Lielās intervijas

17.aug
Čehs Ladislavs Kubizņaks ir kalējs, starptautiskās tirdzniecības eksperts. Diplomāts. Bijis (1985.–1990. g.) Čehijas pārstāvis ANO. Latvijā viņš ieradās 1999. gadā PHARE pārstāvja statusā, bet pēc tam līdz 2010. gadam vadīja šeit Czech Trade biroju. Viņš teic, ka viņam esot Krieviju līdz Vladivostokai izgājušā čehu leģionāra Jozefa Vlčka Zborovaka saknes. Viņš piecdesmitajos gados iemācījis Ladislavam būt uzstājīgam, aktīvam, un šķiet, ka nekas no tā arvien nav zudis. Patlaban Kubizņaka kungs ir kādas transporta firmas, kura nodarbojas ar kravu nogādāšanu no Čehijas Vācijā, Ungārijā un citās valstīs, pārstāvis. Abiem viņa dēliem ir gan Latvijas, gan Čehijas pilsonība. Neatkarīgajai viņš pauž savu skepsi par ASV un Eiropas Savienības attiecībām.
 
16.aug
Dažās dienas pēc Valdgales purva un meža ugunsgrēka interneta medijos parādījās kāda Krišjāņa Langes raksts, kurā viņš atklāj «šausmu lietas» par minēto ugunsnelaimi. Noticēt autora runām par ugunsdzēsēju bezatbildību un vienaldzību, apgalvojumiem par glābēju priekšniecības nekompetenci ir visai grūti, jo sabiedrībā ir gana daudz gudrinieku, kuri zina daudz labāk, kā dzēst un kā glābt – labāk nekā profesionāli ugunsdzēsēji glābēji.
 
15.aug
Par Saskaņas priekšvēlēšanu programmu, kadriem un potenciālajiem sadarbības partneriem pēc Saeimas vēlēšanām saruna ar Saskaņas līderi, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.
 
14.aug
Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs STANKEVIČS intervijā Neatkarīgajai pamato pāvesta Franciska vizītes nozīmi, akcentē vairākas viņa domas un vērtē Eiropas iespējas atdzimt ticībā.
 
13.aug
Saruna ar Saeimas deputātu Alekseju Loskutovu par to, kurā brīdī politiskais projekts Kustība PAR! aizgāja greizi; par bijušajiem KNAB kolēģiem, tagad kolēģiem politikā Jurašu un Strīķi; par Saeimas prestiža grāvēju Kaimiņu un optimālāko nākamo koalīciju.
 
10.aug
«Ir jāmācās no citu tautu kļūdām, jo mūsu ir pārāk maz, lai mēs drīkstētu pieļaut savējās,» uzskata Ingūna Rībena. Viņa joprojām ar satraukumu runā par latviskuma zudību, kas diemžēl pamanāma ik uz soļa, jo multikulturālā, liberālā pasaule turpina nomākt nacionālo un konservatīvo pasauli. Bet Ingūna – kā jau latviešiem pienākas – nepadodas. Šodien intervija ar Saeimas deputāti Ingūnu Rībenu (Nacionālā apvienība).
 
9.aug
Elektrotīkla atjaunošanā a/s Sadales tīkls šogad plāno ieguldīt 60 miljonus eiro. Sadales tīkla valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons intervijā Neatkarīgajai atklāj, kā iepriekšējo gadu mērķtiecīgais darbs un pārdomātās investīcijas un digitālo tehnoloģiju un risinājumu ieviešana ļauj Latvijai pārciest vētras un nelabvēlīgos laika apstākļus ar mazākiem elektrotīklu bojājumiem nekā iepriekš, un arī salīdzinājumā ar Lietuvu vai Igauniju uzņēmums strādā efektīvāk un ātrāk.
 
8.aug
Intervija ar Nacionālās apvienības (NA) ģenerālsekretāru Raivi Zeltītu – par «karsto» politisko ziemu, par NA tuvāko konkurentu – partiju KPV LV, par zvaigžņu komandām un propagandas avīžu speciālizlaidumiem.
 
7.aug
Ar kādu atzīmi šobrīd var novērtēt Latvijas aizsardzības spējas? Bijušais militārais analītiķis un neformālā militārā bloga Vara bungas autors Mārtiņš Vērdiņš spriež – esam ceļā no slikti uz gandrīz apmierinoši. Lai pretiniekam pat negribētos mēģināt, jāparāda, ka mums ir daudz cilvēku, kas gatavi izrādīt pretestību, ka viņi var kļūt pa īstam nikni, ka viņiem ir ar ko šaut un viņi zina, kā to dara. Vieskaravīri mūs pagaidām piesedz, un ir īstais brīdis lāpīt robus aizsardzībā. Taču 4% no IKP nudien būtu pārspīlējums.
 
6.aug
Saruna ar Latvijas vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu par Latvijas un Krievijas attiecībām; par to, ka Džordžs Bušs jaunākais nodrošināja Latvijas dalību NATO; par lietām, kas šobrīd satrauc pasauli, un Krievijas iedzīvotāju attieksmi pret mūsu valsti.
 
3.aug
Kas jauns sagaida vēlētājus un Saeimas deputātu kandidātus vēlēšanās oktobrī, kādas neērtības nav novērstas un cik būtiski vēlēšanu kārtība un sistēma var ietekmēt aktivitāti un attieksmi pret varu? Neatkarīgās intervija ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju Arni Cimdaru, kurš vēlēšanu procesu vada jau 21 gadu.
 
2.aug
Par Zaļo un zemnieku savienības izredzēm vēlēšanās, Māra Kučinska valdības darbības vērtējumu un par jauno politisko pasjansu, ko izliek partiju finansētāji, saruna ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).
 
1.aug
Akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, RTU profesors, inženierzinātņu doktors, biedrības Latvijas tautsaimniecības atbalsta kustība vadītājs Andrejs Krasņikovs intervijā Neatkarīgajai par vienu no galvenajiem valsts attīstības priekšnosacījumiem sauc inovācijas. Viņš uzskata, ka pievērst šai lietai politiķus, valsts varu spētu spēcīgs zinātniski rūpnieciskais lobijs.
 
31.jūl
Edvardam Smiltēnam Saeimā, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas telpās, vēl nav sava kabineta, kaut arī viņš ir LRA valdes loceklis un premjera amata kandidāts. Taču kabinets nav galvenais: mierīgi un mērķtiecīgi, bez teatralizētiem uzvedumiem, frakcija kopā ar vēlēšanu kampaņas cilvēkiem strādā pirmām kārtām atpazīstamības virzienā. Ja izdosies, reģionāļi varētu ieņemt Vienotības politisko nišu. Šodien – saruna ar Edvardu Smiltēnu.
 
30.jūl
Tiesību zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors, 12. Saeimas deputāts (Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK), Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko  lietu komisijas loceklis Ringolds BALODIS intervijā Neatkarīgajai uzsver parlamentārās kontroles nepietiekamību gan saistībā ar tiesu varu, gan saistībā ar pielaidi valsts noslēpumam, gan saistībā ar čekas maisu būšanām.
 
27.jūl
Kāda izskatās eksakto, inženierzinātņu studiju nākotne, tās starptautiskā konkurētspēja, iekšējais pieprasījums un studentu spējas tās apgūt, kādi ir Latvijas augstākās izglītības izaicinājumi, Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru Leonīdu Ribicki.
 
26.jūl
Augusta sākumā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) prezentēs gan Saeimas deputātu kandidātu sarakstu, gan programmatiskos uzstādījumus, kā arī prezentācijā uzsvērs ZZS vadītās valdības paveiktos darbus. «Uzskatu, ka pēdējo gadu laikā neviena valdība nav paveikusi tik daudz labu un vajadzīgu reformu, kā ZZS,» saka ZZS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze. Par vēlēšanām, valdības paveiktajiem un nepaveiktajiem darbiem, Valsts prezidenta darbības vērtējumu, konkurentiem un koalīcijas modeļiem intervijā Neatkarīgajai.
 
25.jūl
Intervija ar kultūras ministri Daci Melbārdi (Nacionālā apvienība): par Dziesmu svētkiem kā latviešu nacionālisma kvintesenci, par «latviskās kultūrtelpas» pārvēršanos «nacionālajā kultūrtelpā», par koncertzāli uz AB dambja un geju praidu kā Latvijas simtgades svinību «sastāvdaļu».
 
24.jūl
Vai pastāv maksātnespējas mafija? Kas vēl jāveic, lai sakārtotu tieslietu jomu? Par ko Nacionālajai apvienībai ir domstarpības ar Jauno konservatīvo partiju un KPV.LV? Par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem Neatkarīgās intervija ar bijušo Nacionālās apvienības ģenerālsekretāru, juristu Aigaru Lūsi.
 
23.jūl
Deputātu partiju maiņa nav nekas neierasts, bet pāriešana no valdošas, nacionālas partijas uz koalīcijas allaž atraidīto Saskaņu gan ir retāka parādība. Par to, vai šāda partijas maiņa iespējama bez vērtību nodošanas, par Saskaņas pārvērtībām Neatkarīgās intervija ar bijušo Vienotības deputātu, bijušo satiksmes ministru Anriju Matīsu.