Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_downwardJānis Kučinskis / Viedokļi

500 gadus ilgusī Eiropas globālās dominēšanas vēsture sakrīt ar Eiropas kapitālisma attīstības vēsturi. Kapitālisms ir cilvēcisko attiecību komercializācija, pārvēršana par preci, kapitālu, un šā kapitāla koncentrācija aizvien šaurākas grupas (oligarhijas) rokās. Ievērojot kapitālisma spēles noteikumus, tie, kuru rīcībā ir lielāks kapitāls, gūst varu pār tiem, kam kapitāls mazāks, un tiem, kuru vienīgais kapitāls ir viņu darbs, ko viņi pārdod darba tirgū, konkurējot ar citiem darba pārdevējiem.
Jānis Kučinskis / 4.mar 2015
Sāksim ar to, ka tauta, kurai kaut kripatiņa pašcieņas un gudrības, savu tirdzniecības sistēmu iekārto un attīsta pati, saistot to ar savu ražotāju un patērētāju ilgtermiņa vajadzībām un labklājību.
Jānis Kučinskis / 25.nov 2013
Lai ko stāstītu dažādi kaktu opozicionāri, 1993. gadā ieviestais lats nekad nav bijusi nacionāla, suverēna valūta un nekad nav kalpojis Latvijas interesēm. Lata darbības mehānismu SVF uzraudzībā konstruēja no ASV iesūtīti „konsultanti”, no kuriem daži, piemēram, jau mirušais Džordžtaunas universitātes profesors Juris Vīksniņš, bija ar latvisku izcelsmi.
Jānis Kučinskis / 14.aug 2013
Šo principu uzskatāmi aprakstījis Dž. Orvels savā antiutopijā „1984”, kur „Lielais brālis” savu varu un politiku attaisnoja ar universālu iebaidīšanas formulu: „Jūs taču negribat, lai atgrieztos Džonss”.
Jānis Kučinskis / 17.apr 2013
Kā jūs vērtētu apgalvojumu, ka A. Kirhenšteina valdība 1940. gadā Latvijā ieviesa PSRS rubli? Neatkarīgi no jūsu pirmajām domām, ir skaidrs, ka rubli Latvijā ieviesa tā laika PSRS valdība, bet tās vietvalži Latvijas teritorijā pēc viņu norādījumiem veica tikai dažus nepieciešamos sagatavošanās, skaidrošanas un propagandas priekšdarbus, lai PSRS rubļa ieviešana notiktu pēc iespējas gludi, efektīvi un saskaņā ar Maskavas grafiku.
Jānis Kučinskis / 10.feb 2013
2013. gads Latvijā iesācies cerīgi: Vašingtonas un Briseles zombējošās propagandas tumsu uz mirkli izgaismoja vairāki gaiši stari.
Jānis Kučinskis / 22.jan 2013
Sakarā ar vietvalžu administrācijas apņēmību par katru cenu ieviest Latvijā eiro, sākusies zināma domu apmaiņa par šā soļa labajām un sliktajām sekām. Diemžēl abas puses aprobežojas ar lozungiem kategorisku apgalvojumu formā, bet nav bijis dziļākas reālo procesu analīzes. Tad nu mēs kopīgiem spēkiem varētu mēģināt šo trūkumu novērst. Sākot jau ar pamata jautājumu – Kas ir Eiropas Savienība?
Jānis Kučinskis / 7.jan 2013
Tikko veiksmīgi pārdzīvojām Maiju kalendārā atrasto „pasaules gala” datumu. Caurmēra Latvijas iedzīvotājs par šo moderno mītu daudz ko nezināja, bet brīvajā Rietumu pasaulē par šo tēmu tika uzņemtas neskaitāmas „dokumentālās filmas”, nolasītas neskaitāmas lekcijas, uzrakstītas grāmatas, brošūras, pamfleti, rīcības instrukcijas, rīkoti rituāli un aizstāvētas disertācijas.
Jānis Kučinskis / 2.jan 2013
Rīgā un vairākās citās apdzīvotās vietās tiek izplatītas eirone.lv skrejlapas, kuras domātas skaidrošanai, kāpēc eiro ieviešana Latvijai ir nevēlama.
Jānis Kučinskis / 23.nov 2012
Sociālajā portālā draugiem.lv šodien parādījās ziņa par organizācijas „Pērkonkrusts pār Latviju” (bijušā „Pērkonkrusta”) viena no vadītājiem Igora Šiškina arestu. Tūlīt sarosījās arī jau labi zināmie, dežūrējošie portāla „patrioti”. Parādījās, piemēram, šādi ieraksti:
Jānis Kučinskis / 26.okt 2012
“Ļaujiet man kontrolēt nācijas naudu, un man vienalga, kurš lems likumus.” /Meiers Amšels Rotšilds/
Jānis Kučinskis / 27.jun 2012
Rakstīt šoreiz mani iedvesmoja kārtējā SVF sūtītā impēriskā klauna Marka Grifita izteicieni vizītes laikā Rīgā. Izteicieni tik pretrunīgi un absurdi, ka jābrīnās, kāpēc portāli tos nav ievietojuši humora un satīras nodaļā. Taču, no otras puses, – nekas sevišķs nav noticis, jo visa Latvijas politika pēdējos 20 gadus ir balstījusies tikpat neiedomājamā absurdā (sludināto solījumu un darbu neatbilstībā), ka humora un satīra žanrs ir atmiris vispār. Ja nu vienīgi melnais humors.
Jānis Kučinskis / 12.jun 2012
Savā iepriekšējā rakstā “Eiropas Savienība ir Ceturtais Reihs” es iezīmēju hitleriskās Lielvācijas lomu Eiropas Savienības tapšanā. Daļa lasītāju šo rakstu neuztvēra kā nopietnu materiālu, jo tajā paustie fakti tik ļoti kontrastē ar oficiāli pieņemto ES izcelsmes versiju.
Jānis Kučinskis / 20.mar 2012
Savā iepriekšējā rakstā “Kā latviešu "nacionālisti" sadarbībā ar Krievijas specdienestiem grib nacificēt visu latviešu tautu” centos aprādīt, kāpēc apgalvojums, ka Waffen SS Latviešu leģions cīnījās par Latvijas brīvību, ir mīts.
Jānis Kučinskis / 6.mar 2012
"Pārāk daudz latviešu piedalās un atbalsta politiskus murgus." /Latviešu vēsturnieks un domātājs Uldis Ģērmanis/
Jānis Kučinskis / 9.feb 2012
Nesen no Irākas izvestais ASV armijas kontingents nav atgriezies dzimtenē, bet izvietots vairākās Vidējo austrumu arābu satelītvalstīs un Izraēlā.
Jānis Kučinskis / 19.jan 2012
Nesen mēdijos parādījās ziņa par BBC žurnālistu veidoto video sižetu, kurš informē par Latvijas saimniecisko, sociālo, demogrāfisko un kultūras pagrimumu pēc iestāšanās ES.
Jānis Kučinskis / 15.jan 2012
Praktiski visi Latvijas mēdiji un visi t.s. politiskie spēki tagad iesaistījušies etniskas konfrontācijas straujā eskalācijā, par ko esmu brīdinājis jau vairākkārt, piemēram, rakstā “Latvija tiek gatavota lielai izlaupīšanai un etniskai konfrontācijai”.
Jānis Kučinskis / 6.dec 2011
Pirmkārt, tāpēc, ka tā ir vienīgā mūsu valstij piederošā banka, kas ilgstoši attīstījusies tikai ar pašas piesaistītiem resursiem, kurai ir nodaļu tīkls visos valsts rajonos, kura darbojusies atbildīgi (izņemot dažus valdības uzspiestus lēmumus; valdība ir Hipotēku bankas akcionārs) un kura nekad nav aplaupījusi vai apzagusi savus klientus.
Jānis Kučinskis / 28.nov 2011
Jēdzienu “dubultdoma” (angliski – Doublethink) esmu aizņēmies no Dž. Orvela grāmatas “1984”. Dubultdoma nozīmē spēju savā prātā vienlaikus paturēt divus pretējus uzskatus, un abus pieņemt par vienlīdz pareiziem.
Jānis Kučinskis / 23.nov 2011
Noorganizēt masu slaktiņu mūsdienās nav grūti.
Jānis Kučinskis / 21.nov 2011
Jau tūlīt pēc “Maijpuķīšu revolūcijas” savos rakstos centos brīdināt no tā absolūtā ļaunuma, kas, bruņojies ar liekulīgiem lozungiem un kārdinošām ilūzijām, tiecas pēc absolūtas varas Latvijā.
Jānis Kučinskis / 11.nov 2011