī naudas makam draudzīgi.
 
11.jun
Svešvalodu zināšana mūsdienās ir kļuvusi par ikdienas nepieciešamību. Valodas atver durvis uz pasauli – tā paver daudz plašākas iespējas ceļošanai, studēšanai, izaugsmei darba tirgū. Turklāt, kā norāda speciālisti, ir nepieciešami vien daži mēneši, lai cilvēks savu svešvalodu līmeni spētu ievērojami uzlabot. Vajadzīga tikai vēlme mācīties un pieredzējuši pasniedzēji. Un zinoši, prasmīgi, atsaucīgi pedagogi ir viena no NH mācību centra kvalitātes zīmēm.
 
11.jun
Pēdējos gados Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ir būtiski pilnveidojusi savu mācību vidi – iegādāti jauni simulatori, modernās tehnoloģijas, iekārtotas telpas, lai praktiskajās nodarbībās studenti varētu gūt maksimāli pilnīgāku ieskatu savā nākotnes darba vietā, kā arī uzkrātu praktiskas iemaņas, strādājot ar pacientiem. Skolai ir savs simulēts zobārsta kabinets, vairākas palātas, izveidots māsu postenis, radīta aptieka – paveikts ir daudz, lai savus audzēkņus pilnvērtīgi sagatavotu darba tirgum. Un rezultāti ir – absolventiem bezdarbs nedraud, viņus darba devēji aizrunā jau mācību laikā.
 
31.mai
Saruna ar AS Grindeks valdes priekšsēdētāju Juri Bunduli par to, kā uzņēmumam izdevies kļūt par nozīmīgu farmācijas tirgus spēlētāju pasaulē, par izaicinājumiem un nākotnes mērķiem pašam uzņēmumam un farmācijas nozarei Latvijā kopumā.
 
29.mai
Lai arī Rīgas Centrāltirgus atklātajā teritorijā tirdzniecība notiek visu gadu, tomēr, tuvojoties vasarai, rosība tur uzņem ievērojamus apgriezienus. Turklāt jau šobrīd tur iespējams iegādāties pašmāju jauno gurķu un tomātu ražu.
 
28.mai
Ikviens no mums, nedaudz koriģējot savus ikdienas paradumus, var samazināt rēķina summu par elektrību. Veicamie soļi ir pavisam vienkārši, bet ieguvums būs redzams ilgtermiņā: ir pierādījies, ka, uzlabojot paradumus, mājokļa kopējo elektrības patēriņu ir iespējams samazināt vismaz par 10%. Turklāt energoefektīva saimniekošana ir draudzīga ne tikai naudas maciņam, bet arī videi. Plašāk par to, kā ietaupīt elektrību un saimniekot videi draudzīgi, stāsta Elektrum Energoefektivitātes centrs.
 
30.apr
Ik gadu kļūt par karavīru un uzsākt savas darba gaitas profesionālajā militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) vēlas 1300–1500 Latvijas pilsoņu, galvenokārt jaunieši. Dienests NBS ir cieņas un goda apliecinājums savai tēvzemei, turklāt militārā karjera nozīmē stabilu darbu, daudzveidīgas izaugsmes un apmācības iespējas, plašas sociālās garantijas, konkurētspējīgu atalgojumu, kas jau no pirmajām dienām NBS ir 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.
 
21.feb
Jau divas nedēļas Rīgā darbojas unikāla atpūtas vieta, kur svinēt dzīvi un gardi paēst – savas durvis vēris Baltijā pirmais iekštelpu Centrālais gastrotirgus, kas mājvietu radis Rīgas Centrāltirgū. Un piekrišana tam ir!
 
23.jan
Rīgas Centrāltirgus jaunatklātajā Gastronomijas paviljonā ļaužu straumes nerimst visas dienas garumā. Un tas nav pārsteidzoši, jo paviljonā ļoti plašā klāstā pieejama ikdienā ļoti bieži lietota pārtika – piena produkti un maize.
 
28.dec 2018
 Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turēto uzņēmuma "Škoda Transportation" amatpersonu Vladislavu Kozaku.
 
17.dec 2018
6. klases skolniecei Paulai ļoti patīk dejot, tuva arī akrobātika, un šad tad viņa labprāt savu radošo dzirksti uzliek uz papīra, radot zīmējumus. Viens no viņas darbiem ir izpelnījies ļoti lielas simpātijas – viņa piedalījās Rīgas satiksmes dzeltenā e-talona jaunā dizaina zīmējumu konkursā un ieguva godpilno pirmo vietu. Tagad viņas zīmējums rotās 2 miljonus e-talonu, kas jau nonākuši tirdzniecībā.
 
13.dec 2018
Tad, kad dodamies ceļojumā ārpus Latvijas robežām, ļaujamies gan laiskai atpūtai, gan vienlaikus vēlamies iepazīt konkrētās valsts kultūras šķautnes, tostarp nobaudīt nacionālos ēdienus, iepazīt viņu ēdienu garšas buķeti. Ziema gan nav tā aktīvākā ceļojumu sezona, tāpēc laba alternatīva ir Rīgas Centrāltirgus apmeklējums, jo arī tas var izvērsties par nelielu ceļojumu cittautu ēdienu garšu pasaulē.
 
12.nov 2018
Baltkrievija ir viens no svarīgākajiem sadarbības partneriem, ar kuru arī turpmāk tiks attīstītas labas partnerattiecības, tiekoties ar jauniecelto Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču, uzsvēra VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) prezidents Edvīns Bērziņš.