Piektdiena, 9.jūnijs

redeem Gita, Ligita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Rīgā

Centrāltirgū jau baudāma šā gada Latvijas ābolu raža

© Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Šobrīd vietējie āboli ir pieejami plašā klāstā, tāpēc ir jāizmanto iespēja tos izbaudīt, kamēr tie ir svaigi un nākuši tieši no koka, jo arī āboli ir dažādiem noderīgiem vitamīniem piesātināti un, tuvojoties drēgnajam rudenim, organismu jāsāk stiprināt jau laikus. Ābols var būt labs dakteris.

Centrāltirgū pašlaik nopērkamas ap piecām līdz septiņām ābolu šķirnēm, cena āboliem ir no 1,50 eiro līdz 2 eiro. Tirdzniecībā parādījušies arī bumbieri - tiem cena ir 2 eiro kilogramā.

Lielogu mellenes var iegādāties, sākot no 4,50 līdz 5,80 eiro kilogramā, bet meža mellenes - ap 3 eiro litrā. Starp citu, tieši meža mellenes, pavērojot pircēju rosību, ir šā brīža top prece Centrāltirgū. Kazenes maksā 2 eiro (500 gramu kastīte), avenes - 3,80 eiro (500 gramu kastīte). Vēl ir iespēja panašķēties ar saldajiem ķiršiem - tie nopērkami par 3 eiro kilogramā. Ja salīdzina to piedāvājumu vasaras pilnbriedā, kad Centrāltirgus ar ķiršiem bija burtiski pārplūdināts, tad šobrīd piedāvājums ir krietni sarucis, bet tirgotās ogas turpina kārdināt. Arī zemenes vēl ir nopērkamas - vasaras gardās karalienes maksā ap 5 eiro. Plūmes maksā 1,20 eiro.

Kartupeļi nopērkami, sākot no 50 līdz 80 centiem kilogramā, burkāni no 1,20 līdz 1,50 eiro, kāposti maksā 80 centu, kabači - 60 centu, cūku pupas - 2 eiro, sviesta pupas - 2,50 eiro, ziedkāposti no 2 līdz 2,50 eiro kilogramā, sīpoli no 1,20 līdz 1,50 eiro, ķiploki no 2 līdz 5 eiro, gurķi no 1,20 līdz 1,70 eiro, tomāti no 1 līdz 3 eiro kilogramā.

Gailenēm nemainīga cena jau vairākas nedēļas - 5 eiro kilogramā.