Pirmdiena, 25.septembris

redeem Rauls, Rodrigo

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardUkraina

Ukrainā pieauguši Krievijas zaudējumi - īslaicīgi okupētajā Mariupolē tika sagrauta krievu mācību bāze, pilnībā nodedzinātas kazarmas, kā arī neitralizēta daļa kājnieku ieroču krājumu, ziņo unian.net.
14.aug Portāls nra.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 13. augustā. Ukraina jau vairāk kā gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
13.aug Portāls nra.lv
Ukrainas karaspēki pēdējo dienu laikā būtiski taktiski pavirzījušies Zaporižjas apgabala rietumos, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) jaunākajā apskatā par situāciju frontē.
12.aug Ziņu aģentūra LETA
Krievijas īstenotās Melnās jūras ostu blokādes dēļ Ukraina smagi strādā, lai attīstītu alternatīvus maršrutus labības eksportam, piektdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
12.aug Ziņu aģentūra LETA
Militārais eksperts, Ukrainas Bruņoto spēku pulkvedis Petrs Černiks intervijā, kas ievietota Youtube teica, ka Ukrainu sagaida ilgstošs karš, tomēr Krievija nebūt nav vienīgais lielais ienaidnieks, no kā jābaidās, raksta dialog.ua.
8.aug Portāls nra.lv
Sestdien, 5. augustā, Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācijas "Viche" humānais konvojs sasniedza Kijivu un tika nodots ukraiņu kareivjiem, robežsargiem, labdarības organizācijām. Kopējā "Viche" un sadarbības partneru sagatavotās kravas vērtība sastādīja 250 tūkstošus eiro.
7.aug
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja Latvijas septiņu miljonu eiro granta iemaksu Eiropas Investīciju bankas (EIB) trasta fondā Ukrainas atbalstam.
2.aug Ziņu aģentūra LETA
Pētniecisko žurnālistu komanda, kas atrodas ārpus Baltkrievijas, Belarusian Investigative Center (BIC), noskaidrojusi, ka bērnu izsūtīšanā no Ukrainas bijuši iesaistīti Baltkrievijas Republikas prezidenta Aleksandra Lukašenko ģimenes locekļi, raksta unian.net.
2.aug Portāls nra.lv
Ukrainas graudu eksports caur Latvijas ostām nav neiespējams scenārijs, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču aģentūrai LETA uzsvēra zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS).
31.jūl Ziņu aģentūra LETA
Krievijai diez vai izdosies īstenot Ukrainas ostu blokādi, teikts ASV Kara studiju institūta (ISW) ziņojumā.
27.jūl Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas valdība piektdien nolēma nacionalizēt banku "Sense Bank", kuras līdzīpašnieks bija Krievijas oligarhs Pjotrs Avens.
21.jūl Ziņu aģentūra LETA
Biedrības "Tavi draugi" rīkotajā labdarības koncertā "Angāra saulrieti" Ukrainas aizstāvju atbalstam saziedoti 7000 eiro rentgenaparāta iegādei kara hospitālim pie frontes līnijas, Bahmutā, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Beāte Bēvalde.
19.jūl Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītās nedēļas laikā Ukrainā kaujas turpinājušās dažādos frontes sektoros, tomēr abām pusēm izdevies gūt vien nebūtiskus panākumus, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākajā ziņojumā.
18.jūl Ziņu aģentūra LETA
Pirmdien, 17. jūlijā, Ukrainas vēstniecībā Latvijā notika Ukrainas bruņoto spēku leģendārās Melno Zaporižjeviešu (Чорних Запорожців) 72. brigādes piešķirto apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Tos saņēma cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas ir sniegušas vislielāko ieguldījumu ukraiņu cīņā ar krievu iebrucējiem.
18.jūl
Krievijas artilērijai apšaudot Ukrainas Sumu apgabala Bilopiļļas pilsētu, nogalinātas divas sievietes un ievainoti desmit cilvēki, paziņojušas vietējās amatpersonas.
17.jūl Ziņu aģentūra LETA
Ukraina no ASV saņēmusi kasešu munīciju, paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku brigādes ģenerālis Oleksandrs Tarnavskis.
14.jūl Ziņu aģentūra LETA
Valdība otrdien slēgtā sēdē atbalstīja kārtējās materiāltehnisko līdzekļu palīdzības nosūtīšanu Ukrainai.
13.jūl Ziņu aģentūra LETA
Rezultāti ir labi, taču varēja būt vēl labāki – tā NATO samitā Viļņā pieņemtos lēmumus raksturojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Ukraina tā arī nav saņēmusi uzaicinājumu iestāties NATO, turklāt attiecībā uz šo procesu dotie solījumi ir pavisam nekonkrēti. Toties vakar samita noslēdzošajā dienā uz pirmo sanāksmi sanāca jaunizveidotā NATO – Ukrainas padome, bet G7 valstis apsolīja ilgtermiņa militāro un cita veida palīdzību Ukrainai.
13.jūl Māris Krūmiņš
Norvēģijas valdība otrdien apņēmusies piešķirt papildus 2,5 miljardus kronu (219 miljonus eiro) militārajai palīdzībai Ukrainai.
11.jūl Ziņu aģentūra LETA
Kā zināms, tad jau kādu laiku Latvija uz Ukrainu sūta dzērājšoferiem konfiscētos automobiļus. Šis ir viens no veidiem, kā Latvija sniedz palīdzību Ukrainai cīņā ar agresorvalsti.
7.jūl tautaruna.lv