Gadu mija

Vakar, 20:18
Ziemassvētkiem tuvojoties, cilvēki savās mājās noskaņas radīšanai iededz svecītes, taču dažiem šis prieks var radīt patiesi lielus bojājumus mājoklim. Adventes un Ziemassvētku laikā lielākais drauds īpašumam ir uguns nodarītie postījumi, kura seku likvidēšanai jāiegulda visvairāk līdzekļu, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) apkopotie dati. BTA aicina pievērst īpašu uzmanību un būt daudz piesardzīgākiem, izmantojot atklātu liesmu, ziemas skaistākos svētkus sagaidot.
 
Vakar, 19:17
Asinsdesas bieži tiek minētas tradicionālo Ziemassvētku ēdienu sarakstā, un tradīcija ir dzīva – par to regulāri pārliecinās asinsdesu ražotāji, Rūjienas novada Jeru pagasta zemnieku saimniecības Arumi īpašnieki Ina un Laimonis Boles. «Asinsdesas pērk visos gadalaikos, pieprasījums aug arī uz Jāņiem, bet, gaidot Ziemassvētkus, ražojam uz maksimumu, jo daudziem neatņemama svētku galdā šķiet asinsdesa ar brūkleņu zapti,» stāsta saimniece.
 
Vakar, 14:47
Tradīcijas Latvijā paredz celt Ziemassvētku galdā vismaz deviņus ēdienus, tad nākamais gads būšot bagāts un pārticis. Lai svētkos baudītu ne tikai bagātīgu un gardu, bet arī veselīgu maltīti, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība atsaucās “Putnu fabrika Ķekava” izaicinājumam pagatavot veselīgus Ziemassvētku cepešus. Garšu meistara Arvja Zēmaņa vadībā, apvienojot labu garšu un veselīgumu, basketbolisti pārsteidza gan sevi, gan savus komandas biedrus, pagatavojot četrus vistas cepešus: ābolu un medus, zaļumu un mārrutku, apelsīnu, kā arī neparastajā - ogu un piparmētru marinādē.
 
Vakar, 12:37
“Gribēju kļūt par rokmūziķi, nevis operdziedātāju,” atklāj talantīgais Latvijas Nacionālās operas un baleta solists Mihails Čuļpajevs, kurš 25. un 26. decembrī uzstāsies Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā. Šoreiz ierastais repertuārs izpaliks – Mihaila izpildījumā dzirdēsiet dziesmas no Andrea Bočelli un pat “Turaidas rozes” repertuāra.
 
Vakar, 11:45
Ziemassvētku drudzis jau pamazām ielaužas mūsu prātos, bet panikai nav pamata. Kurp.es komanda nāk talkā, izmeklējot 8 īpašākos Ziemassvētku tirdziņus, ko noteikti ir vērts apmeklēt gan ar iepirkšanās sarakstu, gan bez konkrēta mērķa. Dizaineri, rokdarbu mākslinieki un mazie tirgotāji – tirdziņi jau izsenis ir vieta, kur notiek vislielākā rosība un kur atrodams ikkatrs sīkākais nieks no pašmāju produkcijas. Tukšā neaizies neviens.
 
Vakar, 11:01
Ar sociālo tīklu palīdzību kāda Ziemassvētku tirdziņa tirgotāja cenšas atrast cilvēkus, kuri par vienu preci norēķinājušies divreiz.
 
Vakar, 10:51
Decembris ir klāt, un līdz ar to – Ziemassvētku sajūtas! Tumšie un aukstie ziemas vakari liek meklēt kādu siltu dzērienu, vilnas zeķes un it visur gribas redzēt svētku gaismiņas. Mēs gādājam dāvanas un izbaudām katru brīvo mirkli, ko pavadām kopā ar saviem mīļajiem. Kopīgi piedzīvojumi padara šo svētku laiku vēl īpašāku. Apmeklē Ziemassvētku tirdziņus kopā ar saviem mīļajiem un izbaudi īpašos svētku ēdienus un atmosfēru! Ziemassvētku tirdziņi iededz mūsos svētku, mīlestības un miera sajūtu. Balstoties uz 208 000 ceļotāju balsojumiem, organizācija “Eiropas labākie ceļojumu galamērķi” ir paziņojusi šī gada labāko Ziemassvētku tirdziņu – un tas ir Tallinas!
 
Vakar, 10:00
Valsts mežos līdzīgi kā privātīpašumos pirmssvētku laikā jau konstatēti atsevišķi gadījumi, kad svētku eglītes nocirstas jaunaudzēs, lai gan tas ir aizliegts.
 
13.dec
Pasta sūtījumu piegādē uz ASV izmantoto aviokompāniju kravu kapacitātes ierobežojumu dēļ patlaban kavējas sūtījumu piegāde uz ASV. Meklējot alternatīvas piegāžu nodrošināšanai, rasta iespēja prioritāri piegādāt neliela gabarīta eksprespasta un A klases sūtījumus, taču arī šiem sūtījumiem piegādātāji noteikuši apjoma ierobežojumus. Visi sūtījumi, kas pieņemti piegādei uz ASV, tiks izsūtīti ar pirmajiem pieejamajiem avioreisiem.
 
13.dec
Šī gada decembrī veiktā aptauja liecina, ka aptuveni divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju vairs neatceras visas pērn saņemtās Ziemassvētku dāvanas. Turklāt daļa arī atzīst, ka ne visas dāvanas bijušas pārdomātas un sniegušas cerēto gandarījumu. Lai šogad sarūpētās dāvanas saņēmējiem noteikti paliktu siltā atmiņā un sagādātu prieku,  t/p Alfa sadarbībā ar SOS Bērnu ciematu asociāciju šogad piedāvā pievienot iegādātajām dāvanām arī “gabaliņu” sirsnības un prieka. Tādēļ no 12. decembra t/p Alfa iespējams iegādāties skaistu sertifikātu, kā apliecinājumu tam, ka dāvanas saņēmēja vārdā veikts ziedojums SOS Bērnu ciematu gādībā esošajiem 800 bērniem un jauniešiem, sagādājot viņiem bezrūpīgāku un gaišāku 2019. gadu.
 
13.dec
Radošā sadarbībā satiekoties divām dziedošām aktrisēm -  Ditai Lūriņai un Zanei Dombrovskai - ar ģitāras noskaņu meistariem Gintu Solu un Aigaru Voitišķi, ir tapusi svētku koncertprogramma Kamīns&vīns, ko mūzikas cienītāji varēs izbaudīt 17.decembrī kino Splendi Palace café Film Noir un 22. decembrī  Villa Santa Cēsīs.
 
13.dec
Lielākā daļa Eiropas pilsētu Ziemassvētku periodam gatavojas īpaši, cenšoties piesaistīt tūristu uzmanību. Nav noslēpums, ka aktīvākā tūrisma sezona ir vasara, taču arī Ziemassvētki un Jaunais gads ir lieliski piemēri, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļojumā un izbaudītu svētku noskaņu – apmeklējot Ziemassvētku tirdziņus, vērojot pilsētas, kas ietērptas svētku rotās, salūtu, mūziku un baudītu gardus ēdienus. Eiropas lielākās pilsētas tā vien vilina ceļotājus, taču svētku brīvdienas nav tik garas, lai paspētu pabūt visās, tāpēc ceļojumu konsultante Jolanta Lele iesaka piecus galamērķus, kur izbaudīt svētku burvību, kā arī sniedz ieteikumus, kas noderēs, ceļojot svētkos.
 
13.dec
Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, aizvien biežāk nākas dzirdēt sarunas par nepieciešamību ātri notievēt, lai iecerētais tērps svētku dienā derētu vislabāk. Interneta dzīlēs atrodamas daudzas diētas, kas sola gandrīz tūlītēju rezultātu. Kādas ir šo brīnumdiētu sekas un vai iespējams ātri atbrīvoties no liekiem kilogramiem bez kaitējuma veselībai? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.
 
13.dec
Ārvalstīs šodien notiks dažādi ar Ziemassvētkiem saistīti pasākumi ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem, liecina portāla "latviesi.com" informācija.
 
12.dec
«Mēs esam spēlējuši lielās un pārpildītās koncertzālēs, arī baznīcās, kur dziesmas skan svinīgi un skaisti, bet šoreiz gribējās mūsu klausītājam būt pavisam tuvu klāt. Kā mājās, kad katra skaņa ir kā mīlestības pilns veltījums īpašam cilvēkam,» saka komponists Jānis Lūsēns.
 
12.dec
Japāna trešdien par 2018.gada simbolu pasludinājusi "katastrofu", norādot, ka šogad daudzi cilvēki pieredzējuši zemestrīces, plūdus, vētras un karstuma viļņus.
 
11.dec
Jaunajā gadā vairāk nekā trešdaļa jeb 38% iedzīvotāju apņemas sekot līdzi uzturam un veltīt vairāk laika saviem vaļaspriekiem (31%), tā liecina “Fissman” veiktā aptauja.
 
10.dec
Dzelzceļa muzejs laidis klajā uzlīmju albumu “Lokosalīme”, kas draudzīgā veidā iepazīstina ar tvaika lokomotīvi. Aicinām ģimenes ar bērniem uz Lokosalīmes iepazīšanas pasākumu kopā ar muzeja kaķi Pērļuku uz jautrām svinībām. Nāc pats vai uzdāvini ielūgumu saviem mīļajiem!
 
10.dec
Līdz ar pirmās sveces aizdegšanu Adventes vainagā ir sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tas neizbēgami nozīmē arī to, ka tuvojas gada košāko ballīšu periods, kas noslēgsies jau jaunajā 2019. gadā. Lai svētku laiks paliktu atmiņā tikai ar priekpilniem pārsteigumu mirkļiem, apdrošināšanas sabiedrības “Seesam” eksperti aicina neaizmirst par drošību un ir sagatavojuši ieteikumus drošam svētku laikam.
 
10.dec
Konditori Budapeštā radījuši īstu Ziemassvētku dekoru- piparkūku pilsētu