Piektdiena, 29.marts

redeem Agija, Aldonis

arrow_downwardUkraina

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 11.novembrī, preses konferencē pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai, atbildot uz aģentūras LETA jautājumu, atzina prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas tenisisti Deivisa kausa kvalifikācijas spēli pret ASV vienību mājinieku lomā aizvadīs Lietuvā, kamēr Ukrainas teritorijā turpinās Krievijas uzsāktais karš.
8.jan Ziņu aģentūra LETA
Šogad gaidāmās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas varētu kavēt Ukrainas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) tālāko procesu, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Aleksandra Palkova.
2.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas sniegtais atbalsts Ukrainai kopš Krievijas agresijas sākuma ir sasniedzis 595 miljonus eiro, kas mērojams 0,85% apjomā no iekšzemes kopprodukta, norāda ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos.
29.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Polijas gaisa telpā piektdien no Ukrainas ielidojusi un pēc tam izlidojusi Krievijas raķete, pavēstīja Polijas bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Veslavs Kukula.
29.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Somijas Aizsardzības ministrs Anti Hākkanens, uzrunājot Somijas miera uzturētājus 2023.gada Ziemassvētkos, sacīja, ka diemžēl nav gaidāmas ātras kara beigas. Amatpersona atzīmēja, ka šajā karā tiek lemts ne tikai Ukrainas, bet arī visu Krievijas Federācijas kaimiņvalstu liktenis. Ministrs sacīja, ka Ukrainā notiek karš par visas Eiropas nākotni, raksta UNIAN.
25.dec 2023 Portāls nra.lv
Ukraina pirmo reizi svin Ziemassvētkus 25.decembrī, kad to dara lielākā daļa pārējās kristīgās pasaules.
25.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība atlikusi ārkārtas samitu, lai vienotos par budžetu un piešķirtu 50 miljardus palīdzības Ukrainai - šobrīd zināms, ka tas notiks nevis janvārī, kā bija paredzēts, bet gan 2024. gada 1. februārī.
19.dec 2023 Portāls nra.lv
Ukrainas "de facto" uzņemšana Eiropas Savienībā (ES) varētu notikt pēc kara beigām, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda politologs Andis Kudors.
16.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Otrdien Briselē ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kur pauda atbalstu pievienošanās sarunu sākšanai ar Ukrainu un Moldovu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.
12.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Kijiva neapzinās, cik nestabils ir kara finansējums, atsaucoties uz ASV amatpersonu teikto, vēsta laikraksts "New York Times".
12.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ukraina un Polija ar pirmdienu atvērs robežpunktu tukšiem kravas auto, cenšoties mazināt poļu kravas automašīnu šoferu īstenoto blokādi, kas jau vairākas nedēļas lielā mērā paralizējusi satiksmi.
3.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ungārija neatbalstīs nevienu Eiropas Savienības (ES) priekšlikumu sākt sarunas par Ukrainas iestāšanos blokā, ceturtdien paziņojis Ungārijas premjerministra kancelejas vadītājs Gergejs Gujāšs.
30.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Protestētāji pieprasa atgriezt kravas pārvadāšanas atļaujas Ukrainas transporta kompānijām, raksta UNIAN.
30.nov 2023 Portāls nra.lv
Krimas "skitu zelta" kolekcija, kas līdz Ukrainas pussalas okupācijai atradās tur, bet pēdējos teju desmit gadus Nīderlandē, atgriezusies Ukrainā, pirmdien pavēstīja Ukrainas Nacionālais vēstures muzejs.
27.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) apņēmies vērsties gan pie Eiropas Savienības atbildīgā komisāra, gan Polijas lauksaimniecības ministra ar lūgumu risināt rindu problēmu uz Ukrainas un Polijas robežas.
27.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Polijas autopārvadātāji atkal ir uzsākuši protesta akciju, bloķējot kravas transporta kustību vairākos robežpunktos ar Ukrainu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
22.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas sarunas ar Polijas kravu pārvadātājiem beigušās nesekmīgi, poļu šoferiem turpinot bloķēt trīs robežšķērsošanas punktus.
16.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA
Vē ne tik sen latviešu dejotāji ikvienā psaules valstī, kur vien atradās, publiski izdejoja "Es izjāju Prūšu zemi", liekot šiem video aplidot apkārt pasaulei. Tagad kārta pienākusi ukraiņu tautas dejai "hopaks", ko ar lielu entuazismu izpilda dažādu valstu pārstāvji.
11.nov 2023 tautaruna.lv
Eiropas Komisija (EK) trešdien ieteikusi uzsākt ar Ukrainu sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), neskatoties uz nepilnībām korupcijas apkarošanā un nepietiekamu tā dēvēto oligarhu ietekmes ierobežošanu.
8.nov 2023 Ziņu aģentūra LETA