Lielās intervijas

Vakar, 12:00
Saruna ar ideju vēsturnieci Agitu Misāni par to, kā radās Latvijas valstiskās neatkarības ideja, kā izveidojās latviešu tauta kā vienota kopiena un kāda Latvija mums būtu jārada valsts pastāvēšanas nākamajā simtgadē.
 
13.jūl
XXVI dziesmu svētku goda virsdiriģents, mūzikas pedagogs, viens no zēnu koru kustības pamatlicējiem, arī starptautisko zēnu koru festivālu aizsācējs Latvijā Jānis Erenštreits stāsta Neatkarīgajai par dziesmu svētkiem, slavē katru dalībnieku un uzsver, ka koriem skolās nepieciešams savs statuss.
 
12.jūl
Rīgas vicemērs Andris Ameriks šīs vasaras priekšvēlēšanu kaislības var vērot no malas. Viņa vadītā partija Gods kalpot Rīgai (GKR) 13. Saeimas vēlēšanās nepiedalās, bet viedoklis par to, kā tajās klāsies koalīcijas partnerim Rīgas domē – partijai Saskaņa – viņam ir. Nupat pavadīts spraigs darba cēliens – dziesmu un deju svētki Rīgā. Kā Andris Ameriks vērtē Rīgas pašvaldības ieguldījumu svētku norisē un kādi būs nākotnes plāni ar turpmāko svētku organizāciju, kā vērtē priekšvēlēšanu procesu – intervijā Neatkarīgajai.
 
11.jūl
Saruna ar satiksmes ministru Uldi Auguli par jucekli taksometru pakalpojumu sfērā, par to, vai pastāv draudi Rail Baltic projekta tālākam finansējumam, par air Baltic lielo iepirkumu un par to, kad beidzot visi Latvijas valsts galvenie ceļi būs pilnībā renovēti.
 
10.jūl
Divdesmit septītajā jūnijā Baltijas Starptautiskajā akadēmijā (BSA) notika varas iegribai – lai mācības arī privātās augstskolās notiktu valsts valodā – veltīta diskusija. Informēju: privātās augstskolās mācās teju katrs piektais Latvijas students, 15–16 tūkstoši; katrs 3.–4. students privātās augstskolās ir ārzemnieks.
 
6.jūl
Ilmāra Poikāna iesniegums Ģenerālprokuratūrai bija būtisks stimuls KNAB veiktajai KPV LV līderu Artusa Kaimiņa un Ata Zakatistova, kā arī uzņēmēja Viestura Tamuža aizturēšanai. Kas partijas valdes locekli pārmeta ierakumu otrā pusē un kas paliek skaļo KPV LV līderu aizkadrā, Neatkarīgās intervija ar Poikānu, kuru plašāka sabiedrība pazīst kā Neo.
 
5.jūl
Ekonomikas doktore, 12. Saeimas deputāte, Saeimas ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītāja, Latvijas Republikas Ministru prezidente (2014.01.–2016.02.). Valsts sekretāre Zemkopības, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā intervijā Neatkarīgajai raksturo Latvijas ilgtspējīgas nākotnes izredzes.
 
4.jūl
Inženierzinātņu doktors, holdinga LNK Group direktoru padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Milovs intervijā Neatkarīgajai pauž savas domas par to, kas traucē Latvijai kļūt konkurētspējīgākai, vērtē valsts pārvaldes attiecības ar uzņēmējiem, nodokļu sistēmu un to, kas notiek ar nacionālajām bankām.
 
3.jūl
Saruna ar Kasparu Šternu, Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) bīskapu, kurš kalpo Misijas baptistu draudzē, notika vēl pirms «notikuma». Proti, pirms Pēteris Sproģis, amatu tikko atstājušais LBDS bīskaps, paziņoja par iešanu Saskaņas rindās un piekrišanu kandidēt Valsts prezidenta vēlēšanās kā Saskaņas kandidātam.
 
2.jūl
Par notikumiem Latvijas Bankā un komercbanku sfērā, par finanšu ministres kļūmīgajiem soļiem, par to, ka jāsaprot – pasaule ir mainījusies, Neatkarīgās intervija ar fotogrāfu, sabiedrisko attiecību speciālistu, blogeri Mārci Bendiku.
 
29.jun
«Man tikko atnes’ ielūgum’s uz dziesm’ svētkiem,» nosmīn Pauls. «Laikam tomēr ieš’,» viņš turpina. Lai nu kurš, bet Raimonds Pauls šos ielūgumus ir pelnījis atliku likām. Pat ja viņš būtu sacerējis tikai vienu dziesmu – Manai dzimtenei, kas jau sen kļuvusi par dziesmu svētku neoficiālu himnu, – arī tad Paulam pienāktos brīvbiļetes uz visiem koncertiem. Vēl pirms pusgada, vērtējot gatavošanos dziesmu svētkiem, Pauls nebija sajūsmā par notiekošo. Tagad neapmierinātība rimusi. «Esmu no visa prom,» viņš saka, «es atpūšos Baltezerā.» Mēs runājam par visu, par ko Maestro domā šodien.
 
28.jun
Saruna ar praktizējošu neiroķirurgu, Saeimas deputātu Renāru Putniņu (Vienotība) par mikroklimata izmaiņām Vienotībā, par veselības aprūpes reformas ēnas pusēm un vienkāršu risinājumu, kā samazināt rindas pie ārstiem speciālistiem.
 
27.jun
Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu Arti Pabriku (Attīstībai/Par). Sarunas tēmas: politiskās vides fragmentācija; Pabrika negaidītā aiziešana no Vienotības un nonākšana politiskajā veidojumā Attīstībai/Par; Saskaņas «rekrūši», sevišķi Pēteris Sproģis; Pabrika «jaunās» partijas izteiktais liberālisms; OIK «arhitekti» un viņu kļūdas; Pabrika sarkanās līnijas un kāpēc tās jāievēro.
 
26.jun
Dziesmu svētku virsdiriģents, jauniešu kora Balsis mākslinieciskais vadītājs, Nodarbinātības valsts aģentūras brīvprātīgo projekta vadītājs, Ventspils skolu koru virsdiriģents Ints TETEROVSKIS sarunājas ar Neatkarīgo pamatā ne par dziesmu svētku svētdienu, bet par ikdienu.
 
25.jun
Par aktualitātēm saistībā ar ABLV bankas pašlikvidāciju un ārējo spēku ietekmi uz mūsu finanšu uzraudzības sektoru un nerezidentus apkalpojošo banku pārprofilēšanos Neatkarīgās intervija ar Finanšu kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāju Pēteru Putniņu.
 
22.jun
Rakstnieks Jānis LEJIŅŠ (Zīmogs sarkanā vaskā, Kamera obscura, Vīrieša sirds, vairāki TV filmu scenāriji) stāsta Neatkarīgajai par saviem Jāņiem un par mūsu Latviju.
 
21.jun
Pazīstamo Krievijas politologu, rakstnieku un publicistu, kādreizējo TV Doždj galveno speciālistu Staņislavu Belkovski sastopu Vecrīgā, kafejnīcā Doma dārzs, kur viņš labprāt piekrita sarunai ar Neatkarīgo.
 
20.jun
Intervija ar Nacionālās apvienības (NA) Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli – par iespējamo koalīciju pēc Saeimas vēlēšanām, par sīkpartiju radīto haosu, par maksātnespējas administratoru grupējumiem un NA lomu notiekošajā.
 
19.jun
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.
 
18.jun
25. maijā Latvijā sāka piemērot Eiropas Savienības (ES) Vispārīgo datu aizsardzības regulu (Regulu), kurai arī piekārto Latvijas jauno Personas datu apstrādes likumu. Par to runāts daudz, bet skaidrības maz – lai to vairotu, Neatkarīgā iztaujāja Datu valsts inspekcijas (DVI) direktora vietnieci Lāsmu Dilbu.