Lielās intervijas

5:15
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Čehijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Jana Hinkova (Jana Hynková).
 
14.feb
Kādas jaunas vēsmas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) varētu ienest tās jaunais direktors Kaspars Rožkalns, kas traucē Latvijas uzņēmēju konkurētspējai un investīciju piesaistei un kas ir mūsu priekšrocības, Neatkarīgās intervija ar K. Rožkalnu, kurš aģentūras vadībā stājās 20. janvārī, uzvarot 13 pretendentu konkursā.
 
13.feb
Pagaidām nav precīzi konstatēts, kāds Austrumāzijas dzīvnieks ir bijis galvenais «varonis» dramatiskajā koronavīrusa (tam nule ir dots nosaukums – Covid-19) pārnesē uz cilvēku. Iespējams, ka sikspārnis, kobra vai kāda no jūras veltēm. Ķīnieši – tāpat kā daudzu Austrumāzijas zemju iedzīvotāji – minētos mošķus ēd viegli termiski apstrādātus, turklāt sanitārie apstākļi, kādos top šīs delikateses, nav ne tuvu ideāli. Ķīnas, Vjetnamas vai Taizemes tirgos mēs varam priecāties par Austrumu eksotiku, bet līdz brīdim... kad pasauli apjoņo kāds jauns, agresīvs vīruss.
 
12.feb
Vai vienā laikā sakritušās problēmas ar dzelzceļu, ostām, Rīgas satiksmi, ceļiem ir sakritība vai likumsakarība? Kādi ir iemesli samilzušajām problēmām satiksmes nozarē, Neatkarīgās intervija ar bijušo satiksmes ministru, neilgu brīdi arī Rīgas satiksmes (RS) pagaidu valdes vadītāju Anriju Matīsu.
 
11.feb
Saruna ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par jaunumiem ienākumu deklarāciju iesniegšanā; par VID nākotnes vīziju, galvenajiem uzdevumiem un darbības praksi. Par to, kā veidojas lielie nodokļu parādi un kā likt uzņēmējiem maksāt saviem darbiniekiem legālas algas.
 
7.feb
«Cik vien sevi atceros – tā bija dzīve Jūrmalas ātrajā palīdzībā,» teic Roberts Fūrmanis, «līdz ar to neatminos nevienu citu profesiju, par kuru es būtu interesējies. Vienmēr esmu gribējis būt ārsts. Un es arī vēlētos, lai šie mazie pilsoņi,» – Roberts norāda uz saviem dēlēniem Ričardu un Arturu – «arī kļūtu par mediķiem. Es noteikti viņus neatrunātu no šīs izvēles.»
 
6.feb
Pagājušā gada 20. augustā Saskaņas deputāte Anna Vladova tika ievēlēta par Rīgas otro vicemēri. Šajā amatā viņa strādāja līdz 16. janvārim, kad Rīgas domes ārkārtas sēdē abus domes priekšsēdētāja vietniekus atbrīvoja no amata.
 
5.feb
Saruna ar vienu no LNNK dibinātājiem 1988. gada vasarā, partijas Jaunais laiks «tēva» Einara Repšes draugu un domubiedru, šodien Titava laboratorija valdes priekšsēdētāju Danu Titavu par to, kas notiek Latvijas politikā un ekonomikā; par to, kur pazudušas politiskās diskusijas; par prezidentu, kurš pieļauj, ka parlamentāro sekretāru amatos ir tiesas procesā esoši vai to gaidoši cilvēki, un par partijām, kuras kļuvušas par jaunās «baznīcas» draudzēm.
 
4.feb
Par «atkritumu krīzi», kuras dēļ parlaments gatavojas atlaist Rīgas pašvaldību, un citām galvaspilsētas aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar Rīgas domes Gods kalpot Rīgai frakcijas vadītāju, Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko.
 
3.feb
Latvijas sabiedrībai pietrūkst drosmes, pietrūkst lojalitātes. Bet ir plāns, kā situāciju labot. Valsts visaptverošā aizsardzība. Neatkarīgā sarunājas ar aizsardzības ministru Arti Pabriku. Arī par partizānu karu un patstāvīgu izdzīvošanu pirmajās 72 krīzes stundās.
 
31.jan
«Teātrim ir ļoti liela nozīme, negribas teikt, cilvēku programmēšanā, tāpēc saku – viedokļa veidošanā. Latvieša mentalitātei teātris ir ļoti nozīmīga dzīves sastāvdaļa, tāpēc ir īpaši jādomā par to, kas, kā un par ko tiek runāts uz skatuves,» uzskata komponists Kārlis Auzāns. Šovakar Dailes teātrī pirmizrāde Lauras Grozas-Ķiberes jaunākajam iestudējumam Talantīgais misters Riplijs, un Kārlis Auzāns ir viens no izrādes veidotāju radošās komandas.
 
31.jan
Par jauno klimatneitralitātes politiku un kur ņemt tai līdzekļus Eiropas Savienības budžetā, kā likt par to maksāt turīgajiem, nevis mazturīgajiem, saruna ar Eiropas Parlamenta deputāti, profesori, Dr. oec. Inesi Vaideri (Jaunā Vienotība).
 
30.jan
Šonedēļ Dailes teātrī franču autora Floriana Zellera lugas Māte pirmizrāde. Iestudējuma režisors Intars Rešetins, galvenajā lomā – Lilita Ozoliņa.
 
30.jan
Saruna ar Latvijas Kultūras akadēmijas rektori Rūtu Muktupāvelu, Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni un Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Kristapu Zariņu.
 
29.jan
Saeimas rītdienas darba kārtībā galīgajā lasījumā iekļauti grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā (ETL), ar kuriem, vismaz sākotnēji, tika saistītas cerības stingrāk kontrolēt Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) saņēmējus un mazināt iedzīvotāju maksājuma slogu par šo Latvijas know-how. To, ka šīs cerības ir ne tikai ilūzijas, bet pat OIK afēras piesegšana, Neatkarīgajai intervijā skaidro Saeimas deputāts, OIK ilggadējs pētītājs Ivars Zariņš (Saskaņa).
 
28.jan
«Es nekad neesmu gribējusi būt pirmā, un Dievs mani visu mūžu arī ir sargājis, ļaujot labi justies kā otrajai. Pauls pa priekšu, un es viņa azotē – siltāk jau nevar būt,» smaidot saka mūzikas pedagoģe un diriģente, ilggadējā bērnu vokālā ansambļa Dzeguzīte mākslinieciskā vadītāja Daila Martinsone.
 
27.jan
Ar pasākumu Siguldas klubā Kaķis sestdien dots starts EHR ēterā skanošā radio šova Party Service klubu tūrei, kuras ietvaros kopumā paredzēts paviesoties 16 Latvijas pilsētu atzītākajās un arī pavisam jaunās izklaides vietās.
 
27.jan
Politisko notikumu vērotājs, žurnālists un dokumentālo filmu producents Edvīns Inkēns šobrīd beidz darbu pie dokumentālās filmas par pirmo (šobrīd zināmo) latviešu lieluzņēmēju – miljonāru (mūsdienu izpratnē) Jāni Šteinhaueru –, kurš dzīvojis vēl 18. gadsimtā. Taču mūsu saruna ir par aktuālajiem notikumiem gan tepat pie mums, gan kaimiņos, gan visā pasaulē.
 
24.jan
Jurim Kaukulim – 50! Izklausās neticami, taču tas ir fakts: latvju rokgrupas Dzelzs vilks vienmēr jaunā vokālista, ģitārista un dziesmu autora pusgadsimta jubilejai par godu februārī un mazliet arī aprīlī notiks virkne koncertu dažādās Latvijas pilsētās.
 
24.jan
«Nedēļas nogalēs dodos uz savu lauku īpašumu – lai fiziski pastrādātu. Forma jāuztur,» smaidot saka Andris Bērziņš. Savukārt būdams Rīgā, viņš vingrina prātu, aktīvi pētīdams pasaules politiskās sakarības, kurās sava vieta ir arī Latvijas notikumiem. Andris Bērziņš ir kritisks, analītisks, ironisks: «Valstis, kurām nav lielu iespēju ietekmēt notikumus ārpusē, «spiež» vismaz uz saviem pilsoņiem.» Tas attiecas arī uz Latviju? Bērziņa kungs pasmaida. Acīmredzot attiecas.