Ukraina

20.jun
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
20.jun
Ukrainas kultūras un informācijas politikas ministrs Oleksandrs Tkačenko norādījis, ka Ukraina nostādīta "fakta priekšā", nedodot iespēju apspriest citus variantus par konkursa organizēšanu, raksta "Focus".
 
20.jun
Atzīmējot Pasaules bēgļu dienu, šodien biedrība "Tavi draugi" rīkos labdarības pasākumu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam Latvijā, informē biedrības "Tavi draugi" pārstāve Monta Vecozola.
 
20.jun
Eiropas Savienības (ES) līderu vidū ir vērojams plašs atbalsts ES kandidātvalsts statusa piešķiršanai Ukrainai, līdz ar to paredzams, ka šonedēļ gaidāmajā samitā par šo jautājumu tiks pieņemts pozitīvs lēmums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV).
 
19.jun
Šodien rit Ukrainas kara 116. diena. Briesmīgais karš izpostījis vairāku cilvēku, ģimeņu dzīves, nodarījis nežēlīgas sāpes visai Ukrainas tautai. Tomēr četri cilvēki par spīti kara šausmām sastapuši savu mūža mīlestību un tagad mijuši gredzenus.
 
18.jun
Paužot savu solidaritāti Ukrainas cīņai par brīvību, uzņēmums "Food Union" radījis īpašu Ukrainai veltītu saldējumu tās nacionālā karoga krāsās. Ar simbolisku mērķi saldējuma receptē no dabiskām izejvielām eleganti savītas ziedu garšas – plūškoka un rudzupuķu garša zilajā saldējuma krāsā un safrāna maigums saldējuma dzeltenajā krāsā, veidojot unikālu garšu kompozīciju. Aukstajam gardumam dots "Слава Україні" nosaukums, kas pazīstams kā Ukrainas suverenitātes un pretestības simbols.
 
17.jun
Lai gan Eiropas Komisija (EK) piektdien nolēmusi ieteikt piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai, optimismu attiecībā uz šo ieteikumu "vēl derētu paturēt ledusskapī", uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis.
 
17.jun
Latvijā atgriezušies eksperti, kuri Ukrainā veica kultūras mantojuma objektu trīsdimensionālo (3D) skenēšanu un apmācījuši tajā arī vietējos speciālistus, fiksējot bojājumus un iegūstot datus, lai varētu plānot karadarbībā cietušo kultūras pieminekļu nostiprināšanu un atjaunošanu.
 
17.jun
Eiropas Komisija (EK) piektdien nolēmusi ieteikt piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai un Moldovai, paziņoja EK prezidente Urzula fon der Leiena.
 
17.jun
Eiropas Komisija (EK) gatavojas ieteikt piešķirt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu Ukrainai un Moldovai, ziņu aģentūrai DPA pavēstīja informēti avoti.
 
17.jun
Vācija noraida "diktētu mieru" Ukrainā uz nosacījumiem, kurus vienpusējā kārtībā uzspiež Krievijas prezidents Vladimirs Putins, paziņoja Vācijas kanclers Olafs Šolcs.
 
17.jun
Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās ir izveidotas vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumi, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Pastāvīgās padomes sēdē paziņoja Ukrainas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Jevhens Cimbaļuks.
 
17.jun
Simtiem mierīgo iedzīvotāju, kas patvērušies ķīmijas rūpnīcā "Azot" Severodoneckas pilsētā, vairs nevar evakuēties nepārtraukto Krievijas artilērijas apšaužu dēļ, ceturtdien paziņoja Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs.
 
15.jun
Valstij jāparedz lielākas kompensācijas par bēgļu izmitināšanu viesnīcās, pretējā gadījumā tās šos pakalpojumus vairs nesniegs un bēgļu izmitināšanai būs jāmeklē jaunas vietas, šorīt LTV "Rīta panorāmā" aicināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.
 
15.jun
ASV kopā ar sabiedrotajiem Eiropā veicina labības izvešanu no Ukrainas pa dzelzceļu un plāno šim nolūkam būvēt graudu glabātavas Polijā pie Ukrainas robežas, otrdien paziņoja ASV prezidents Džo Baidens.
 
15.jun
Krievija varētu atsaukt Ukrainas un Baltijas valstu neatkarības atzīšanu, otrdien izteicies Krievijas Valsts domes deputāts Jevgēņijs Fjodorovs.
 
14.jun
Bijušais Ukrainas futbola izlases spēlētājs un treneris Andrijs Ševčenko uzskata, ka Ukraina būtu vērtīga Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts.
 
14.jun
Militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs kanāla TV24 Speciālizlaidumā atbildējis uz jautājumu, vai Krievija varētu plānot uzbrukt arī Baltijas valstīm.
 
14.jun
Eiropas Komisija (EK) rekomendēs oficiāli piešķirt Ukrainai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusu, paziņojušas vairākas amatpersonas pēc pirmdien notikušajām EK komisāru debatēm.
 
13.jun
Jau 110. kara dienu Pedvāles mākslas parkā tēlnieks Ojārs Feldbergs dodas uz savu bērzu aleju un kādam no stumbriem apsien Ukrainas karogu. Šobrīd ukraiņu atbalstam viņš izveidojis arī jaunu vides mākslas objektu. Talsu novadā dzīvojošie ukraiņi atzīst, ka viņiem nozīmīgs ne tikai materiālais un praktiskais ikdienas atbalsts, bet arī mākslas veidā paustā solidaritāte, vēsta "ReTV".